tort       Festiwal Naukowo-Zawodowy

  21 marca 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego, po raz drugi został zorganizowany szkolny Festiwal Naukowo – Zawodowy dla uczniów biorących udział w projekcie „Nowoczesna szkoła – nowoczesna edukacja”. W tym dniu odbyły się konkursy przedmiotowe, z przedmiotów, z których odbywają się zajęcia w ramach projektu. Konkurs z matematyki, z języka angielskiego, z języka niemieckiego i z geografii. Dodatkowo odbył się konkurs strzelecki.
        Najlepsi uczniowie w poszczególnych konkurencjach otrzymali dyplomy i upominki, a najlepsza klasa została nagrodzona tortem.
            Na zakończenie było wspólne ognisko. Kiełbasek wystarczyło dla wszystkich.

Pamięci Żołnierzy WyklętychŻOŁNIERZE WYKLĘCI - PAMIĘTAMY

         Na przełomie lutego i marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na terenie szkoły przygotowano tablice informacyjne zawierające zdjęcia oraz opis działalności oddziałów oraz poszczególnych żołnierzy. W czwartek 28 lutego uczniowie wysłuchali prelekcji na temat historii żołnierzy wyklętych oraz obejrzeli film, który był kompilacją wspomnień, zdjęć, fragmentów procesów oraz filmów fabularnych poruszających ten temat. W piątek 1 marca, 30 uczniów udało się do Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, gdzie uczestniczyli w oficjalnych obchodach tego święta. Kultywowanie pamięci o ludziach i wydarzeniach ważnych dla naszej historii jest jednym z elementów budowania postaw patriotycznych wśród uczniów naszej szkoły.

Konkurs Wiedzy Pożarniczej 2019KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ - ELIMINACJE SZKOLNE

         W dniu 22 lutego w naszej szkole odbyły się eliminacje do Powiatowego Konkursy Wiedzy Pożarniczej. Po udzieleniu odpowiedzi na pytania testowe, komisja nadzorująca sprawdziła prace i zakwalifikowała do udziału w konkursie powiatowym następujące osoby:

1. Kacper Dołasiński - II LOw

2. Klaudia Kubiczek - III LOp

3. Wiktoria Dębna - III LOp

            Konkurs przeprowadzili przedstawiciele OSP w Tychowie. Nagrody wręczyli organizatorzy oraz Pani Krystyna Dobrzańska - Sekretarz Gminy Tychowo, w imieniu dyrektora szkoły Pan Daniel Wach - kierownik internatu ZSP w Tychowie. Na zdjęciu: organizatorzy oraz zwycięzca eliminacji – Kacper Dołasiński.

DSC02516Premier nagrodził

            W Urzędach Wojewódzkich w Szczecinie i Koszalinie odbyły się uroczystości wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Nagrody otrzymali najlepsi uczniowie za osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2017/2018. Prestiżowe stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymał również Szymon Gołdyn z III LOw, który w ubiegłym roku szkolnym uzyskał średnią ocen 5,7.
      Aby zostać wyróżnionym przez Premiera, trzeba być najlepszym uczniem w szkole kończącej się maturą i otrzymać promocję do klasy wyższej z wyróżnieniem (średnia ocen powyżej 4,75). W skali województwa takie wyróżnienia otrzymuje około 200 uczniów.

DSC02633Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej

       26 lutego 2019 r. w HOMANIT Arena w Karlinie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt. W turnieju uczestniczyło 5 szkół. Pierwsze miejsce zajęły dziewczęta z ZSP Tychowo. W skład zwycięskiej drużyny weszły: Klaudia Kowalska, Wiktoria Dębna, Klaudia Kubiczek, Marcelina Sobczak (wszystkie kl. III LOp), Dominika Żołędowska, Daria Szymanowska (kl. II LOp), Daria Jagielska (kl. II LOw) oraz Sara Troyan (I LO). Trenerem drużyny jest p. Zbigniew Bekisz.

Strona 9 z 58

office365

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1679077
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
293
293
1679077

Twój IP: 3.235.77.252

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine