Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

GoleniówDziewczyny i chłopcy na brąz

     W Goleniowie odbyły się finały wojewódzkie Licealiady w drużynowej lekkiej atletyce. W gronie najlepszych szkół lekkoatletycznych wystartowali dziewczęta i chłopcy z ZSP Tychowo. Ładna pogoda sprzyjała uzyskiwaniu rekordów życiowych, co stało się udziałem większości startujących reprezentantów ZSP Tychowo. W klasyfikacji ostatecznej zarówno dziewczęta, jak i chłopcy ukończyli zawody na trzecich pozycjach, przywożąc do szkoły brązowe medale i okazałe puchary.
    W zawodach szkołę reprezentowali: w biegu na 100m: Ewelina Pitraszewska, Aleksandra Łyszcz, Adam Biegański i Michał Wieliczko; w biegu na 800m: Karolina Bobryk, Małgorzata Pastorczyk, Aleksander Podstawka i Michał Dygas; w skoku w dal: Natalia Moczarska, Zuzanna Godlewska, Marcin Beśka; w skoku wzwyż: Miłosz Śliwczyński; w rzucie dyskiem: Klaudia Borzęcka, Klaudia Siudek i Oskar Chrybowicz; w rzucie oszczepem: Małgorzata Zawojska i Jakub Krawczyk; w pchnięciu kulą: Klaudia Jakóbczak, Dominika Tkaczyk, Jakub Lewicki, Kacper Suwała i Marcin Kułagowski; w sztafecie 4x100m: Klaudia Borzęcka, Natalia Moczarska, Zuzanna Godlewska i Ewelina Pietraszewska oraz Michał Wieliczko, Adam Biegański, Marcin Beśka i Jakub Krawczyk. Na zdjęciu: brązowi medaliści Licealiady.

Strzelnica 2UCZNIOWIE KLAS DRUGICH NA STRZELNICY

   We wtorek 15 czerwca na strzelnicę w Białogardzie udało się 30 uczniów klas drugich. Podobnie jak tydzień wcześniej pierwszoklasiści, mogli się oni sprawdzić w kilku konkurencjach. Strzelanie z kbks, strzelanie z wiatrówki, rzut granatem oraz w miejsce pierwszej pomocy przedmedycznej sprawnościowy tor przeszkód. Oczywiście wszystkiemu towarzyszyła dobra zabawa jak również sportowa rywalizacja, w wyniku której wyłoniono najlepszych zawodników. Zostali nimi:

miejsce I – Zuzanna Godlewska II LOw

miejsce II – Kamil Grzyb klasa II LOg

miejsce III – Klaudia Siudek klasa II LOp

Choszczno OPW w koszarach

    W dniach 12-13 czerwca uczniowie I klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego uczestniczyli w szkoleniu podstawowym w 141 Batalionie Lekkiej Piechoty Choszczno.
Ćwiczenia praktyczne ukierunkowane głównie były na bezpieczne posługiwanie się bronią na polu walki, przygotowaniem oporządzenia żołnierza, taktyką wojskową, wyposażeniem medycznym oraz obsługą i konserwacją broni i sprzętu wojskowego.
     Uczniowie pierwszy raz w życiu mieli okazję spędzić noc w koszarach i zasmakować "życia wojskowego". Na wszystkich największe wrażenie zrobiło powierzenie im broni ostrej, z którą uczniowie nie mogli rozstawać się nawet w trakcie posiłków i czynności toaletowych. Pierwsze dni spędzone w koszarach na długo zapadną w pamięci przyszłym żołnierzom.

Kamil GrzybJeszcze uczeń, a już żołnierz

        W III Mistrzostwach Wojsk Obrony Terytorialnej w sztafetowych biegach przełajowych wystartował nasz uczeń, który od ferii zimowych jest żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej. Kamil Grzyb wspólnie z kolegami wygrali te zawody. Na zdjęciu z archiwum Wojsk Obrony Terytorialnej: Kamil kończący swój bieg.

Strona 1 z 70

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2075546
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
111
24578
2075546

Twój IP: 3.236.117.38

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine