BANER2020

REKRUTACJA 2021/2022

KLASY MUNDUROWE
 - klasa wojskowa
- klasa policyjna
- klasa straży granicznej
 

PODANIE DO INTERNATU

REGULAMIN  REKRUTACJI

MOŻLIWOŚĆ  SKŁADANIA PODAŃ  NA ADRES E-MAIL
zs-t@wp.pl

 

74537198 2630744466978453 3252460033249640448 oNabór
na rok szkolny 2021/2022

       Informujemy, że na rok szkolny 2021/2022 Nasza Szkoła dokonywać będzie naboru do klas mundurowych. Drugi rok funkcjonować będzie Oddział Przygotowania Wojskowego (OPW), który działa na podstawie zgody Ministra Obrony Narodowej. Absolwenci szkolenie zakończą przysięgą wojskową. W klasie policyjnej szkolenie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie. Klasa straży granicznej funkcjonuje na podstawie porozumienia z Centralnym Ośrodkiem Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie.
       Zmiany organizacyjne, które aktualnie przechodzimy, nie będą miały większego wpływu na organizację nauki dla obecnych uczniów ZSP Tychowo. Internat będzie funkcjonował według dotychczasowych zasad (z zachowaniem aktualnych stawek finansowych), a zajęcia dydaktyczne i pozalekcyjne, jak dotychczas, na bazie obiektów szkolnych oraz instytucji z którymi Szkoła współpracuje.

Józef Grabarczyk
Dyrektor ZSP Tychowo

Informuję, że w związku ze zmianami prawnymi wynikającymi z rozprzestrzeniania się zakażeń koronawirusem, z dniem 26 października 2020 roku w Naszej Szkole przechodzimy na nauczanie zdalne, które będzie kontynuowane do dnia 25 kwietnia 2021 r.
Lekcje odbywać się będą zgodnie z obowiązującym w szkole planem lekcji.
Dyrektor ZSP Tychowo
Józef Grabarczyk

received 529884074651996OSTATNIA SZARŻA POLSKIEJ KAWALERII

       Adam Kryczkowski – uczeń klasy I LO i członek Samorządu Uczniowskiego, reprezentował Naszá Szkołę w trakcie obchodów rocznicy bitwy pod Borujskiem, która była ostatnią szarżą kawalerii polskiej. Borujsko – obecnie Żeńsko to mała wieś położona w powiecie drawskim, niedaleko lotniska wojskowego w Mirosławcu. Na początku marca 1945 roku, dwa szwadrony z 1 Warszawskiej Samodzielnej Brygada Kawalerii w liczbie około 220 kawalerzystów dowodzonych przez porucznika Zbigniewa Staraka uderzyły na stanowiska zaskoczonych Niemców i rozbiły ich obronę. Bitwa ta zakończyła kilkusetletnią historię jazdy polskiej. Wydarzenia te są upamiętnione kamiennym obeliskiem w miejscu bitwy. Od dwóch lat organizowany jest również rajd motocyklowo – konny, którego celem jest zachowanie pamięci o tym wydarzeniu. Obchody uświetniła grupa rekonstrukcyjna, która zainscenizowała szarżę. Oficjalne delegacje złożyły kwiaty i znicze pod obeliskiem. Adam Kryczkowski – jako mieszkaniec tych terenów aktywnie uczestniczy w kultywowaniu pamięci o historii oręża polskiego.

IMG 20210304 090028Drodzy Maturzyści,

przed Wami próba maturalna. Celem jej  jest diagnoza stanu Waszej wiedzy oraz poziomu umiejętności dwa miesiące przed czekającymi Was egzaminami, a także przetestowanie procedur maturalnych w formie jak najbardziej zbliżonej do majowej. Przed Wami również czas intensywnej nauki i powtórek, spożytkujcie go dobrze, a wszystko po to, by uzyskać jak najlepsze wyniki i dostać się na wymarzony kierunek studiów. Powodzenia!

wyklęci 2
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI "ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"
Rozstrzygnięto szkolny konkurs dotyczący wiedzy na temat bohaterów powojennej walki z komunizmem, nazywanych potocznie "żołnierzami wyklętymi".  Dziesięciu uczestników z różnych klas odpowiadało na 50 pytań przygotowanych przez nauczyciela historii Daniela Wacha na podstawie etiud filmowych Instytutu Pamięci Narodowej.  Konkurs odbył się na platformie QUIZIZZ. Uczestnicy poza wiedzą merytoryczna musieli wykazać się szybkością odpowiedzi oraz umiejętnością odpowiedniego gospodarowania bonusami. Rywalizacja była bardzo zacięta. Uczestnicy byli dobrze przygotowani o czym świadczy wynik zwycięzcy - 94% poprawnych odpowiedzi.  Oto laureaci konkursu:
I miejsce - Michał Wieliczko (klasa II LOw) - 94%
II miejsce - Marcin Michałowski klasa II LOg) - 94%
III miejsce - Leszek Łomako (klasa III LO) - 82%
Gratulujemy laureatom i dziękujemy uczestnikom konkursu.  Wszystkich zachęcamy do obejrzenia etiud filmowych IPN link tutaj Zapoznania się z materiałem edukacyjnym o "żołnierzach wyklętych" tutaj. Oraz do sprawdzenia swojej wiedzy w trakcie rozwiazywania quizu konkursowego link tutaj (kliknij link na stronie; na nowo otwartej karcie wpisz dane i naciśnij start; wróć do karty z linkiem i wciśnij rozpoczęcie quizu; rozpocznij quiz na karcie, gdzie wpisałeś swoje dane).

Strona 1 z 67

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2006023
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
5121
15500
2006023

Twój IP: 3.238.88.35

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine