Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

Share

Marsz PamięciMarsz Pamięci
W dniu 07.02.2015r. w miejscowości Modrolas miały miejsce uroczystości upamiętniające 70 rocznicę wyprowadzenia pilotów alianckich z obozu jenieckiego. Dokładnie 70 lat temu około 10 tysięcy pilotów będących w niewoli niemieckiej, wyprowadzono celem przesiedlenia na tereny Niemiec. Przez około 80 dni więźniowie pokonali pieszo trasę długości blisko 900 kilometrów w skrajnie trudnych warunkach. Wielu z nich zmarło z powodu chorób i wycieńczenia. Drogę tę więźniowie, którzy przeżyli nazwali „drogą śmierci”. W uroczystościach upamiętniających ten dramat wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i lokalnych, jak również licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Tychowo oraz wojskowa orkiestra i kompania honorowa.


Obecne były również delegacje szkół powiatu Białogardzkiego. Szkoły wystawiły swoje poczty sztandarowe i delegacje, które złożyły wiązanki kwiatów przed pomnikiem poległych lotników. Po zakończeniu uroczystości przy pomniku, uczestnicy przemaszerowali do stacji kolejowej w Podborsku, skąd drogą kolejową ewakuowano więźniów, którzy nie byli w stanie maszerować. Z Podborska delegacje udały się do Dobrowa, gdzie zorganizowano wystawę eksponatów, fotografii i dokumentów z obozu w Modrolesie.

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2370760
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
85
3059
2370760

Twój IP: 44.201.94.236

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Liceu Ogólnokształcące
w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine