Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

Share
eduscience piknikPIKNIK NAUKOWY EDUSCIENCE

 

10.04.2014 odbyło się spotkanie zorganizowane we współpracy z naukowcami z Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii - EDUSCIENCE.

FILM

GALERIA

 

 

Spotkanie zainaugurował dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tychowie , pan Józef Grabarczyk, który przywitał zaproszonych gości oraz uczniów i nauczycieli. Pan dyrektor wyraził swoje zadowolenie, iż wśród 250 szkół w kraju, w których realizowany jest ten innowacyjny projekt, znalazła się nasza szkoła. Życzył wszystkim zebranym fascynujących przeżyć towarzyszących poznawaniu i rozumieniu świata, który nas otacza.
W zajęciach, lekcjach, warsztatach prowadzonych przez naukowców oprócz uczniów ZSP Tychowo uczestniczyli uczniowie 2 klasy LO z Czaplinka oraz gimnazjaliści z Tychowa i Darginii. Po oficjalnych wystąpieniach rozpoczął się pokaz naukowy, podczas którego uczniowie dowiedzieli się, jak można zrobić pastę do zębów dla słonia, dlaczego banknot zanurzony w łatwopalnej substancji nie spala się, rozgrzana puszka zgniata się w zimnej wodzie, piana pali się, a podpalany balon napełniony wodą nie pęka.Uczniom bardzo podobała się wizyta w planetarium. Dowiedzieli się ciekawych rzeczy
o Wszechświecie, w szczególności o gwiazdozbiorach zodiakalnych i planetach Układu Słonecznego. Wszyscy uczniowie wzięli udział w warsztatach i pokazach, takich jak: ścinanie białka, kolorowa chemia, matematyczne rozmaitości i magnetyczne szaleństwo. Wielu emocji dostarczyły uczestnikom modele mostu Leonarda da Vinci, budowy człowieka oraz układanki logiczne. Uczniowie grupy projektowej, czyli klasa II naszego LO oraz klasa II LO w Czaplinku, wzięli także udział w lekcjach dydaktycznych: „Chemik także może być artystą!”, „Optyka – zabawa ze światłem”. Na zakończenie zostało przeprowadzone losowanie nagród dla uczestników Pikniku. Wielu uczniów wylosowało nagrody w postaci latarek napędzanych siłą mięśni, układanek logicznych oraz filmów edukacyjnych. Piknik Naukowy EDUSCIENCE był niesamowitą przygodą dla wszystkich uczniów oraz opiekunów. Bardzo dziękujemy organizatorom Pikniku za ciekawe prezentacje i moc atrakcji!

 

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2359530
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
215
215
2359530

Twój IP: 3.235.25.27

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Liceu Ogólnokształcące
w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine