Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

Share

basenBiałogardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. zorganizował w październiku w Kompleksie Basenowo-Rekreacyjnym pokazy ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy, które przeprowadzili ratownicy z Survival & Rescue.
W zajęciach wzięła udział młodzież z klasy wojskowej i policyjnej Liceum Ogólnokształcące w Tychowie . Instruktorzy przybliżyli uczestnikom tajniki pracy ratownika i omówili zasady pierwszej pomocy. Chętne osoby mogły przećwiczyć na fantomach resuscytację krążeniowo-oddechową. Zajęcia prowadzone były w trzech grupach tematycznych:
 - RKO u osoby dorosłej z użyciem worka samorozprężalnego w żargonie zawodowym ratowników często nazywanego ambu
- RKO u dziecka
- RKO z użyciem AED tj. automatycznego defibrylatora zewnętrznego, który sam wykonuje analizę, czy należy dostarczyć impuls defibrylacyjny do nieprawidłowo działającego serca osoby, która straciła przytomność.
Wiedza i praktyczne umiejętności z tego zakresu są szczególnie istotne dla młodzieży, która w przyszłości zasili szeregi jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego i na co dzień będzie współuczestniczyć w realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie akcji, w udzielaniu pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego czy kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia prowadzonej do czasu przekazania poszkodowanych personelowi zakładów opieki zdrowotnej.

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2359534
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
219
219
2359534

Twój IP: 3.235.25.27

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Liceu Ogólnokształcące
w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine