Share

IMG20191217092218ŚWIĘTOWANIE ... POMAGANIE

       Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Czas życzliwości, radości i rodzinnego ciepła, w którym nikt nie powinien być sam. Szczególnie ważne jest aby w tych dniach wesprzeć osoby potrzebujące - chore, samotne, niepełnosprawne, starsze. Pomoc ta nie zawsze oznacza obciążenie finansowe. Często ważniejsza od wsparcia materialnego jest obecność drugiego człowieka, rozmowa, uśmiech. Uczniowie naszej szkoły podjęli kilka inicjatyw, które wyszły na przeciw tym potrzebom.
      Członkowie Samorządu Szkolnego udali się do Domu Pomocy Społecznej w Białogardzie, gdzie wspólnie z mieszkańcami kolędowali i bawili się w odgadywanie świątecznych kalamburów. Były życzenia, prezenty i wiele wzruszających rozmów.
      Uczniowie klasy II przygotowali upominki dla osób przebywających w koszalińskim hospicjum. Również i tam świąteczna atmosfera przyniosła wspólne kolędowanie i wzruszające życzenia.
       Uczniowie naszej szkoły pamiętali również o potrzebujących osobach ze swojego najbliższego sąsiedztwa. Przygotowali dla nich paczki oraz starali się wesprzeć w przygotowaniach do świąt.
      Jesteśmy dumni, że w tym szczególnym czasie nasi uczniowie potrafią dostrzec coś więcej niż tylko własne potrzeby. Mamy nadzieję, że pomoc potrzebującym nie ograniczy się tylko do okresu Świąt Bożego Narodzenia ale stanie się na stałe potrzebą serca dla wielu z nich.

office365

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1679008
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
224
224
1679008

Twój IP: 3.235.77.252

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine