Share

74537198 2630744466978453 3252460033249640448 oŚwięto Szkoły w ZSP Tychowo 
Coroczne Święto Szkoły w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie w tym roku było obchodzone 7 listopada. W czterdziestą siódmą rocznicę powstania szkoły, oficjalnie pasowani zostali uczniowie klas wojskowej, policyjnej i straży granicznej. Podniosła chwila dostarczała mnóstwo wzruszeń uczniom oraz licznie przybyłym rodzinom. W klasie wojskowej pasowania dokonał ppłk Józef Trejder Komendant Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie. Uczniowie klasy straży granicznej zostali pasowani przez ppłk SG Arkadiusza Urlicha Zastępcę Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie, a w klasie policyjnej przez kom. Roberta Brzozowskiego Komendanta Powiatowego Policji w Białogardzie.


       Tradycją w Naszej Szkole stało się, że obchody Święta Szkoły połączone są z upamiętnieniem Odzyskania Niepodległości. Uroczysta akademia i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych podnosiło rangę obchodów i doskonale oddawało obecny charakter szkoły. Duży wpływ na odbiór całej uroczystości miał udział Orkiestry Wojskowej z Koszalina, co również stało się już tradycją w Tychowie.
       Corocznym punktem w Święcie Szkoły jest przyznawanie nagród dyrektora szkoły dla uczniów osiągających najwyższe wyniki w nauce w roku poprzednim oraz listów gratulacyjnych dla ich rodziców. W roku bieżącym nagrodzeni zostali: Małgorzata Maślak stypendystka Prezesa Rady Ministrów oraz Hubert Cygan. Dyrektor Szkoły wręczał nagrody wspólnie z Zachodniopomorskim Wicekuratorem Oświaty Bogusławem Ogorzałkiem i Starostą Białogardzkim Piotrem Pakuszto.
       Duży aplauz wśród widowni wzbudził koncert utworów rozrywkowych wykonanych przez Orkiestrę Wojskową. Widzowie z uznaniem przyglądali się popisom sportów walki wykonywanych przez uczniów, zwłaszcza że byli wśród nich pierwszoklasiści. Rangę całego Święta podnosiło liczne grono zaproszonych gości, wśród których oprócz wymienionych wcześniej, byli między innymi:  Sebastian Balcerzak Wicestarosta Białogardzki, Robert Falana Burmistrz Tychowa, st.bryg.mgr inż. Jacek Szpuntowicz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie, ppłk mgr inż. Janusz Łyżeń Wojskowy Komendant Uzupełnień w Kołobrzegu, mjr Mariusz Buniak Przedstawiciel Dowódcy 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie, mjr Bartłomiej Łyżwiński Przedstawiciel Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, płk rez. Adam Dłużniewski Pełnomocnik Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Kołobrzegu, kom. Robert Brzozowski Komendant Powiatowy Policji w Białogardzie, kpt. Marek Dankowski Zastępca Dyrektora Aresztu Śledczego w Koszalinie Oddział Zewnętrzny w Dobrowie, ks. Andrzej Sołtys Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tychowie, Ewa Popławska Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Białogardzie, st.chor.szt. Jarosław Marcisz z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, Natalia Laskowska Przewodnicząca Rady Rodziców ZSP Tychowo, st.chor.szt. Tomasz Zajączkowski Tamburmajor Orkiestry Wojskowej w Koszalinie, Bogusław Stanczewski Członek Zarządu Rady Powiatu w Białogardzie, st.asp.Marcin Wesołowski Kierownik Posterunku Policji w Tychowie, asp. Grzegorz Grzyb z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie oraz
Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół. Zdjęcia z uroczystości dostępne są tutaj. Relacja z wydarzenia w Głosie Koszalińskim tutaj oraz Radiu Koszalin tutaj.   Relacja na stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie tutaj

office365

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1954804
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
249
249
1954804

Twój IP: 3.236.175.108

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine