Share

Wojewódzkie 2019  kopiaŚwięto biegania w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie

23 października 2019 r. najlepsze szkoły w biegach przełajowych z terenu województwa zachodniopomorskiego rywalizowały o medale i puchary. Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie zorganizował finały wojewódzkie, poprzedzone serią zawodów miejskich i powiatowych. W eliminacjach łącznie wystartowało kilkaset zespołów. Do zawodów na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowały się szkoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich powiatach.
       Organizacja finałów wojewódzkich już po raz dwunasty została powierzona Zespołowi Szkół Ponadpodstawowych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie. Na malowniczych terenach zabytkowego parku rywalizowały 10-osobowe zespoły na pętli o długości 800 m dla uczniów z klas szóstych i młodszych. Starsi i licealiści mieli do pokonania trasę o 200 m dłuższą.

Uczennice ZSP Tychowo w tegorocznych zawodach zajęły piąte miejsce. W reprezentacji tychowskiej szkoły wystąpiły: Dominika Żołędowska (III LOp), Małgorzata Maślak (III LOp), Alicja Pstrowska i Julia Polak (obie z II LO), Daria Szymanowska (III LOp), Natalia Moczarska, Zuzanna Godlewska i Olga Poszytek (wszystkie I LOw), Ewelina Pietraszewska (I LOp) i Paulina Rzepnikowska (III LOw). Opiekunem zespołu był Józef Grabarczyk. Na zdjęciu drużyna z opiekunem.

     Organizatorzy zawodów byli wielokrotnie chwaleni za doskonałą organizację i świetnie przygotowane trasy. Duże wrażenie na wszystkich robiło doskonale działające biuro zawodów. W ciągu 15 minut po każdym z biegów, dostarczało komplet wyników, mierząc między innymi czasy wszystkim biegającym zawodnikom. W trakcie zawodów wyniki na bieżąco pojawiały się również w internecie. Chwalona również była grochówka przygotowana przez kuchnię ZSP Tychowo, o czym może świadczyć wydanie ponad 1600 porcji. Uznanie również wzbudzili organizatorzy przygotowaniem 1500 nagród dla wszystkich uczestników zawodów. Każdy z nich mógł wylosować pamiątkę z Tychowa o różnej wartości. Do najcenniejszych należały rowery, sprzęt elektroniczny, sprzęt sportowy, artykuły szkolne i słodycze. Na liczne grono sponsorów zawodów złożyli się: WOJEWÓDZKI SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY W SZCZECINIE, STAROSTWO POWIATOWE W BIAŁOGARDZIE, ULKS TYCHOWO, ZSP TYCHOWO, URZĄD MIEJSKI W TYCHOWIE, ARLA FOODS TYCHOWO, COPY SYSTEM PIŁA, KLUB SPORTOWY JESION-TRANS OLDBOJE TYCHOWO, JOANNA I KAMIL JESIONOWSCY BOBOLICE, JADWIGA MATEJKO SKLEP JOWISZ, PUH „MECHANIK” USŁUGI TRANSPORTOWE DROZDOWSCY, KONONOWICZ ZBIGNIEW USŁUGOWY ZAKŁAD MECHANIKI POJAZDOWEJ I OBRÓBKI METALI, BARBARA ZIOMEK SKLEP WIELOBRANŻOWY, EUROLAND BIAŁOGARD, FRIEDRICHS DOBLE, POMMERNFISCH TYCHOWO, PIEKARNIA SATURN SZCZECINEK, IRENA I STEFAN FURMANKOWIE ZAKŁAD WĘDLINIARSKI W TYCHOWIE, ALLFOOD KOSZALIN, PAULA PRZEDSIĘBIORSTWO TRANSPORTOWO-USŁUGOWE IRENA I GRZEGORZ GOŹDZIKOWIE, MARIO FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA MARIUSZ AUGUSTYNIAK KOSZALIN, MAKO MAGDALENA I ARKADIUSZ DROZDOWSCY TYCHOWO, BOGUSZ WITCZAK DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWO-HANDLOWA BIAŁOGARD, NIFARES PIOTR SERAFIN STARE DĘBNO, PSB SZCZĘSNY MATERIAŁY BUDOWLANE POŁCZYN-ZDRÓJ, BRUKARSTWO KORSZON, EWA KORSZON-BRUZDA, MARIUSZ BRUZDA DOBROCHY, SADZONKI I KRZEWY OZDOBNE- KRZYSZTOF CYBULSKI, BIAŁOWĄS, KORGUM ZAKŁAD WULKANIZACYJNY, ARKADIUSZ KOROLAK, TRZEBISZYN, IWAGROL, FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA GROBELNY, IWANIUK, TYCHOWO, EWA-TRANS, EWA I ANDRZEJ PODSTAWKA, TYCZEWO, TREND MEBLE SP. Z O.O. DARIUSZ MURAWSKI TYCHOWO, OPTIM HURTOWNIA MATERIAŁÓW BIUROWYCH MIASTKO, DAWEX KOSZALIN, BANK SPÓŁDZIELCZY BIAŁOGARD, BIO-CENTRUM ZDROWIA MACIEJ DANOWSKI BIAŁOGARD, TALISMAN ART. MEDIA, AGENCJA ROZRYWKOWA KRZYSZTOF TOMASZEWICZ. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.
           
Poza wymiarem sportowym, zawody okazały się dużym sukcesem organizacyjnym, znacząco wpływając na promocję Gminy Tychowo i Powiatu Białogardzkiego. Rangę zawodów podniosło liczne grono gości, wśród których byli: Starosta Białogardzki Piotr Pakuszto, Wicestarosta Białogardzki Sebastian Balcerzak, Burmistrz Tychowa Robert Falana, st.bryg.mgr inż. Jacek Szpuntowicz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie, Członek Zarządu Powiatu w Białogardzie Tomasz Hynda, Urzędujący Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie Marcin Kuduk, Przewodniczący Okręgowego Szkolnego Związku Sportowego w Koszalinie Grzegorz Zaganiacz, Prezes Zachodniopomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Stanisław Puna, Zastępca Dyrektora Aresztu Śledczego w Koszalinie kap. Marek Dankowski, Prezesi lekkoatletycznych klubów sportowych z województwa zachodniopomorskiego, Dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych, Radni Miejscy i przedstawiciele sponsorów. Wszyscy uczestnicy zawodów żegnając się dodawali „do zobaczenia za rok w Tychowie”. Więcej zdjęć znajduje się na facebooku tutaj, komunikaty z zawodów znajdują się na stronie głównej zsptychowo.pl

office365

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1746675
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
169
2820
1746675

Twój IP: 18.207.254.88

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine