Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

Filtr
 • Życzenia Świąteczne

  szopkaSerdeczne życzenia wielu radosnych doznań z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

  Niech Święta będą niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień w gronie Rodziny, Przyjaciół oraz wszystkich Bliskich dla Państwa osób.

  Wszystkiego co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku życzą:

  Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Pracownicy oraz Uczniowie ZSP Tychowo.

 • Wigilijne świętowanie

  aniolkiWigilijne świętowanie

  Zgodnie z wieloletnią tradycją, w ostatni wieczór szkolnych zajęć przed Bożym Narodzeniem, odbyło się w naszej szkole spotkanie wigilijne. Wzięło w nim udział ponad 100 osób: uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i znamienici goście. Swoją obecnością zaszczycili nas: Henryk Budzyła- Przewodniczący Rady Powiatu w Białogardzie, Zbigniew Raczewski- Wicestarosta Białogardzki, Bronisław Gajewski- Przewodniczący Rady Miejskiej w Tychowie, Krzysztof Dziadul- Zastępca Burmistrza w Tychowie, mł. bryg. Jacek Szpuntowicz- Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie, mł. insp. Piotr Krakowski- Komendant Powiatowy Policji w Białogardzie, mjr SG Tomasz Juszkiewicz- Komendant Kursu Szkoleń w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, asp. szt. Tadeusz Woźniak- Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KP Policji w Białogardzie oraz chor. Jarosław Marcisz z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie.

  Wieczór rozpoczął się tradycyjnymi Jasełkami, przygotowanymi przez mieszkańców internatu. Wszyscy mieli okazję przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia związane z Bożym Narodzeniem a także wspólnie pośpiewać znane kolędy. Po Jasełkach ksiądz Andrzej Jarzyna odczytał fragment Biblii, po którym nastąpiło tradycyjne dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Dyrektor szkoły oraz zaproszeni goście złożyli życzenia wszystkim zebranym. Była to również chwila, kiedy pod adresem szkoły, uczniów i kadry pedagogicznej padło wiele ciepłych słów ze strony gości. W ostatniej części wieczoru wszyscy mogli skosztować pysznych tradycyjnych dań wigilijnych, przygotowanych przez panie kucharki.

 • 55-lecie HDK

  55 lecie HDK

  W dniu 22.11.2013r.w Koszalinie odbyła się uroczysta gala z okazji 55-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Podczas uroczystości za promowanie Honorowego Krwiodawstwa od 2000 r. nasza szkoła została wyróżniona pamiątkowym medalem. Za pierwsze oddanie krwi w czasie trwania konkursu „Pierwsze oddanie krwi” uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tychowie  - Martyna Wochna kl III LOp oraz Sandra Szewczuk kl III LOp zostały wyróżnione na forum gali i gromkimi owacjami przyjęte w poczet Honorowych Dawców Krwi.

 • Uczniowie ZSP Tychowo uczestniczyli w II edycji selekcji "GRYFON"

  1425747 248570158633850 1961813507 nUczniowie ZSP Tychowo uczestniczyli w II edycji selekcji "GRYFON"

  Dnia 2 listopada 2013 roku GRYF LOK BIAŁOGARD zorganizował drugą edycję Selekcji, czyli Gryfon. Na starcie stawiło się 16 osób, do końca doszło zaledwie 6, wśród nich 4 uczniów naszej szkoły:

  Bartosz Bednarczyk, Tomasz Nagórka, Paweł Kielan, Sebastian Tomczak.

       Trasa Selekcji wiodła przez miejscowości Białogard – Dobrowo – Podborsko – Byszyno. Była to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, granic wytrzymałości fizycznej i psychicznej, oraz zawziętości i odwagi. Czekało na nich tam samodzielne przejście przez bunkier koło Dargikowa, co nie należało do najłatwiejszych rzeczy. Potem kolejne punkty i kolejne zadania. Takie jak praca z mapą, maskowanie, ,,Ściana Płaczu", czy spacer rzeką lub przeprawa przez bagno.

 • Szkolenie z budowy broni

  bron Szkolenie z budowy broni   

  W dniu 3 grudnia 2013r. wszystkie klasy mundurowe w naszej szkole przeszły szkolenie z zakresu:

  - zasad bezpiecznego posługiwania się bronią palną bojową,
  - budowy i zasad działania pistoletu GLOCK 17 i HS-9 TACTICAL,
  - budowy i zasad działania pistoletu maszynowego PM-98 GLAUBERYT,
  - budowy i zasad działania karabinku AKMS Kałasznikow,
  - budowy i zasad działania karabinku Beryl.
  Szkolenie było przeprowadzone przez instruktorów z firmy PERFECTY SHOOTER Łódź. Ostatnim etapem szkolenia jest przeprowadzenie testów z wiedzy dotyczącej budowy i zasad posługiwania się bronią. Wszyscy uczniowie, którzy otrzymają pozytywne oceny, uzyskają stosowny certyfikat.                                                                                          

   

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2370806
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
131
3105
2370806

Twój IP: 44.201.94.236

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Liceu Ogólnokształcące
w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine