Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

Filtr
 • Wycieczka

  WYCIECZKA DO BERLINA

  1. TERMIN • 19 listopada (wtorek) godz. 6.00 - 22.00

  2. Plan wycieczki
  • Zwiedzanie Muzeum Techniki w Berlinie (http://www.sdtb.de )
  • Zwiedzanie Berlina (Trzy symbole Berlina: Reichstag, Brama Brandenburska, Mur Berliński)

  3. Koszt przy pełnym autokarze to:
  • Koszt całkowity 90 zł

  Chcesz wziąć udział w wycieczce, uzyskać więcej informacji? Zgłoś się do organizatorów:

  Pana Rafał Głowiński
  Pani Anna Giedrojć-Głowińska
  Pan Arkadiusz Drozdowski

  Wymagane dokumenty:
  - legitymacja szkolna
  - tymczasowy dowód osobisty lub paszport

   

   

   

 • Wizyta na lotnisku w Świdwinie

  SWIDWIN2013Uczniowie klasy 1 LOw zwiedzali lotnisko
  w Świdwinie

  GALERIA

 • Święto szkoły

  jubileuszZapraszamy na Święto Szkoły, które odbędzie się w dniu
  7 listopada 2013 roku
  o godzinie 10.00.
  W trakcie uroczystości przewidziane jest ślubowanie uczniów klas pierwszych. W klasie policyjnej, wojskowej i straży granicznej pasowani będą uczniowie przez Komendanta Powiatowego Policji w Białogardzie oraz przez przedstawicieli Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. R. Traugutta w Koszalinie i Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Odbędzie się również koncert Orkiestry Garnizonowej Sił Powietrznych w Koszalinie. Ostatnim etapem obchodów Święta Szkoły będą otrzęsiny
  uczniów klas pierwszych.

 • Wyjazd na strzelnicę

  STRZELNICA2013Wyjazd na strzelnicę

  Uczniowie klas I I II ćwiczyli strzelanie oraz rzut granatem na strzelnicy w Białogardzie.

  GALERIA

 • Wywiadówka 23.10.2013

  ZEBRANIE Z RODZICAMI

  Środa 23 października 2013r.

  godz 16.30 - Zebranie ogólne II piętro,

  spotkanie w klasach po zebraniu ogólnym:

  Klasa

  Nr gabinetu

  Wychowawca

  I LOP

  27

  K. SZYDERSKA

  I LOW

  28

  E. NIEMCZEWSKA

  II LOW

  21

  J. WRZESIŃSKA

  II LOP

  19

  A. DOROŃ

  III LOW

  26

  A. KOWALEWSKA

  III LOP

  25

  T.KRASUSKA-ADLER

  I ZSZ

  22

                                        I.SZYDERSKI

  II ZSZ

  9

  D. SIWEK

  Pozostali nauczyciele będą przebywać
  w pokoju nauczycielskim na I p.
  Ok. godz. 17.45 spotkanie trójek klasowych w gabinecie nr 20.
 • Podsumowanie Mistrzostw w biegach przełajowych

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie był gospodarzem Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zawody odbyły się 17 października 2013 r. od godziny 10.30 na terenie parku przy ZSP w Tychowie. W organizacji zawodów udział brały: Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Białogardzie, Starostwo Powiatowe w Białogardzie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie oraz Uczniowski Ludowy Klub Sportowy przy ZSP Tychowo. Po raz pierwszy impreza została objęta patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

  W zawodach udział wzięły dziesięcioosobowe zespoły mistrzów 21 powiatów województwa zachodniopomorskiego w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, z podziałem na rywalizację dziewcząt i chłopców. W tym roku ponownie zawody zostały rozszerzone  o udział osób niepełnosprawnych, dla których również był zorganizowany specjalny bieg. Wszyscy uczestnicy po dobiegnięciu do mety otrzymali pamiątkowe medale, a do swojej szkoły zawieźli okazały puchar i nagrody w postaci sprzętu sportowego.

  W biegach szkół podstawowych zwyciężyli uczennice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Goleniowie. Świetnie spisali się reprezentanci Powiatu Białogardzkiego. Dziewczęta z SP 4 Białogard po dobrym biegu ukończyły zawody na VI miejscu. Rewelacją w rywalizacji chłopców okazali się uczniowie z SP Tychowo. Przez długi czas utrzymywali się na prowadzeniu, tocząc do ostatnich metrów zaciętą rywalizację o złote medale. Ostatecznie ukończyli zawody na II miejscu, przegrywając z liderami z SP 2 Goleniów o przysłowiowy włos. Opiekunem uczniów z Tychowa jest Paweł Drozdowski.

  Rywalizację gimnazjalistek wygrały uczennice Gimnazjum w Gryfinie. Dziewczęta z Gimnazjum nr 2 w Białogardzie ukończyły bieg na XVIII miejscu. Najszybszymi biegaczami w biegu gimnazjalistów pochwalić się mogło Gimnazjum nr 1 ze Świdwina. Chłopcy z Gimnazjum w Tychowie zakończyli zawody na XV pozycji.

  W biegach najstarszych uczestników zawodów rewelacyjnie spisali się reprezentanci ZSP Tychowo. Najpierw w biegu dziewcząt uczennice z Tychowa przez ponad 20 minut prowadziły bieg z przewagą dochodzącą do 100 metrów. Niestety na ostatniej zmianie musiały uznać wyższość trzech sztafet. Przy niewielkich różnicach w czołówce triumfowały dziewczęta z I LO w Kołobrzegu. Tychowianki przegrały rywalizację o brązowy medal o 2 sekundy tracąc do zwyciężczyń 13 sekund. Jest to najmniejsza różnica między IV a I miejscem w piętnastoletniej historii rozgrywania biegów sztafetowych w ramach Licealiady. Zaciętą rywalizację na trasie toczyły: Agata Terela (II LOp), Karolina Kozieł (II LOp), Katarzyna Gostomczyk (II LOw), Karolina Szczepańska (I LOp), Klaudia Zachajczuk (I LOp), Anna Wargacka (I LOp), Patrycja Szeliga (I LOw), Edyta Borowska (II LOw), Anna Liksza (III LOp) i Marta Grabarczyk (III LOp). Opiekunem zespołu jest Józef Grabarczyk.

  W rywalizacji najstarszych uczniów w ramach Licealiady kibice mogli obserwować popisowy bieg chłopców z ZSP Tychowo. Po pierwszej i drugiej zmianie zajmowali oni drugie miejsce. Od trzeciej zmiany wyszli na prowadzenie, stopniowo zwiększając przewagę nad rywalami. Ostatecznie na mecie wyprzedzili uczniów z VI LO w Koszalinie o 35 sekund. Jest to największa przewaga z jaką kiedykolwiek wygrywał zespół męski w ramach Licealiady. Swoje zwycięstwo uczniowie z Tychowa osiągnęli po bardzo dobrym biegu i wyjątkowo wyrównanym składzie zespołu, który tworzyli: Kacper Zieliński (III LOp), Dawid Wawrzon (II LOp), Oskar Tukalski (I ZSZ), Kamil Bińczyk (II LOw), Piotr Skaziński (III LOw), Szymon Andrusiów (II LOw), Jakub Szmid (III LOw), Gracjan Jagosz (III LOw), Jakub Groński (III LOw) i Łukasz Łachański (II LOp). Zwycięzcy otrzymali złote medale, okazały puchar i prawo reprezentowania województwa zachodniopomorskiego w Finałach Krajowych Licealiady. W szranki z najlepszymi szkołami z całej Polski uczniowie ZSP Tychowo staną w kwietniu 2014 roku w Łodzi. Liczymy na równie udany bieg. Dotychczasowe sukcesy najprawdopodobniej zdopingują ich do jeszcze cięższej pracy pod kierunkiem trenera Józefa Grabarczyka.

  W trakcie zawodów najlepsze szkoły otrzymały dyplomy, puchary, medale. W poszczególnych biegach wśród osób dekorujących byli: Krzysztof Rembowski Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty, Zbigniew Raczewski Wicestarosta Białogardzki, Bronisław Gajewski Przewodniczący Rady Miejskiej w Tychowie, Krzysztof Dziadul Zastępca Burmistrza Tychowa, mł. bryg. Jacek Szpuntowicz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie, Marcin Kuduk Wiceprzewodniczący Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie, Grzegorz Zaganiacz Przewodniczący Okręgowego Szkolnego Związku Sportowego w Koszalinie, Edward Jacewicz Sekretarz Koszalińskiego Oddziału Szkolnego Związku Sportowego oraz podkom. Jacek Chodań z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie. Wśród kibiców można było zauważyć wielu znamienitych gości: Jan Podleśny Prezes Zachodniopomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, Józef Leszczyk Przewodniczący Rady Miasta w Białogardzie, Stanisław Puna wieloletni Prezes Zachodniopomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, mjr Janusz Wiśniewski Zastępca Dyrektora Aresztu Śledczego w Koszalinie Oddział Zewnętrzny Dobrowo, mjr Artur Kaczmarek Zastępca Dyrektora Aresztu Śledczego w Koszalinie Oddział Zewnętrzny Dobrowo, prezesi klubów i organizacji sportowych, radni i członkowie władz samorządowych gmin i powiatów województwa zachodniopomorskiego.

  W trakcie zawodów miłym akcentem było wręczenie okolicznościowych medali osobom zasłużonym dla sportu szkolnego w okręgu koszalińskim. Nagrodzeni zostali Krzysztof Rembowski Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty, Józef Grabarczyk Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tychowie i Wiceprzewodniczący Okręgowego Szkolnego Związku Sportowego w Koszalinie, Grzegorz Hermann Sekretarz Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Białogardzie oraz Roman Toboła ze Szczecinka wieloletni działacz sportowy i spiker zawodów Szkolnego Związku Sportowego.

  Żeby wystartować w Finałach Wojewódzkich, szkolne zespoły musiały wygrać zawody na szczeblu powiatowym. W eliminacjach do zawodów wojewódzkich udział wzięło około 700 zespołów, czyli 7000 startujących zawodników.

  Biegi przełajowe są tradycyjną imprezą organizowaną przez Szkolny Związek Sportowy na terenie całej Polski. Propagują najprostszą formę ruchu, czyli bieg. Są jednym z elementów lansowania prozdrowotnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.

  Warto podkreślić, że organizacja tego typu zawodów po raz siódmy w historii została powierzona Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Tychowie (wcześniej w latach 2005, 2007, 2008, 2010, 2011 i 2012 roku). Fakt kolejnej organizacji imprezy w Tychowie wynika z bardzo dobrych ocen uczestników we wcześniejszych latach. Do organizacji zawodów zaangażowani są wszyscy nauczyciele, pracownicy i uczniowie. Organizacja tej imprezy jest wykorzystywana jako element wychowawczy w szkole i uczy uczniów pracy zespołowej i odpowiedzialności za powierzone zadania. Jest to szczególnie ważne ze względu na funkcjonowanie w ZSP Tychowo klas mundurowych: policyjnej i wojskowej. Umiejętności i wiadomości zdobyte podczas zawodów mogą być wykorzystywane przez uczniów w ich przyszłej pracy w służbach.

  Dla wszystkich przygotowana była grochówka oraz ciepłe napoje. Elementem charakterystycznym dla organizacji zawodów przez ZSP Tychowo jest perfekcyjna praca biura zawodów. Wszystkie wyniki były dostępne dla uczestników jeszcze w trakcie zawodów. Między innymi zmierzono czasy (około 1200) wszystkim biegającym uczniom.

  ZSP Tychowo na organizację zawodów pozyskało wielu sprzymierzeńców, co umożliwiło zapewnienie nagród wszystkim uczestnikom zawodów. Wartość nagrody zależała od szczęścia w losowaniu uczestników. Do najcenniejszych w tym roku zaliczamy rower górski, który wygrał Kamil Chorąży z SP Goleniów, a także rower stacjonarny, który zawiózł do domu Michał Filipowicz z SP Marianowo. Mini wieżę HI FI wylosował Damian Ratańczuk z SP nr 2 Chojna, a radiomagnetofon Witold Szulga z SP Goleniów. DVD powędrowało do Kacpra Kalickiego z Gimnazjum nr 3 w Kołobrzegu oraz do Anny Kołodyjskiej z Gimnazjum Węgorzyno, a mp3 do Adriana Ciastko z ZSO Gryfino, Julii Domańskiej z SP Polanów oraz Karoliny Kozieł z ZSP Tychowo. Do wygrania był również sprzęt sportowy i różnego rodzaju upominki. W sumie 1900 nagród.

  SPONSORZY ZAWODÓW

  1. WOJEWÓDZKI SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY W SZCZECINIE
  2. PAŃSTWOWY FUNDUSZ REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
  3. STAROSTWO POWIATOWE W BIAŁOGARDZIE
  4. ZACHODNIOPOMORSKI KURATOR OŚWIATY
  5. ULKS TYCHOWO
  6. ZSP TYCHOWO
  7. FIRMA TRANSPORTOWA „JESION TRANS” KAMIL JESIONOWSKI PRZYDARGIŃ
  8. AR-BOS PRZEWOZY PASAŻERSKIE ARKADIUSZ WOJCIECHOWSKI
  9. FIRMA TRANSPORTOWA P.U.H „MECHANIK” RYSZARD DROZDOWSKI- SPONSOR NAGRODY GŁÓWNEJ- ROWER GÓRSKI
  10. FIRMA BUDOWLANA Z TYCHOWA
  11. GMINNA KOMISJA PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W TYCHOWIE
  12. SKLEP WIELOBRANŻOWY BARBARA I ZYGMUNT ZIOMEK
  13. TREND – MEBLE TYCHOWO
  14. ARLA FOODS TYCHOWO
  15. POMMERNFISCH TYCHOWO
  16. FRIEDRISCH POLSKA
  17. BIO CENTRUM ZDROWIA MACIEJ DANOWSKI
  18. JADWIGA MATEJKO SKLEP „JOWISZ”
  19. SKLEP SPOŻYWCZY IRENA STEFAN FURMANEK
  20. PIOTR SERAFIN

  Tradycyjnie już gospodarze zawodów zebrali bardzo wiele pochlebnych opinii od uczestników zawodów oraz działaczy sportowych i gości obecnych na zawodach, za profesjonalną organizację i miłą atmosferę wytworzoną podczas zawodów. Powszechne były głosy, że najlepsi przełajowcy z województwa z przyjemnością wrócą na tychowskie trasy w kolejnych latach.

  Dyrektor szkoły serdecznie gratuluje sukcesów sportowych i organizacyjnych wszystkim uczniom. Jednocześnie dziękuje za zaangażowanie i perfekcję w działaniu uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników.

 • Finały Wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych - Tychowo 2013

  Finały Wojewódzkie
  w sztafetowych biegach przełajowychTychowo 17.10.2013 r.

  SPRAWOZDANIA
  GALERIA
  PODSUMOWANIE

  Film starty

   

 • Apel z okazji Dnia Nauczyciela

       den2013DZIEŃ NAUCZYCIELA      

   W dniu dzisiejszym odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela. Klasa III Low   pod opieką pani Aliny Kowalewskiej podziękowała gronie nauczycielskiemu za trud wniesiony w rozwój i kształtowanie naszej młodzieży szkolnej.
  Zdjęcia z apelu: GALERIA
  Apel uatrakcyjnił skecz na który zapraszamy: SKECZ

   

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2370776
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
101
3075
2370776

Twój IP: 44.201.94.236

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Liceu Ogólnokształcące
w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine