powiatowe  kopiaPierwsze zwycięstwa w roku szkolnym 2019/2020

       W Powiecie Białogardzkim zainaugurowano rozgrywki w ramach Licealiady. Pierwsze Mistrzostwa Powiatu w roku szkolnym 2019/2020 odbyły się w drużynowej lekkiej atletyce. W zawodach, tak jak w latach poprzednich, triumfowały uczennice i uczniowie ZSP Tychowo. Dziewczęta uzyskały znakomity wynik 950 punktów i o 300 punktów wyprzedziły kolejną szkołę. Przewaga chłopców była mniejsza i wyniosła niespełna 100 punktów. Najwartościowsze wyniki wśród dziewcząt osiągnęły Małgorzata Maślak w rzucie oszczepem i Wiktoria Macioszek w pchnięciu kulą, a wśród chłopców Kamil Grzyb w biegu na 400m i Jakub Krawczyk w rzucie oszczepem.
      W skład reprezentacji szkoły wchodzili również: Paulina Rzepnikowska, Kacper Dołasiński i Patryk Kołotiuk w biegu na 100m, Dominika Żołędowska, Jakub Czeszun i Patryk Kot w biegu na 200m, Magdalena Grzybowska w biegu na 400m, Alicja Pstrowska, Daria Szymanowska, Małgorzata Zawojska, Michał Dygas, Jakub Roj i Daniel Gryga w biegu na 800m, Natalia Moczarska, Daria Jagielska, Piotr Wetklo, Miłosz Śliwczyński i Ariel Kozak w skoku w dal, Jakub Gromada i Jakub Jaworski w pchnięciu kulą, Kornelia Kalinowska i Olga Poszytek w rzucie oszczepem oraz Klaudia Borzęcka w rzucie dyskiem. Na zdjęciu: zespoły dziewcząt i chłopców z trenerem Józefem Grabarczykiem oraz z pucharami dla zwycięzców.

Mistrzostwa Polski Kołobrzeg  kopiaUczennice ZSP Tychowo ósme
w Polsce

      W Kołobrzegu odbyły się Finały Krajowe Licealiady w drużynowej lekkiej atletyce. W dniu 19 września na nowym stadionie zaprezentowały się uczennice i uczniowie z najlepszych szkół w Polsce po etapach powiatowych i wojewódzkich. W skład drużyny wchodziło 16 dziewcząt lub 16 chłopców. Większość zespołów było utworzonych na bazie szkół sportowych i dużych ośrodków z silnymi klubami lekkoatletycznymi. W tym doborowym towarzystwie bardzo dobrze spisały się uczennice ZSP Tychowo, kończąc zawody na ósmej pozycji. Indywidualnie reprezentantki Tychowa najlepiej spisały się w rzucie oszczepem, zajmując drugie, trzecie i piąte miejsce (Małgorzata Maślak, Kornelia Kalinowska i Olga Poszytek). W pchnięciu kulą srebrny medal wywalczyła Wiktoria Macioszek. W skład drużyny wchodziły również: Paulina Rzepnikowska i Daria Jagielska w biegu na 100m, Dominika Żołędowska w biegu na 200m, Magdalena Grzybowska w biegu na 400m, Daria Szymanowska i Małgorzata Zawojska w biegu na 800m, Klaudia Borzęcka w rzucie dyskiem, Marcelina Krawczak i Aleksandra Błażejewska w pchnięciu kulą oraz Natalia Moczarska i Dagmara Benke w skoku w dal. Trenerem zespołu jest Józef Grabarczyk. Więcej zdjęć tutaj

rozpoczęcie roku 2019 20  kopiaInauguracja roku szkolnego

      2 września zainaugurowano w ZSP Tychowo nowy rok szkolny 2019/2020. Uchwałą Rady Powiatu w Białogardzie szkoła przekształciła się w Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie. Na uroczystości, poza uczniami, pedagogami i pracownikami szkoły, obecni byli rodzice uczniów (głównie pierwszoklasistów) i przedstawiciel władz powiatowych w osobie Sekretarza Powiatu Zbigniewa Raczewskiego. W ramach liceum ogólnokształcącego uczniowie uczyć się będą tradycyjnie w klasach: wojskowa, policyjna i straży granicznej oraz po raz pierwszy w klasie wojskowo-lotniczej i fotograficznej. Zajęcia prowadzić będzie 25 pedagogów w szkole (na zdjęciu) oraz pracownicy instytucji, z którymi szkoła współpracuje w ramach realizacji zajęć dodatkowych dla uczniów.

Mistrzostwa województwa 2019Nasze Uczennice w Finale Ogólnopolskim w szkolnej lidze lekkoatletycznej
      Miło nam poinformować, że Nasze Uczennice zakwalifikowały się do Finału Ogólnopolskiego w szkolnej lidze lekkoatletycznej. Finał Krajowy Ligi LA dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w Kołobrzegu w dniach 18-19.09.2019 r.
Warto podkreślić, że w tym roku szkolnym, pierwszy raz w historii naszej szkoły, zdobyliśmy dwa medale w Finałach Wojewódzkich Licealiady. Wcześniej nasze dziewczęta zwyciężyły w sztafetowych biegach przełajowych. Na zdjęciu: uczennice ZSP Tychowo, które wywalczyły awans do Finału Krajowego w szkolnej lidze LA z trenerem Józefem Grabarczykiem. 

Mistrzostwa Polski 2019 Racibórz  kopiaDługie rzuty naszych oszczepniczek
        W rozegranych w Raciborzu Mistrzostwach Polski juniorów w lekkiej atletyce wystartowały dwie uczennice ZSP Tychowo. Małgorzata Maślak z klasy II LOp została Wicemistrzynią Polski, a Kornelia Kalinowska z klasy II LOw uplasowała się na piątym miejscu w rzucie oszczepem. Tym samym oszczepniczki z naszej szkoły wzbudziły duże zainteresowanie podczas Mistrzostw, jako przedstawicielki małego ośrodka sportowego.
Na zdjęciu: Kornelia i Małgosia z trenerem Józefem Grabarczykiem

Strona 14 z 67

office365

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1954796
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
241
241
1954796

Twój IP: 3.236.175.108

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine