W dniu 30 stycznia (czwartek) o godzinie 16.30
odbędzie się zebranie z Rodzicami.

Wigilia 2019Spotkanie wigilijne

          Boże Narodzenie to czas radości, rodzinnych spotkań, kolędowania. 19 grudnia świąteczna atmosfera towarzyszyła zebranym podczas Wigilii, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz goście, którzy zechcieli przyjąć zaproszenie - rodzice uczniów i przedstawiciele władz oraz służb mundurowych, z którymi szkoła ściśle współpracuje. Wśród szacownych gości byli: pan Piotr Pakuszto - Starosta Białogardzki, pan Robert Falana - Burmistrz Tychowa, pan Dariusz Michalak - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Tychowie, st.bryg. mgr inż. Jacek Szpuntowicz - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie, ppłk SG Arkadiusz Urlich - Zastępca Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie, mjr Bartłomiej Łyżwiński - Przedstawiciel Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie, kpt. Marek Dankowski - Zastępca Dyrektora Aresztu Śledczego w Koszalinie Oddział Zewnętrzny w Dobrowie, ks. Robert Gruszowski - Proboszcz Parafii pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Mieszałkach, asp. Grzegorz Grzyb - Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie współpracujący z ZSP Tychowo, st. chor. sztab. Jarosław Marcisz - Przedstawiciel Komendanta Centrum Szkolenia Sił Powietrznych imienia Romualda Traugutta w Koszalinie współpracujący z ZSP Tychowo, st. asp. Marcin Wesołowski - Kierownik Posterunku Policji w Tychowie.
            
Zebrani obejrzeli przygotowane przez młodzież Jasełka, kolędowali, składali sobie życzenia oraz próbowali znakomitych potraw przygotowanych przez panie kucharki.

IMG20191217092218ŚWIĘTOWANIE ... POMAGANIE

       Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Czas życzliwości, radości i rodzinnego ciepła, w którym nikt nie powinien być sam. Szczególnie ważne jest aby w tych dniach wesprzeć osoby potrzebujące - chore, samotne, niepełnosprawne, starsze. Pomoc ta nie zawsze oznacza obciążenie finansowe. Często ważniejsza od wsparcia materialnego jest obecność drugiego człowieka, rozmowa, uśmiech. Uczniowie naszej szkoły podjęli kilka inicjatyw, które wyszły na przeciw tym potrzebom.
      Członkowie Samorządu Szkolnego udali się do Domu Pomocy Społecznej w Białogardzie, gdzie wspólnie z mieszkańcami kolędowali i bawili się w odgadywanie świątecznych kalamburów. Były życzenia, prezenty i wiele wzruszających rozmów.
      Uczniowie klasy II przygotowali upominki dla osób przebywających w koszalińskim hospicjum. Również i tam świąteczna atmosfera przyniosła wspólne kolędowanie i wzruszające życzenia.
       Uczniowie naszej szkoły pamiętali również o potrzebujących osobach ze swojego najbliższego sąsiedztwa. Przygotowali dla nich paczki oraz starali się wesprzeć w przygotowaniach do świąt.
      Jesteśmy dumni, że w tym szczególnym czasie nasi uczniowie potrafią dostrzec coś więcej niż tylko własne potrzeby. Mamy nadzieję, że pomoc potrzebującym nie ograniczy się tylko do okresu Świąt Bożego Narodzenia ale stanie się na stałe potrzebą serca dla wielu z nich.

W dniu 19 grudnia (czwartek) o godzinie 16.30
odbędzie się zebranie z Rodzicami, a po nim tradycyjnie już Wigilia
w internacie ZSP Tychowo.

DSC0728838 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

               W piątek 13 grudnia przypadała 38 rocznica wprowadzenia na terenie Polski stanu wojennego. Jak co roku w naszej szkole zorganizowano apel, aby uczcić pamięć ofiar oraz przypomnieć okoliczności wprowadzenia i przebieg tamtych wydarzeń. W pierwszej części występujący uczniowie przypomnieli kalendarium wydarzeń poprzedzających stan wojenny, okoliczności jego wprowadzenia oraz ofiary tamtych tragicznych wydarzeń. Przedstawiono również najważniejsze momenty stanu wojennego w naszym regionie, a szczególnie strajki i demonstracje w Szczecinie, Koszalinie i Białogardzie. Nie zabrakło fragmentów filmów, piosenek oraz wierszy, które wprowadziły widzów w atmosferę tamtych dni. Druga część uroczystości to spotkanie ze świadkami tamtych tragicznych wydarzeń. Gościliśmy Panią Grażynę Annę Sztark - działaczkę Solidarności prześladowaną przez władze w latach 80 oraz Panią Reginę Nalaskowską - uczestniczkę pierwszego w stanie wojennym strajku okupacyjnego w zakładach Unitra - Unitech w Białogardzie. Obie Panie z ogromnym wzruszeniem i dużymi emocjami obejrzały część dotyczącą historii tamtych wydarzeń. Następnie uczniowie mogli usłyszeć osobiste i często bardzo tragiczne wspomnienia obu pań z okresu wprowadzenia stanu wojennego oraz kolejnych lat. Zaproszone Panie odpowiadały również na pytania młodzieży dotyczące stanu wojennego i wpływu tego wydarzenia na ich życie. To była prawdziwa lekcja historii oraz patriotyzmu. Apel przygotowali uczniowie klasy III LOp oraz klas I LOp i I LOw pod opieka nauczyciela historii - Daniela Wacha.
           Obchody rocznicowe zakończyły się w poniedziałek 16 grudnia 2019 roku konkursem wiedzy o stanie wojennym. Do rozwiązania testu składającego się z 20 pytań przystąpiło 8 uczniów. Najlepszy wynik osiągnął Michał Gradziuk z kl. III LOw. Kolejne miejsca zajęli: Małgorzata Maślak, Klaudia Łyczko i Karol Andrzejewski z kl. III LOp. Na zdjęciu od lewej: pani Grażyna Anna Sztark i pani Regina Nalaskowska.

Strona 11 z 67

office365

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1954814
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
259
259
1954814

Twój IP: 3.236.175.108

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine