Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

Mistrzostwa  Polski U18  kopiaMedale na Mistrzostwach Polski U-20.
         W rozegranych w Radomiu Mistrzostwach Polski juniorek wystartowały w rzucie oszczepem dwie nasze tegoroczne absolwentki. Obie spisały się znakomicie. Małgorzata Maślak zdobyła srebrny medal, a Kornelia Kalinowska ukończyła zawody z brązowym medalem. Małgosia osiągnęła swój najlepszy wynik w tym roku 47,54 m, a Kornelia ustanowiła nową życiówkę na 45,71 m.
Konkurs oszczepniczek dostarczył wiele emocji i zmian na medalowych pozycjach. Dość powiedzieć, że po swoim ostatnim rzucie Małgosia wyszła na prowadzenie, a rywalka wyprzedziła ją w ostatnim rzucie w konkursie!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020 2021  kopiaWróciliśmy do szkoły
         1 września po długiej przerwie do szkoły wrócili uczniowie i nauczyciele. Rozpoczęliśmy rok szkolny, który bardzo różni się od wcześniejszych. Zagrożenie koronawirusem wymusiło wzmożone rygory sanitarne. W nowej rzeczywistości poza większą dbałością o higienę, musimy zrezygnować z wielu atrakcji, do których już się wcześniej przyzwyczailiśmy. Również relacje międzyludzkie muszą być mocno ograniczone, co szczególnie odczuwają młodzi ludzie. Na późniejszy termin zostają przesunięte niektóre imprezy, np. wrześniowy obóz przetrwania.
       Rok szkolny 2020/2021 przynosi nam dużą nowość w postaci funkcjonowania w Naszej Szkole Oddziału Przygotowania Wojskowego. Nasza Szkoła znalazła się w elitarnym gronie pierwszych szkół, które otrzymały zgodę Ministra Obrony Narodowej na rozpoczęcie takiej działalności. Uczniowie z Tychowa znajdą się w gronie pierwszych w Polsce, którzy kończąc szkołę średnią będą już żołnierzami rezerwy Wojska Polskiego.
      Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy, żeby odnaleźli się w specyficznych realiach funkcjonowania szkoły i mieli dużo satysfakcji ze swojej pracy i osiąganych sukcesów.

Plan lekcji znajduje się tutaj

 1 września 2020 r. rozpoczynamy nowy rok szkolny. Uroczysty apel odbędzie się o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej, mieszczącej się w budynku szkoły. Uczniów klas pierwszych prosimy o przybycie o godzinie 8.40, natomiast starsze klasy o godzinie 8.50. Podczas uroczystości prosimy o zachowanie dystansu i zasad bezpieczeństwa określonych przepisami prawa obowiązującymi w okresie zagrożenia wirusem covid-19.

asg opw  kopiaTesty sprawnościowe do klasy pierwszej wojskowej

   Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy zgodę Ministra Obrony Narodowej na uruchomienie Oddziału Przygotowania Wojskowego. W związku z powyższym, dla uczniów przyjętych do klasy pierwszej odbędą się testy sprawnościowe (bieg na 60m, rzut piłką lekarską- 3kg dla dziewcząt i 5 kg dla chłopców- w przód znad głowy oraz bieg wytrzymałościowy- 800 m dla dziewcząt i 1000 m dla chłopców). Kandydaci do OPW muszą zgłosić się w budynku szkoły w dniu 31 sierpnia 2020 r. na godzinę 16.00- dziewczęta lub na godz. 17.00- chłopcy. Na testy uczniowie zgłaszają się z legitymacją szkolną i w stroju sportowym.

Podczas testów sprawnościowych prosimy o zachowanie dystansu i zasad bezpieczeństwa określonych przepisami prawa obowiązującymi w okresie zagrożenia wirusem covid-19.

Strona 11 z 73

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 10 gości oraz 1 użytkownik.

Licznik odwiedzin

2156474
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
459
11201
2156474

Twój IP: 3.237.16.210

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Liceu Ogólnokształcące
w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine