Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

Wykaz podręczników dla uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego dostępny jest TUTAJ

Informujemy, iż wykaz podręczników dla uczniów klasy drugiej po szkole podstawowej będzie podany na początku roku szkolnego, ze względu na ciągłe uzupełnianie pozycji książkowych przez wydawnictwa.

żołnierze w służbie 2020NASI UCZNIOWIE PONOWNIE WYGRYWAJĄ!
      Rozstrzygnięto drugą edycję ogólnopolskiego konkursu dla klas mundurowych "Żołnierze w służbie historii" organizowanego przez IPN oraz MON. Podobnie jak w roku ubiegłym drużyna z naszej szkoły znalazła się wśród zwycięzców. Zespół w składzie Zuzanna Samulewicz, Olga Poszytek, Aleksander Podstawka (kl. I LOw) pod opieką nauczyciela historii Daniela Wacha konkurował z sześćdziesięcioma drużynami z całej Polski.  Mimo utrudnień związanych z pandemią COVID 19, uczniowie zrealizowali wszystkie zadania wymagane do udziału w konkursie, czyli: 
1) wybór, opis i film na temat bohatera (kapitan Janina Hofman)
2) wybór, opis i film o miejscu pamięci (Pomnik Martyrologii Narodu Polskiego w Koszalinie)
3) przeprowadzenie lekcji historii. 
Na sukces naszych uczniów złożyła się ich praca oraz pomoc wielu osób, którym należą się podziękowania: pani Ewa Gutarewicz - córka bohaterki projektu ; Wojciech Grobelski - Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie; Anna Doroń i Maciej Rutkowski - nauczyciele z naszej szkoły oraz uczniowie uczestniczący w lekcji online.  
Uroczystość podsumowania projektu oraz wręczenia nagród planowana jest na początku października w Warszawie. mamy nadzieję, że sytuacja zdrowotna w kraju pozwoli na jej organizację. 
Gratulujemy laureatom!
Link do konkursu: tutajfilm.

Małgosia MaślakHubertGosia ZawojskaI już wakacje...

        26 czerwca uczniowie w całej Polsce rozpoczęli wakacje. Rok szkolny 2019/2020 zapisze się w pamięci uczniów, rodziców i nauczycieli ze względu na specyfikę zdalnego nauczania, spowodowanego przez pandemię koronawirusa. Tym razem w Naszej Szkole nie było klasycznego zakończenia roku szkolnego, a świadectwa promocyjne uczniowie otrzymali drogą elektroniczną. Oryginały świadectw oraz dyplomy i podziękowania za aktywności uczniów w różnych sferach życia szkoły wręczane będą podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021.
        Najlepszym uczniem w klasie drugiej okazał się Hubert Cygan, który uzyskał średnią ocen 5,0. Jest on kandydatem do Stypendium Prezesa Rady Ministrów w Liceum Ogólnokształcącym o 3-letnim cyklu nauczania. W Liceum o 4-letnim cyklu nauczania kandydatką do Stypendium PRM jest Małgorzata Zawojska, która otrzymała promocję do kjlasy drugiej ze średnią ocen 4,81. Promocję z wyróżnieniem do klasy drugiej (ze średnią ocen 4,75) uzyskali również Olga Poszytek, Klaudia Borzęcka i Bartłomiej Suberlak.
       Hubert Cygan za wyniki w nauce oraz działalność w szkolnym kole sportów obronnych i Małgorzata Maślak - tegoroczna absolwentka ze średnią ocen 5,17 oraz licznymi sukcesami sportowymi zostali nagrodzeni Nagrodami Starosty Białogardzkiego.
     Na zdjęciach od lewej: Małgorzata Maślak, Hubert Cygan i Małgorzata Zawojska.

 

matura 2020MATURY INNE NIŻ KIEDYKOLWIEK

         Tegoroczni absolwenci Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie rozpoczęli egzaminy maturalne o miesiąc później, niż to było w poprzednich latach. Przy wzmożonych zasadach związanych z bezpieczeństwem, w dniu 8 czerwca, rozpoczęli egzaminem pisemnym z języka polskiego.  W dniu 9 czerwca uczniowie napiszą egzamin z matematyki.  Dopełnieniem sesji egzaminacyjnej będzie napisanie matury z języka obcego i z co najmniej jednego wybranego przedmiotu w zakresie rozszerzonym. W bieżącym roku Maturzyści nie będą zdawać egzaminów ustnych. Później już tylko nerwowe oczekiwanie do dnia 11 sierpnia, kiedy to okaże się jakie są efekty czerwcowej pracy. Na zdjęciu: tegoroczni absolwenci LO w Tychowie tuż przed rozpoczęciem egzaminu z języka polskiego.

Dyrektor ZSP Tychowo informuje, że do dnia 26 czerwca br. z powodu pandemii COVID-19 kontynuujemy zdalne nauczanie
Józef Grabarczyk
Dyrektor ZSP Tychowo

Informujemy, iż od dnia 1 czerwca do dnia 7 czerwca br. uczniom zapewnia się konsultacje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne oraz możliwość korzystania z biblioteki szkolnej. Chętni uczniowie proszoni są o kontakt telefoniczny,
w celu ustalenia konkretnych terminów konsultacji. Tel. 943115506.

Strona 10 z 70

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2075575
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
140
24607
2075575

Twój IP: 3.236.117.38

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine