Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

Informuję, że w związku ze zmianami prawnymi wynikającymi z rozprzestrzeniania się zakażeń koronawirusem, z dniem 26 października 2020 roku w Naszej Szkole przechodzimy na nauczanie zdalne, które będzie kontynuowane do dnia 16 maja 2021 r.
Lekcje odbywać się będą zgodnie z obowiązującym w szkole planem lekcji.
Dyrektor ZSP Tychowo
Józef Grabarczyk

received 529884074651996OSTATNIA SZARŻA POLSKIEJ KAWALERII

       Adam Kryczkowski – uczeń klasy I LO i członek Samorządu Uczniowskiego, reprezentował Naszá Szkołę w trakcie obchodów rocznicy bitwy pod Borujskiem, która była ostatnią szarżą kawalerii polskiej. Borujsko – obecnie Żeńsko to mała wieś położona w powiecie drawskim, niedaleko lotniska wojskowego w Mirosławcu. Na początku marca 1945 roku, dwa szwadrony z 1 Warszawskiej Samodzielnej Brygada Kawalerii w liczbie około 220 kawalerzystów dowodzonych przez porucznika Zbigniewa Staraka uderzyły na stanowiska zaskoczonych Niemców i rozbiły ich obronę. Bitwa ta zakończyła kilkusetletnią historię jazdy polskiej. Wydarzenia te są upamiętnione kamiennym obeliskiem w miejscu bitwy. Od dwóch lat organizowany jest również rajd motocyklowo – konny, którego celem jest zachowanie pamięci o tym wydarzeniu. Obchody uświetniła grupa rekonstrukcyjna, która zainscenizowała szarżę. Oficjalne delegacje złożyły kwiaty i znicze pod obeliskiem. Adam Kryczkowski – jako mieszkaniec tych terenów aktywnie uczestniczy w kultywowaniu pamięci o historii oręża polskiego.

IMG 20210304 090028Drodzy Maturzyści,

przed Wami próba maturalna. Celem jej  jest diagnoza stanu Waszej wiedzy oraz poziomu umiejętności dwa miesiące przed czekającymi Was egzaminami, a także przetestowanie procedur maturalnych w formie jak najbardziej zbliżonej do majowej. Przed Wami również czas intensywnej nauki i powtórek, spożytkujcie go dobrze, a wszystko po to, by uzyskać jak najlepsze wyniki i dostać się na wymarzony kierunek studiów. Powodzenia!

Policealna Szkoła
Elitarne Studium Służb Ochrony Delta w Koszalinie

OFERTA

wyklęci 2
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI "ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"
Rozstrzygnięto szkolny konkurs dotyczący wiedzy na temat bohaterów powojennej walki z komunizmem, nazywanych potocznie "żołnierzami wyklętymi".  Dziesięciu uczestników z różnych klas odpowiadało na 50 pytań przygotowanych przez nauczyciela historii Daniela Wacha na podstawie etiud filmowych Instytutu Pamięci Narodowej.  Konkurs odbył się na platformie QUIZIZZ. Uczestnicy poza wiedzą merytoryczna musieli wykazać się szybkością odpowiedzi oraz umiejętnością odpowiedniego gospodarowania bonusami. Rywalizacja była bardzo zacięta. Uczestnicy byli dobrze przygotowani o czym świadczy wynik zwycięzcy - 94% poprawnych odpowiedzi.  Oto laureaci konkursu:
I miejsce - Michał Wieliczko (klasa II LOw) - 94%
II miejsce - Marcin Michałowski klasa II LOg) - 94%
III miejsce - Leszek Łomako (klasa III LO) - 82%
Gratulujemy laureatom i dziękujemy uczestnikom konkursu.  Wszystkich zachęcamy do obejrzenia etiud filmowych IPN link tutaj Zapoznania się z materiałem edukacyjnym o "żołnierzach wyklętych" tutaj. Oraz do sprawdzenia swojej wiedzy w trakcie rozwiazywania quizu konkursowego link tutaj (kliknij link na stronie; na nowo otwartej karcie wpisz dane i naciśnij start; wróć do karty z linkiem i wciśnij rozpoczęcie quizu; rozpocznij quiz na karcie, gdzie wpisałeś swoje dane).

Strona 10 z 76

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2370788
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
113
3087
2370788

Twój IP: 44.201.94.236

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Liceu Ogólnokształcące
w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine