Mistrzostwa Polski 2019 Racibórz  kopiaDługie rzuty naszych oszczepniczek
        W rozegranych w Raciborzu Mistrzostwach Polski juniorów w lekkiej atletyce wystartowały dwie uczennice ZSP Tychowo. Małgorzata Maślak z klasy II LOp została Wicemistrzynią Polski, a Kornelia Kalinowska z klasy II LOw uplasowała się na piątym miejscu w rzucie oszczepem. Tym samym oszczepniczki z naszej szkoły wzbudziły duże zainteresowanie podczas Mistrzostw, jako przedstawicielki małego ośrodka sportowego.
Na zdjęciu: Kornelia i Małgosia z trenerem Józefem Grabarczykiem

CSSP PLAKATZostań Żołnierzem Rzeczypospolitej
        W te wakacje, Ministerstwo Obrony Narodowej otwiera bramy koszar dla sympatyków wojska. W ramach kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, od 13 lipca do 24 sierpnia, w każdą sobotę w wybranych jednostkach wojskowych zapewniona zostanie niepowtarzalna możliwość wstąpienia do Wojska Polskiego na jeden dzień.
W ramach tej kampanii - 13.07.2019 r. w godzinach 10.00-19.00 w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie dla wszystkich chętnych, pełnoletnich, posiadających obywatelstwo polskie przeprowadzone zostaną zajęcia popularyzujące służbę wojskową i zachęcającą do wstępowania w szeregi żołnierzy Wojska Polskiego.
         Poznawanie żołnierskiego rzemiosła zacznie się punktualnie o 10.00 i zakończy około godz. 19.00. W tym czasie będzie można wziąć udział w zajęciach w terenie, poznać sprzęt wojskowy, rywalizować w biegach zespołowych i ćwiczyć rzut granatem oraz naukę celowania i strzelania z wykorzystaniem urządzeń szkolno–treningowych. Nauczyć się będzie można jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.
       Każdy z zakwalifikowanych uczestników będzie mógł dowiedzieć się, co trzeba zrobić, żeby wstąpić do wojska. W punkcie rekrutacyjnym znaleźć będzie można informacje na temat oferty edukacyjnej m.in. wojskowych uczelni wyższych, czy najmłodszej placówki edukacyjnej, jaką jest Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne w Warszawie. Szczegółowe warunki udziału w zajęciach zamieszczone są na stronie internetowej Centrum Szkolenia Sił Powietrznych CSSP.
Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie z
aprasza do zapoznania się z regulaminem wydarzenia a zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach prosimy o wypełnienie oświadczenia i odesłanie go nie później niż do dnia 11.07.br. na adres mailowy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jeżeli zechcesz porozmawiać dzwoń w godz. 08.00 - 15.00:
tel. 261 456 006 lub 727 012 492. #ZostańŻołnierzem

żołnierzeSUKCES UCZNIÓW KLASY WOJSKOWEJ

         W piątek 28 czerwca ogłoszono wyniki konkursu "Żołnierze w służbie historii". W konkursie organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej uczestniczyły zespoły z kilkudziesięciu klas wojskowych z całej Polski. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że jednym z 10 laureatów został zespół z naszej szkoły w składzie: Patryk Kot, Leszek Łomako, Jakub Gromada pod opieka nauczyciela historii Daniela Wacha. Nagrodą dla laureatów jest udział w uroczystej gali finałowej w Warszawie oraz tygodniowy wyjazd do Włoch "Śladami Armii gen. Andersa".  Gratulujemy !!!
Link do strony konkursu

zdjęcie sportowcy  kopiaNajlepsi sportowcy

      Wraz z końcem roku szkolnego podsumowano konkurs na Najlepszego Sportowca ZSP Tychowo w roku szkolnym 2018/2019. W rywalizacji dziewcząt czołowe miejsca zajęły reprezentantki szkoły w sztafetowych biegach przełajowych i w drużynowej lekkiej atletyce. Zdobyły one złote i srebrne medale w finałach wojewódzkich Licealiady. Dziewczęta są pierwszymi w historii Powiatu Białogardzkiego, które w jednym roku odniosły dwa tak znaczące sukcesy. Sportowcem roku została Małgorzata Maślak (II LOp), która jest podporą obu zespołów, a także odnosi znaczące sukcesy indywidualne w rzucie oszczepem. Drugie miejsce przypadło Darii Jagielskiej (II LOw), która nieznacznie wyprzedziła Darię Szymanowską (II LOp). Komplet wyników jest dostępny tutaj.


zdjęcie sportowiec Wetklo  kopia         W rywalizacji chłopców sportowcem roku został Piotr Wetklo (II LOp), wyprzedzając Łukasza Pniewskiego (III LOp) i Wojciecha Holewskiego (II LOp). Komplet wyników jest dostępny tutaj.
      Na zdjęciach: najlepsi sportowcy ZSP Tychowo odbierają nagrody.

zakończenie roku czerwiec 2019Świadectwa rozdane
     19 czerwca uczniowie rozpoczęli wakacje. Podczas uroczystego apelu w obecności Sekretarza Powiatu Białogardzkiego - pana Zbigniewa Raczewskiego i Rodziców, najlepsi uczniowie odebrali świadectwa oraz nagrody i wyróżnienia. Nagrodzono uczniów za aktywność w różnych dziedzinach życia szkolnego i internackiego. Pan Zbigniew Raczewski wręczył w imieniu pana Piotra Pakuszto Nagrody Starosty Białogardzkiego. Okolicznościowe dyplomy oraz nagrody pieniężne odebrali: Szymon Gołdyn - ukończył LO w Tychowie ze średnią ocen 5,22, stypendyta Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2018/2019; Małgorzata Maślak - promowana do klasy trzeciej ze średnią ocen 5,09, kandydatka do Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/2020 oraz oszczepniczka odnosząca liczne sukcesy sportowe na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Małgosia, tak jak sześć innych koleżanek, została nagrodzona również za I miejsce w Finale Wojewódzkim Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych i II miejsce w Finale Wojewódzkim Licealiady w drużynowej lekkiej atletyce. Nagrodzone za sukcesy w biegach przełajowych i w drużynowej lekkiej atletyce to: Paulina Rzepnikowska, Kornelia Kalinowska, Daria Jagielska, Daria Szymanowska, Alicja Pstrowska i Domnika Żołędowska.
Na zdjęciu: Małgosia Maślak odbiera nagrody z rąk Dyrektora Szkoły i Wychowawcy Klasy.

GALERIA

Strona 10 z 62

office365

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1798345
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
575
6877
1798345

Twój IP: 3.226.245.48

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine