Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

Sprawni jak żołnierze październik 2020 rSPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE
           
Od 5 do 8 października 2020 r. w Bornem Sulinowie odbyły się czterdzieste trzecie finały zawodów sportowo-obronnych "Sprawni jak Żołnierze". Naszą szkołę, jak również województwo zachodniopomorskie, reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie:
1. Oliwia Mazan - II LOp
2. Amelia Mazurewicz - II LOg
3. Karolina Koperska - II LOw
oraz drużyna chłopców w składzie:
1. Hubert Cygan - III LO
2. Patryk Kot - III LO
3. Piotr Wetklo - III LO
Opiekunem obu zespołów był Daniel Wach.
        Sprzyjająca pogoda pozwoliła rozegrać wszystkie konkurencje, czyli strzelanie z kbks, rzut granatem, pierwsza pomoc, tor sprawnościowy oraz bieg na orientację. Rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana. Ostatecznie nasze zespoły zajęły następujące miejsca: dziewczęta - 7 ; chłopcy - 11.
         Poza emocjami sportowymi, należy podkreślić świetną organizację zawodów. Uroczysty przemarsz ulicami miasta w towarzystwie orkiestry wojskowej, ceremonia otwarcia i zamknięcia zawodów, zwiedzanie miasta, wspaniałe nagrody dla każdego z uczestników. To wszystko wpłynęło na pozytywną atmosferę i przebieg zawodów.

Informuję, że zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej, obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej dotyczy również szkół. Zwolnione z obowiązku noszenia maseczki są tylko osoby posiadające przy sobie stosowne zaświadczenie lekarskie.
Dyrektor ZSP Tychowo
Józef Grabarczyk

Powiaty padziernik 2020  kopiaDziewczęta najszybsze w Powiecie

      Po raz 21 Nasza Szkoła była gospodarzem Mistrzostw Powiatu Białogardzkiego w sztafetowych biegach przełajowych dla wszystkich kategorii wiekowych. W rywalizacji dziewcząt szkół ponadpodstawowych na dystansie 10x1000m uczennice ZSP Tychowo wygrały rywalizację i zdobyły prawo reprezentowania Powiatu Białogardzkiego w Finałach Wojewódzkich, które po raz 13 odbędą się w parku przy naszej szkole. Zespół chłopców przez dużą część dystansu był na prowadzeniu, ale ostatecznie musiał zadowolić się drugim miejscem. W skład zwycięskiego zespołu dziewcząt wchodziły: Ewelina Pietraszewska, Zuzanna Godlewska, Natalia Moczarska, Małgorzata Pastorczyk, Małgorzata Zawojska, Olga Poszytek, Martyna Grudzińska, Karolina Bobryk, Oliwia Łoza i Klaudia Borzęcka. Trenerem zespołu jest Józef Grabarczyk.

Powiatowa Liga LA 2020Pierwsze zwycięstwa w Powiecie

       W dniu 29 września zainaugurowano rozrywki sportowe dla szkół w Powiecie Białogardzkim. W ramach Licealiady rozegrano Mistrzostwa Powiatu Białogardzkiego w drużynowej lekkiej atletyce. Miano najlepszej szkoły, zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców, uzyskała Nasza Szkoła. W trakcie zawodów rywalizacja toczyła się również o jak najlepszy wynik punktowy (każdy wynik był przeliczany według tabeli punktowej). Po 12 najlepszych wyników dziewcząt i chłopców zsumowano jako wynik szkoły. Na podstawie wyników w 21 powiatach zostanie ustalona lista 15 szkół, które wystąpią w Finale Wojewódzkim. Tegoroczne wyniki uzyskane przez dziewczęta i chłopców z Tychowa dotychczas zawsze dawały awans na Finał Wojewódzki. Można zakładać, że podobnie będzie w tym roku.
       Najwartościowszy wynik zawodów uzyskał: Jakub Krawczyk, rzucając oszczepem na odległość 58,05 m. Dobrze spisała się również męska sztafeta 4x100 m w składzie: Piotr Wetklo, Jakub Krawczyk, Adam Biegański i Marcin Beśka. W rywalizacji dziewcząt najwięcej punktów zdobyła Klaudia Borzęcka, która rzuciła dyskiem na odległość 26,20 m. Nieźle zaprezentowała się sztafeta dziewcząt 4x100 m w składzie: Klaudia Borzęcka, Natalia Moczarska, Martyna Grudzińska i Karolina Bobryk. Kolejne najlepsze wyniki w punktach uzyskały: Małgorzata Zawojska po rzucie oszczepem na 30,12 m i Klaudia Siudek w rzucie dyskiem. Pozostali reprezentanci szkoły w zawodach to: w biegu na 100 m Patrycja Charuta, Piotr Pawelski i Michał Mokrzycki; na 200 m Jakub Czeszun, Patryk Kot i Adam Biegański; na 400 m Martyna Grudzińska, Oliwia Wojskonowicz i Bartosz Kosmalski; na 800 m Małgorzata Pastorczyk; Oliwia Łoza; Julia Polak; Michał Dygas i Aleksander Podstawka;  w skoku w dal Natalia Moczarska, Karolina Boboryk, Szymon Beśka, Miłosz Śliwczyński i Piotr Wetklo; w pchnięciu kulą Marcelina Krawczak, Julia Szotowicz, Sara Troyan, Oskar Chrybowicz i Jakub Gromada; w rzucie dyskiem Oliwia Mazan. Opiekunem obu zespołów był Józef Grabarczyk.

strzelnica wrzesień 2020 rrr  kopia 1PIERWSZOKLASIŚCI NA STRZELNICY

     Początek roku szkolnego to od wielu lat czas sprawdzianu umiejętności strzeleckich dla uczniów klas I. W piątek 25 września 2020 r. na strzelnicy LOK w Białogardzie nasi pierwszoklasiści po raz pierwszy mogli się sprawdzić w tym zakresie. Uczniowie mieli do zaliczenia trzy zadania: strzelanie z KBKS; strzelanie z wiatrówki; rzut granatem (20 metrów dziewczęta; 25 metrów chłopcy). Wielu z nich po raz pierwszy miało możliwość sprawdzić się w tych konkurencjach. Wyniki były bardzo zróżnicowane. Najlepsze w strzelaniu okazały się: Dominika Tkaczyk i Kaja Skryp (obie z wynikiem 71/100). Z rzutem granatem najlepiej poradziła sobie Julia Czarnecka zdobywając 7/9 punktów. Łączna klasyfikacja wyłoniła trójkę najlepszych pierwszoklasistów:

I - Julia Czarnecka (156/220)
II - Sebastian Wilk (125/
220)
III - Amelia Chmielewska (123/
220)
Dzięki pięknej pogodzie udało się pogodzić sportową rywalizację z integracją przy ognisku. Wiosną przyszłego roku uczniowie będą mieli możliwość poprawienia wyników.
Wyjazd na strzelnicę wykorzystała również drużyna reprezentująca naszą szkołę w zawodach "Sprawni jak żołnierze". Doskonalili swoje umiejętności strzeleckie oraz pomagali w organizacji zajęć dla pierwszoklasistów.


Strona 9 z 72

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2139926
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
181
17380
2139926

Twój IP: 44.192.254.246

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine