Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

strzeleckie szczecinek 2014           W dniu 14.05.2014r. odbyły się Wojewódzkie Zawody Strzeleckie O „ Srebne Muszkiety” w Szczecinku. Dziewczęta  ZSP Tychowo w kategorii drużynowej na 12  drużyn zajęły III miejsce w województwie. Skład drużyny: Karolina Kozieł (II LOp), Magdalena Parzniewska (II LOp) oraz Klaudia Zachajczuk (I LOp).  Chłopcy ZSP Tychowo w  kategorii drużynowej na 16 drużyn  zdobyli również III miejsce w województwie. Skład drużyny: Jakub Szmid (III LOw),  Michał Broda (I LOsg) oraz Szymon Rudzki ( I LOw). Drużyny przygotowywał do zawodów strzeleckich  Dariusz Siwek.

GALERIA

DSC03073Kolejne zwycięstwa lekkoatletów
Od kilku lat uczennice i uczniowie ZSP Tychowo dominują w Mistrzostwach Powiatu Białogardzkiego w zawodach lekkoatletycznych. W dniu 12 maja Mistrzami Powiatu w biegach rozstawnych 4x100 metrów i sztafecie szwedzkiej zostali uczniowie naszej szkoły. Po tym dniu ilość kolejnych zwycięstw naszej szkoły w lekkoatletycznych Mistrzostwach Powiatu wzrosła do dwudziestu ośmiu. W sztafetach 4x100 m szkołę reprezentowali: Karolina Przeradzka z klasy I LOp, Anna Siembab z II LOp, Iwona Bujkiewicz z III LOw, Katarzyna Nić z III LOp oraz Filip Cheba z II LOw, Szymon Andrusiów z II LOw, Konrad Witczak z II ZSZ i Dawid Gemza z II LOw. W sztafetach szwedzkich zwycięstwa wybiegali: Marta Grabarczyk z III LOp, Anna Wargacka z I LOp, Klaudia Zachajczuk z I LOp i Karolina Kozieł z II LOp oraz Jakub Szmid z III LOw, Jakub Groński z III LOw, Łukasz Łachański z II LOp i Kamil Bińczyk z II LOw. Wszystkie cztery sztafety będą reprezentować Powiat Białogardzki w Finałach Wojewódzkich, które odbędą się 26 maja w Stargardzie Szczecińskim.

GALERIA

 

maturaMatura 2014
5 maja w ZSP Tychowo rozpoczęły się matury. Tegoroczni abiturienci obowiązkowo muszą przystąpić do egzaminów pisemnych z języka polskiego, matematyki i języka obcego oraz w części ustnej do egzaminu z języka polskiego i języka obcego. Dodatkowo mogą przystąpić do innych egzaminów, z których wynik nie ma wpływu na zdanie matury, ale jest brany pod uwagę przy rekrutacji na studia wyższe. Harmonogram egzaminów w 2014 roku przedstawia się następująco:

Czytaj więcej: matura

Mistrzostwa PolskiPech biegaczy

Chłopcy z ZSP Tychowo jako Mistrzowie Województwa Zachodniopomorskiego w sztafetowych biegach przełajowych wystartowali w Mistrzostwach Polski szkół ponadgimnazjalnych w Łodzi. Zespół w składzie Kamil Bińczyk (II LOw), Jakub Groński (III LOw), Kacper Zieliński (III LOp), Jakub Szmid (III LOw), Dawid Gemza (II LOw), Dawid Wawrzon (II LOp), Paweł Todorowski (I LOw) i Łukasz Łachański (II LOp) po bardzo dobrym biegu ukończył zawody na piątym miejscu. Warto podkreślić, że Nasza Szkoła przez kilkaset metrów utrzymywała się nawet na prowadzeniu. Niestety po zawodach wskutek protestu złożonego przez rywali, Tychowo zostało zdyskwalifikowane za nieprawidłowe przekazanie pałeczki na jednej ze zmian. Na zdjęciu załamani zawodnicy po biegu wraz z trenerem Józefem Grabarczykiem.

zakończenieUroczyste zakończenie nauki dla Maturzystów

 

W dniu 25 kwietnia uczniowie klas trzecich odebrali świadectwa ukończenia liceum ogólnokształcącego. Po raz pierwszy byli wśród nich uczniowie z klasy straży granicznej. Tradycyjnie uroczystość miała odświętny charakter, co podkreślało liczne grono przybyłych Gości: mjr SG Tomasz Juszkiewicz z Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, pani Ewa Popławska Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Białogardzie, podkom. Jacek Chodań z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie, asp. szt. Robert Szabla z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie, chor. Jarosław Marcisz z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, asp. Zbigniew Walasek Kierownik Posterunku Policji w Tychowie oraz pani Małgorzata Mierzejewska ze Starostwa Powiatowego w Białogardzie.

      Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia za osiągane wyniki w nauce oraz ponadprzeciętna postawę i zaangażowanie w szkole. Wyróżniono również stosownymi listami gratulacyjnymi rodziców Marty Grabarczyk, która okazała się najlepszą uczennicą ze średnią ocen 5,12 oraz Bartłomieja Roganowskiego, który również ukończył szkołę z wyróżnieniem. Teraz przed Maturzystami ostatni etap wzmożonej nauki przed maturą, na której życzymy im jak najlepszych wyników.

GALERIA

Strona 75 z 76

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2359513
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
198
198
2359513

Twój IP: 3.235.25.27

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Liceu Ogólnokształcące
w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine