Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

obóz 2014Kurz, pot i…. radość zwycięstwa nad samym sobą - to wiosenny obóz przetrwania mundurowych z ZSP Tychowo!!!
  
Prawdziwie survivalowską szkołę przeszli uczniowie klas mundurowych podczas wiosennego obozu nad jeziorem Drawskim. Pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów młodzież zdobywała umiejętności przetrwania w wyjątkowych warunkach.
Przeprawa przez rozlewiska na jednoosobowym pontonie, strzelanie z łuku, z wiatrówki, przejście po linie nad wąwozem, czy rozpalenie ogniska za pomocą krzesiwa to tylko niektóre z zadań, z którymi zmagali się nasi uczniowie.
Jak zawsze, najwięcej emocji budziło przejście przez bagno. Zmęczeni fizycznie, ale odprężeni i radośni, NIEPOKONANI przez strach i własne słabości, dumni z siebie, pełni wiary mogli pokrzepić się obozową grochówką, by po chwili odpoczynku, stawić czoła kolejnym wyzwaniom.
Wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary, długie rozmowy w blasku księżyca i rozgwieżdżonego nieba, płomieni ogniska, zabawy w „Mam talent”, nocne ćwiczenia i wiele, wiele innych wydarzeń potwierdzają, że nauka w ZSP Tychowo to nie tylko praca, ale i wielka przygoda!

GALERIA

lotniskoZ głową w chmurach
Uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w zajęciach w 21 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie. W trakcie poznawali historię i tradycję lotniska oraz zaznajamiali się ze specyfiką pracy wieży kontroli lotów. Mogli z bliska podziwiać, a nawet zasiąść za sterami samolotów bojowych. W powietrzu można było zobaczyć latające SU-22, F-16, które akurat przyleciało z lotniska w Krzesinach koło Poznania oraz helikoptery transportowe.
     Tradycyjnie już, dużym zainteresowaniem uczniów cieszyła się możliwość pilotowania samolotu SU-22, za sterami trenażera wartego kilka milionów złotych.
Na zdjęciu uczniowie z opiekunami przy MIG-u 21.

GALERIA

przysięgaPrzysięgali Żołnierze
W jednostkach wojskowych jedna z najbardziej uroczystych chwil, to dzień przysięgi wojskowej. W Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie taka uroczystość odbyła się 30 maja. Uczestniczyli w niej również uczniowie ZSP Tychowo, jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna. Wśród kadry Centrum można było zauważyć absolwentów naszej szkoły na czele z  Dowódcą Pocztu Flagowego st. chor. Ryszardem Narewskim (na zdjęciu). Doniosła atmosfera, liczne grono znamienitych Gości (w tym wielu Oficerów Wojska Polskiego) wpływały na świadomość uczniów klas wojskowych, którzy najprawdopodobniej utwierdzali się w przekonaniu o dorym wyborze podjętej nauki w klasie mundurowej.

GALERIA

normal dzien dziecka 29 05 2014310Udana zabawa na sportowo
Już po raz czternasty w Naszej Szkole odbyły się Integracyjne Mistrzostwa w Sportach Letnich z udziałem osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Białogardzkiego. W trakcie zawodów dofinansowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uczestnikami rywalizacji byli uczniowie ZSP Tychowo i zaproszeni Goście. Organizacja zawodów i ich sędziowanie spoczywała na barkach nauczycieli. W trakcie rozdano prawie sto medali. Pomimo dość niskiej temperatury, prawie nikt nie narzekał na chłód, ze względu na duże emocje, a także pyszną grochówkę i ciepłą herbatę dostępną dla wszystkich.

Sprawozdanie i zdjęcia z Dnia Dziecka 29.05.2014

strzelnicaCelne oko na strzelnicy
W dniach 27-28 maja 2014r. uczniowie klas mundurowych ZSP Tychowo odbywali obowiązkowe strzelanie na strzelnicy otwartej w Białogardzie. Uczniowie strzelali z KBKS z odległości 50m, mieli do oddania 5 strzałów próbnych i  10 ocenianych. Maksymalna liczba punktów do uzyskania wynosiła 100pkt. Strzelanie stało na bardzo wysokim poziomie. Najlepsze wyniki w klasach pierwszych uzyskali: I miejsce przypadło wspólnie Michałowi  Brodzie i Pawłowi Todorowskiemu (90pkt). Czołową trójkę uzupełniła Klaudia Kręczkowska (87pkt). 
W klasach drugich najlepsze wyniki uzyskali: I miejsce Deivid Tyszer (86pkt), II miejsce Bartłomiej Boczek (85pkt), III miejsce z wynikiem 84 pkt wspólnie zajęli: Magdalena Parzniewska, Maciej Sypniewski i  Klaudia Orzech.

GALERIA -LOp                GALERIA-LOw

Strona 73 z 76

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2359483
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
168
168
2359483

Twój IP: 3.235.25.27

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Liceu Ogólnokształcące
w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine