Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

obóz letniCiężka praca na obozie
    Mimo że prawie wszyscy uczniowie mają wakacje, niektórzy już myślą o przyszłych sukcesach w nowym roku szkolnym 2014/2015. Grupa obecnych i przyszłych uczniów ZSP Tychowo doskonaliła swoje uzdolnienia sportowe podczas obozu w Czaplinku. Ciężka praca ogólnorozwojowa oraz specjalistyczna pod kątem lekkiej atletyki, będzie świetną bazą, na której będą wykuwane nowe rekordy życiowe.
     Dla naszych uczniów pierwsza weryfikacja formy sportowej odbędzie się we wrześniu w drużynowej lekkiej atletyce oraz w październiku w sztafetowych biegach przełajowych. Chłopcy z ZSP Tychowo będą bronić złotego medalu, a dziewczęta zapewne zechcą poprawić czwartą lokatę z roku ubiegłego. Mamy nadzieję, że nie zabraknie im wytrwałości w dążeniu do sukcesu. Na zdjęciu: po ciężkiej pracy był również czas na relaks.

GALERIA

Nagroda StarostyNagrody Starosty
          Jak co roku, już po rozpoczeciu wakacji, Starosta Białogardzki nagrodził najlepszych uczniów w nauce oraz w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych.
W tym roku podczas sesji Rady Powiatu okolicznościowe dyplomy i nagrody finansowe odebrała wyjątkowo duża grupa uczniów ZSP Tychowo. Za ukończenie szkoły ze średnią ocen 5,12 wyróżniona została Marta Grabarczyk. Doceniono również zespół biegaczy z Tychowa, którzy wygrali zawody wojewódzkie i reprezentowali powiat oraz województwo zachodniopomorskie w finałach krajowych Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych. Wyróżnieni to: Kacper Zieliński (III LOp), Dawid Wawrzon (II LOp), Oskar Tukalski (I ZSZ), Piotr Skaziński (III LOw), Gracjan Jagosz (III LOw), Szymon Andrusiów (II LOw), Jakub Groński (III LOw), Jakub Szmid (III LOw), Kamil Bińczyk (II LOw) i Łukasz Łachański (II LOp).
        Nagrodzonym gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze większa grupa uczniów ZSP Tychowo zasłuży na Nagrody Starosty.

ŚwidwinPodniebne atrakcje
Już po raz trzeci Nasza Szkoła, jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna, uczestniczyła w oficjalnych obchodach Święta 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie, połączonych z piknikiem lotniczym. W tym roku, 28 czerwca, dodatkowo w programie były uroczystości związane z 30-leciem stacjonowania w Świdwinie samolotu Su-22. Nasi uczniowie wielokrotnie wykonywali pokazy sztuk walki, które wpisywały się w scenariusz wydarzeń dodatkowych podczas pikniku.
     Główną atrakcją imprezy była możliwość obejrzenia z bliska około osiemdziesięciu samolotów. Niektóre z nich były w pełni dostępne dla zwiedzających. Można było zasiąść za sterami Su-22 i MiGa-29 oraz zwiedzać wnętrze transportowego Herkulesa, wchodzącego w skład kanadyjskich sił zbrojnych. Oglądać również można było F-16, różnego rodzaju helikoptery i samoloty sportowe oraz turystyczne.
Niezapomnianych wrażeń dostarczały akrobacje powietrzne samolotów bojowych oraz szkoleniowych Orlików. Na zdjęciu uczniowie ZSP Tychowo w towarzystwie żołnierzy amerykańskich.

GALERIA

Zakończenie roku szkolnego 2014... i już wakacje

Zakończenie zajęć dydaktycznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie odbyło się, jak w całej Polsce, 27 czerwca bieżącego roku. Uczniowie odebrali świadectwa promocyjne oraz nagrody i dyplomy za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe, sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych i ponadprzeciętną aktywność.
 Wśród licznego grona nagradzanych wyróżniała się Sylwia Brzyszkiewicz, która oprócz promocji z wyróżnieniem, otrzymała kilka dyplomów za wyjątkową aktywność i udział w wolontariacie i konkursach przedmiotowych. Jest ona również kandydatką do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Dużą grupę stanowili uczniowie promujący Szkołę i Powiat Białogardzki podczas pokazów sztuk obronnych na terenie całego Pomorza.
         Wyróżnienia dla najlepszych pomagał wręczać Wicestarosta Białogardzki Zbigniew Raczewski. Nagradzano między innymi liczne grono sportowców, którzy otrzymali okolicznościowe statuetki za sukcesy w finałach wojewódzkich Licealiady. Nagrodzone zostały zespoły za pierwsze miejsce w sztafetowych biegach przełajowych oraz drugie miejsce w biegach rozstawnych na dystansie 4x100m chłopców. Statuetki odebrały również dziewczęta za czwarte miejsce w sztafetowych biegach przełajowych. Nagrody rzeczowe oraz dyplomy i statuetki odebrali również laureaci konkursu na Najlepszego Sportowca ZSP Tychowo.
         Mimo że wakacje już się rozpoczęły, część uczniów pracuje już na sukcesy w kolejnym roku szkolnym, na przykład doskonaląc się w zajęciach sportowych. Na zdjęciu Zbigniew Raczewski wręcza nagrodę za osiągnięcia sportowe.

Karolina KoziełJakub SzmidKonkurs rozstrzygnięty
Przez cały rok szkolny trwał konkurs na najlepszego sportowca ZSP Tychowo. Punkty do konkursu można było zdobywać poprzez udział w sukcesach Szkoły w Licealiadzie oraz w innych zawodach. Zgodnie z regulaminem, ostatnim etapem rywalizacji było przyznanie przez kapitułę konkursu punktów za rezultaty sportowe poza Licealiadą oraz zaangażowanie na pozalekcyjnych zawodach sportowych doskonalących talenty uczniów.
Po podliczeniu wszystkich punktów, rywalizację dziewcząt wygrała Karolina Kozieł z II LOp przed dwiema uczennicami z I LOp: Anią Wargacką i Klaudią Zachajczuk. Wśród chłopców najlepszy okazał się maturzysta Jakub Szmid. Na kolejnych miejscach uplasowali się Szymon Andrusiów z II LOw i Jakub Groński z III LOw.
Ostatnim akordem konkursu będzie wręczenie dyplomów, statuetek i nagród rzeczowych, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w dniu 27 czerwca o godzinie 9.00. W trakcie uroczystości zostaną także nagrodzeni okolicznościowymi statuetkami uczestnicy zespołów, które w mijającym roku szkolnym uplasowały się w czołowej piątce w finałach wojewódzkich Licealiady.
Komplet wyników dziewcząt pod adresem
Komplet wyników chłopców pod adresem

Strona 72 z 76

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2359486
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
171
171
2359486

Twój IP: 3.235.25.27

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Liceu Ogólnokształcące
w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine