Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

Strzelnica 2UCZNIOWIE KLAS DRUGICH NA STRZELNICY

   We wtorek 15 czerwca na strzelnicę w Białogardzie udało się 30 uczniów klas drugich. Podobnie jak tydzień wcześniej pierwszoklasiści, mogli się oni sprawdzić w kilku konkurencjach. Strzelanie z kbks, strzelanie z wiatrówki, rzut granatem oraz w miejsce pierwszej pomocy przedmedycznej sprawnościowy tor przeszkód. Oczywiście wszystkiemu towarzyszyła dobra zabawa jak również sportowa rywalizacja, w wyniku której wyłoniono najlepszych zawodników. Zostali nimi:

miejsce I – Zuzanna Godlewska II LOw

miejsce II – Kamil Grzyb klasa II LOg

miejsce III – Klaudia Siudek klasa II LOp

Choszczno OPW w koszarach

    W dniach 12-13 czerwca uczniowie I klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego uczestniczyli w szkoleniu podstawowym w 141 Batalionie Lekkiej Piechoty Choszczno.
Ćwiczenia praktyczne ukierunkowane głównie były na bezpieczne posługiwanie się bronią na polu walki, przygotowaniem oporządzenia żołnierza, taktyką wojskową, wyposażeniem medycznym oraz obsługą i konserwacją broni i sprzętu wojskowego.
     Uczniowie pierwszy raz w życiu mieli okazję spędzić noc w koszarach i zasmakować "życia wojskowego". Na wszystkich największe wrażenie zrobiło powierzenie im broni ostrej, z którą uczniowie nie mogli rozstawać się nawet w trakcie posiłków i czynności toaletowych. Pierwsze dni spędzone w koszarach na długo zapadną w pamięci przyszłym żołnierzom.

Kamil GrzybJeszcze uczeń, a już żołnierz

        W III Mistrzostwach Wojsk Obrony Terytorialnej w sztafetowych biegach przełajowych wystartował nasz uczeń, który od ferii zimowych jest żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej. Kamil Grzyb wspólnie z kolegami wygrali te zawody. Na zdjęciu z archiwum Wojsk Obrony Terytorialnej: Kamil kończący swój bieg.

strzelnicaPIERWSZOKLASIŚCI NA STRZELNICY 
                 
                  W środę 9 czerwca uczniowie klasy I brali udział w zajęciach na strzelnicy LOK w Białogardzie. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w kilku konkurencjach: strzelanie z kbks, strzelanie z wiatrówki, rzut granatem, pierwsza pomoc przedmedyczna. Zawodom towarzyszyła piękna pogoda i świetna atmosfera. Podsumowanie punktacji ze wszystkich konkurencji wyłonił zwycięzców, którymi zostali:
miejsce I - Julia Czarnecka
miejsce II - Dominika Tkaczyk
miejsce III - Sebastian Wilk

Dyrektor ZSP Tychowo informuje, że
test sprawności fizycznej
do Oddziału Przygotowania Wojskowego
odbędzie się 9 czerwca 2021 r. godz. 10.00.
Z
biórka uczestników przy sali gimnastycznej ZSP Tychowo.

Strona 8 z 76

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2370805
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
130
3104
2370805

Twój IP: 44.201.94.236

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Liceu Ogólnokształcące
w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine