Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

11-listopada

środki odkażające

 

 

 

 

Nasza Szkoła otrzymała od Powiatu Białogardzkiego środki ochrony osobistej, a także środki do dezynfekcji pomieszczeń. Wsparcie realizowane jest w ramach projektu POMORZE ZACHODNIE- BEZPIECZNA EDUKACJA współfinansowanego przez Unię Europejską.

Wojewódzkie 2020Wojewódzkie bieganie w Gryfinie
           W Gryfinie 20 października odbyły się finały wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych. Ze względu na pandemię, zespoły zostały zmniejszone z dziesięciu do sześciu osób. W biegu Licealiady dziewczęta z ZSP Tychowo zajęły piąte miejsce, biegnąc w składzie: Karolina Bobryk, Zuzanna Godlewska, Ewelina Pietraszewska, Małgorzata Pastorczyk, Małgorzata Zawojska i Klaudia Borzęcka.

Na zdjęciu: reprezentantki Naszej Szkoły z opiekunem Józefem Grabarczykiem.

 DSC0306Podwójne Święto w Tychowie

         W ZSP Tychowo odbyła się, przy wzmożonym rygorze sanitarnym, akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, połączona z uroczystym podpisaniem Porozumienia między Zespołem Szkół Ponadpodstawowych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie a 14 Zachodniopomorską Brygadą Obrony Terytorialnej im. ppłk dypl. Stanisława Jerzego Sędziaka, ps. „Warta” w Szczecinie. Porozumienie w sprawie wspólnego szkolenia młodzieży w Oddziale Przygotowania Wojskowego w Tychowie podpisali Dyrektor Szkoły Józef Grabarczyk i Dowódca 14 ZBOT w Szczecinie ppłk Mirosław Radwan. Młodzież z klas wojskowych w Tychowie będzie mogła korzystać z zasobów osobowych i sprzętowych Wojsk Obrony Terytorialnej i rozpocząć karierę wojskową jeszcze będąc uczniami liceum ogólnokształcącego. W trakcie swojego przemówienia Dyrektor Szkoły złożył wszystkim życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i podziękował za dotychczasową współpracę Komendantowi Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie płk Józefowi Trejderowi oraz poinformował wszystkich, że współpraca ZSP Tychowo i CS SP w Koszalinie będzie kontynuowana.
         Życzenia z okazji DEN złożył również Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Bogusław Ogorzałek, który życzył również uczniom sukcesów zarówno w szkole, jak też w ramach Oddziału Przygotowania Wojskowego.
         W uroczystościach uczestniczyli również: reprezentujący Starostę Białogardzkiego- Sekretarz Powiatu Zbigniew Raczewski, ppłk Maciej Paul – Dowódca 141 Batalionu Lekkiej Piechoty 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Szczecinie oraz st.chor.szt. Jarosław Marcisz z CS SP w Koszalinie.
         Po oficjalnych uroczystościach młodzież i pracownicy ZSP Tychowo mieli okazję usłyszeć z ust Dowódców i żołnierzy informację o zasadach funkcjonowania Wojsk Obrony Terytorialnej. Przekazywane treści trafiły na duże grono zainteresowanych odbiorców, szczególnie że wśród prelegentów był absolwent szkoły w Tychowie.

Informujemy, że zebranie z Rodzicami, zaplanowane na dzień 15 października br.
nie odbędzie się na terenie szkoły,
ze względu na zwiększony reżim sanitarny,
w związku z pandemią covid-19.

W sprawach uczniów można kontaktować się poprzez dziennik elektroniczny librus,
zarówno z wychowawcami jak i innymi nauczycielami.

Strona 8 z 72

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2139949
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
204
17403
2139949

Twój IP: 44.192.254.246

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine