Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

DSC06596„To przemijanie ma sens, ma sens, ma sens, ma sens…”

Listopad jest miesiącem, w którym przychodzi nam się spotkać z odwiecznym prawem przemijania. We wtorkowy wieczór, w świetlicy internackiej zgromadziła się młodzież i nauczyciele Naszej Szkoły, by - jak mówili młodzi ludzie - oderwać się od codzienności, pogoni za „lepszym życiem”, przystanąć na chwilę –„zastopować” i pomyśleć o tym, co tak naprawdę ważne. Poetyckiemu wieczorowi, podczas którego obok uczniów, wystąpili także nauczyciele, towarzyszył nastrój zadumy i refleksji nad sensem istnienia, sensem przemijania. Magiczna atmosfera udzieliła się wszystkim, bez względu na ich niejednokrotnie bardzo daleki dystans wobec literackich wyzwań. Jak oznajmiła młodzież –„było bardzo klimatycznie”.

swieto szkoly 2014zdGALERIA

      Coroczne Święto Szkoły w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie w tym roku było obchodzone 6 listopada. W czterdziestą drugą rocznicę powstania szkoły, oficjalnie pasowani zostali uczniowie klas wojskowej, policyjnej i straży granicznej. Podniosła chwila dostarczała mnóstwo wzruszeń pasowanym uczniom oraz licznie przybyłym rodzinom. W klasie wojskowej pasowania dokonał płk dypl. Dariusz Sienkiewicz Komendant Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie. Uczniowie klasy straży granicznej zostali pasowani przez ppłk SG Tomasza Sieka Kierownika Zespołu Służby Granicznej Zakładu Ogólnozawodowego Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie, a w klasie policyjnej przez mł. insp. Krzysztofa Wołkowskiego, I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Białogardzie.

Czytaj więcej: Święto Szkoły 2014

strzelnicaStrzelanie klas  policyjnych i straży granicznej

W dniu 24 października 2014r. uczniowie klas policyjnych i straży granicznej ZSP Tychowo odbyli obowiązkowe strzelanie na strzelnicy otwartej w Białogardzie. Strzelali z KBKS z odległości 50m i mieli do oddania 5 strzałów próbnych i 10 ocenianych. Maksymalna liczba punktów do uzyskania wynosiła 100. Strzelanie stało na dobrym poziomie.

Najlepsze wyniki w klasie pierwszej uzyskali: Broda Michał-87pkt, Kowalska Anna-80 pkt, Olender Michał- 80 pkt.

W klasie drugiej najlepsze wyniki uzyskali: Zachajczuk Klaudia 81pkt, Dreja Sandra 80pkt i Górak Mateusz -79pkt.

DSC09655W dniach od 22 do 24 października 2014r. mogliśmy podziwiać przygotowaną wystawę „ZEBRANE I PRZETWORZONE” z  owoców, warzyw, kwiatów oraz ziół. Zgromadzonych zostało ponad 94 różnych przetworów  wykonanych przez uczniów kl. III Zasadniczej Szkoły Zawodowej pod zachęcającym do pracy okiem p. Lidii Siwek. Uczniowie i pracownicy szkoły byli pełni zachwytu nad pomysłowością i wykonaniem tych specjałów, które wpłyną na podniesienie endorfin w organizmie w czasie długich jesienno-zimowych wieczorów. Największe zainteresowanie  wzbudziła „Herbata z kwiatów lata”- która na sam widok wyzwalała ciepłe wspomnienia odchodzącego lata oraz rzadko spotykane dżemy i konfitury z róży, jarzębiny i mniszka lekarskiego. Nie mniejsze zainteresowanie miały inne przetwory zamknięte w pięknie opakowanych słoikach: dżemy, galaretki i syropy oraz różnego rodzaju sałatki.

GALERIA

MPDziewczyny i chłopcy na medal
      Dziewczęta i chłopcy z ZSP Tychowo wystartowali w Finałach Wojewódzkich Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych. Udział w zawodach okazał się dużym sukcesem. Nasze uczennice i uczniowie dokonali rzadkiej sztuki, zdobywając w jednej imprezie dwa medale dla szkoły. Tym razem po zawodach odbierali puchar i brązowe medale za trzecie miejsce w otoczeniu parku dendrologicznego w Przelewicach (powiat pyrzycki). Dodatkowym osiągnięciem chłopców jest zdobycie trzeci rok z rzędu medalu w tej imprezie (wcześniej brąz w 2012r. i złoto w 2013r.).Przez większość rywalizacji trwała zacięta walka o prowadzenie w biegu ze szkołami ze Stargardu Szczecińskiego. Chłopcy przez dużą część rywalizacji utrzymywali się na prowadzeniu. Również w połowie dystansu dziewczęta były liderkami zawodów. Niestety końcówki biegów okazały się mniej szczęśliwe dla uczennic i uczniów z Tychowa.
            W medalowych sztafetach na kolejnych zmianach startowały: Anna Wargacka i Klaudia Zachajczuk (obie II LOp), Karolina Kozieł (III LOp), Zuzanna Dybiec (I LOp), Oliwia Cichecka (I LOw), Karolina Wasyłyszyn (III LOp), Aleksandra Traczyk (I LOp), Anita Urbaniak (I LOw), Paulina Domalewska (II LOp) i Dominika Bronis (II LOw). Chłopcy na medal to: Kamil Bińczyk (III LOw), Paweł Todorowski (II LOw), Dawid Wawrzon (III LOp), Artur Trzebiatowski (III LOp), Maciej Walczak (I LOw), Brajan Zabielski (II LOw), Mateusz Ogrodowski (I LOw), Krzysztof Płaza (II LOw), Przemysław Majcher (I LOw) i Łukasz Łachański (III LOp). Na zdjęciu: Nasi Medaliści z trenerem Józefem Grabarczykiem.

GALERIA

Strona 69 z 76

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2359531
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
216
216
2359531

Twój IP: 3.235.25.27

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Liceu Ogólnokształcące
w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine