Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

dekoracjaKonkurs Pożarniczy
24 lutego w ZSP Tychowo odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Konkurs ma na celu popularyzację przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej, a w szczególności zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Pierwsza trójka wywalczyła awans na szczebel powiatowy. Zwycięzcą został Patryk Rożek z III LOw, a tuż za nim uplasowali się Kamil Herman z II LOw oraz Paweł Todorowski z tej samej klasy. Rezerwą do zawodów powiatowych została Adrianna Łyjak z I LOw.

DSC 1404Popisy strzeleckie i nie tylko...
      Na terenie Oddziału Zewnętrznego w Dobrowie Aresztu Śledczego w Koszalinie odbyły się  II Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Aresztu Śledczego w Koszalinie. 11 lutego 2015 roku wystartowały zespoły: policjantów, służby więziennej, strażaków, straży miejskiej i samorządowców z powiatów białogardzkiego i koszalińskiego.
      Przed rozpoczęciem rywalizacji swoją sprawnością popisali się nasi uczniowie, w ramach grupy sportów obronnych, po raz kolejny wzbudzając duże uznanie wśród widzów. W rywalizacji, w której konkurencje sportowe przeplatane były rekreacyjnymi, np. rzut lotką, strzelanie z łuku, rzut granatem bardzo dobrze wypadli nasi przedstawiciele. Reprezentację ZSP Tychowo tworzyli chor. Jarosław Marcisz oraz Kamil Bińczyk i Damian Wojnarowicz z III LOw. Po szczególnie dobrym występie w strzelaniu z broni pneumatycznej oraz niezłych wynikach w innych konkurencjach, uplasowali się na drugim miejscu, nieznacznie przegrywając z reprezentacją gospodarzy.
        Całodzienna wizyta w Dobrowie zawierała również zwiedzanie zakładu oraz części na której znajdują się bunkry atomowe. Gospodarze zawodów nie zapomnieli również o poczęstunku dla przybyłych gości.

GALERIA

Marsz PamięciMarsz Pamięci
W dniu 07.02.2015r. w miejscowości Modrolas miały miejsce uroczystości upamiętniające 70 rocznicę wyprowadzenia pilotów alianckich z obozu jenieckiego. Dokładnie 70 lat temu około 10 tysięcy pilotów będących w niewoli niemieckiej, wyprowadzono celem przesiedlenia na tereny Niemiec. Przez około 80 dni więźniowie pokonali pieszo trasę długości blisko 900 kilometrów w skrajnie trudnych warunkach. Wielu z nich zmarło z powodu chorób i wycieńczenia. Drogę tę więźniowie, którzy przeżyli nazwali „drogą śmierci”. W uroczystościach upamiętniających ten dramat wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i lokalnych, jak również licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Tychowo oraz wojskowa orkiestra i kompania honorowa.

Czytaj więcej: Uroczystości w Modrolesie

przysięga 2015Zimowa przysięga
    Przy kilkustopniowym mrozie blisko 200 elewów składało przysięgę wojskową w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie. Wśród zaproszonych gości, na uroczystości w dniu 6 lutego, znaleźli się uczniowie ZSP Tychowo. Obecność umundurowanych przedstawicieli klasy wojskowej z Tychowa podkreślała bliskie relacje między naszą szkołą a CSSP w Koszalinie.
         Zimowa aura nie zakłóciła ceremoniału wojskowego, w ramach którego oprócz tradycyjnej przysięgi, były również wyróżnienia dla przodujących elewów. Uroczysta chwila u niejednego ucznia wzbudziła myśl "kiedyś i ja tak będę wyróżniony",  czego oczywiście im serdecznie życzymy.

studniówka 2015BAL STUDNIÓWKOWY ANNO DOMINI 2015
Mijają lata, zmieniają się mody, a czarująca atmosfera balu studniówkowego w ZSP w Tychowie zawsze pozostaje taka sama. 16 stycznia o godzinie 20.00, w przepięknie udekorowanej sali internatu szkoły, w blasku świec i fleszy aparatów, tradycyjnie już przy dźwiękach poloneza, ku uciesze zebranych rodziców i pedagogów, uczniowie klas trzecich: policyjnej, wojskowej i straży granicznej - poprowadzeni przez dyrektora szkoły, Józefa Grabarczyka - zatańczyli poloneza. Kilka ciepłych słów dyrektora, wzniesienie uroczystego toastu za pomyślność tegorocznych maturzystów oficjalnie zainicjowało bal studniówkowy Anno Domini 2015. Nie zabrakło też podziękowań ze strony maturzystów, pamiętających o dyrekcji, pedagogach, swoich wychowawcach i rodzicach, którzy towarzyszą im w drodze do sukcesów maturalnych!
„Studniówka to czas zabawy, to pierwszy bal, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci i w naszych sercach. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy być tu i teraz.”
Bal studniówkowy w ZSP w Tychowie trwał do białego rana! GALERIA

GALERIA 2

Strona 67 z 76

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2359494
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
179
179
2359494

Twój IP: 3.235.25.27

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Liceu Ogólnokształcące
w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine