Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

WieczornicaWIECZORNICA - 12 KWIETNIA 2015r.

„Jeżeli cokolwiek warto na świecie czynić, to tylko MIŁOWAĆ.”

Takie motto towarzyszyło wieczornicy upamiętniającej 10 rocznicę śmierci Jana Pawła II, zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Tychowie.
     Inicjatorem i koordynatorem przedsięwzięcia była pani Lucyna Michalak, dyrektor GOK. Wśród licznej grupy wykonawców znaleźli się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły: Paulina Bartkowska i Radek Auguścik przywoływali ważne fakty z biografii Papieża-Polaka, Zuzia Dybiec i Konrad Sztandara, Ilona Kanas i Krzysiu Gołuchowski oraz Karolina Kozieł i Kamil Bińczyk recytowali wiersze poetów polskich. Młodzieży akompaniował na gitarze Piotr Plebańczyk. Nauczyciele języka polskiego–pani Anna Doroń i pan Zygmunt Wziątek-przedstawili fragment „Misterium Paschale” Jana Pawła II, natomiast nauczyciel historii-pan Andrzej Kozłowski- wygłosił papieskie przesłanie o wojnie i pokoju. Niezwykłe, wręcz mistyczne odczucia towarzyszyły zarówno wykonawcom, jak i wypełnionej po brzegi sali odbiorcom.
      Cieszymy się, że po raz kolejny nauczyciele wraz z uczniami wzięli udział we wspólnym, jakże ważnym, przedsięwzięciu.

GALERIA

szkolenieJak Bond...
         Łódzka firma Militaria przeprowadziła szkolenie w klasach pierwszych z zakresu budowy, zasad posługiwania się i korzystania z broni krótkiej i długiej. Uczniowie mieli okazję składać i rozkładać, a także uczyć się zasad posługiwania bronią, którą zazwyczaj oglądali w filmach sensacyjnych. W programie szkolenia znalazły się nastepujące rodzaje broni: AKMS 7,62x39mm, Beryl 5,56x45mm, Glock 17 9x19mm PARA, HS-9 TACTICAL 9x19mm PARA, PM-98M GLAUBERYT 9x19mm PARA.
       Na zdjęciu zaciekawienie bronią wykazywali nie tylko chłopcy, ale również dziewczęta.

DSC02342Major z Tychowa

26 marca  ZSP Tychowo gościło emerytowanego Zastępcę 25 Batalionu Logistycznego w Tomaszowie Mazowieckim, majora Romana Dziubę. Mjr Roman Dziuba jest absolwentem naszej szkoły i na własnym przykładzie przedstawił uczniom, jak z Tychowa można trafić na wyższy stopień oficerski.
       Uczniowie klas mundurowych od doświadczonego praktyka mogli usłyszeć o ścieżkach naboru i awansowania w Wojsku Polskim. O dużym zainteresowaniu ze strony uczniów świadczyły liczne pytania zadawane naszemu Gościowi.

WicepremierKonferencja z Ministrem Obrony Narodowej
Rośnie ranga i znaczenie w polskim systemie obronnym szkół kształcących w klasach mundurowych. Najpierw Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, działające przy Prezydencie RP, uznało za konieczne wsparcie takich szkół w praktyce. Kolejnym krokiem było powołanie przez Ministra Obrony Narodowej Pełnomocnika do spraw Społecznych Inicjatyw Proobronnych, którym został prof. dr hab. (gen. dyw.) Bogusław Pacek. W ramach swoich działań zostały skatalogowane klasy mundurowe z terenu całej Polski (w tym ZSP Tychowo).
        W dniu 20 marca w Ministerstwie Obrony Narodowej w Warszawie odbyła się I Konferencja przedstawicieli klas mundurowych ze zwierzchnikami sił zbrojnych, na czele z Ministrem Obrony Narodowej Tomaszem Siemoniakiem oraz z przedstawicielem Ministra Edukacji Narodowej Anną Wesołowską- Dyrektorem Departamentu Kształcenia Ogólnego i Wychowania. Wśród najwyższych rangą oficerów można było między innymi zobaczyć Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni pil. Lecha Majewskiego oraz Szefa Sztabu Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dywizji Ireneusza Bartniaka.

Czytaj więcej: Konferencja z Ministrem Obrony Narodowej

      Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopcówpowiat 2015 dz

       W dniu 10 marca 2015 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białogardzie zostały rozegrane „Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych”. W turnieju wzięło udział 5 zespołów podzielonych w drodze losowania na dwie grupy. Rozegrano cztery mecze grupowe, a następnie dwie najlepsze drużyny mecz finałowy. W pierwszym meczu pokonaliśmy zespół Sukcesu Białogard 2:0, natomiast w finale zwyciężyliśmy ZSP Białogard również w stosunku 2:0. Zdobywając Mistrzostwo Powiatu uzyskaliśmy prawo gry w finale regionu, który odbędzie się 31 marca 2015 r. w Tychowie.

drużyna chłopcówSkład zwycięskiej drużyny ZSP Tychowo: Kozieł Karolina, Wasyłyszyn Karolina, Parzniewska Magdalena, Mośko Sabrina, Ochałek Aleksandra, Zachajczuk Klaudia, Kasechube Ludmiła, Mazurkiewicz Aleksandra.

     11 marca 2015 r. w Białogardzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców. W turnieju uczestniczyło sześć szkół. W eliminacjach nasi uczniowie pokonali w stosunku 2:0 LO Białogard i ZSP Karlino. Finałowy mecz z ZSP Białogard zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 2:0.

Skład zwycięskiej drużyny ZSP Tychowo: Mateusz Adamczyk, Konrad Witczak, Maciej Podawczyk, Mariusz Szafarz, Krystian Stelmach, Sebastian Orłowski, Arkadiusz Furman, Patryk Jaworski, Patryk Drożdżyk.

 GALERIA

Strona 66 z 76

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2370747
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
72
3046
2370747

Twój IP: 44.201.94.236

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Liceu Ogólnokształcące
w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine