Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

PalmiarniaWycieczka do Poznania

Już o szóstej rano 26 maja 2015 roku rozpoczęliśmy nasz szkolny wyjazddo Poznania. W planach oczywiście Palmiarnia i Nowe Zoo. Tego dnia była wymarzona pogoda do spacerowania alejkami zoo i palmiarni.
Pierwszy etap wycieczki – Palmiarnia
. Pod okiem przewodnika podziwialiśmy gigantyczne i egzotyczne rośliny, a także wiele takich, które mamy w naszych domach w doniczkach, ale te w palmiarni były od nich większe o 10 a nawet 20 razy. Sięgające kilkunastu metrów palmy, kokosowce, bananowce, czy 18 metrowe daktylowce oraz 400-letni australijski sagowiec oraz wiele innych zadziwiających pnączy, lian i drzew owocowych z pewnością zaciekawiły każdego z nas.
Kolejny przystanek – Nowe ZOO.
W ciepłym słoneczku przemierzaliśmy alejki, dróżki, pawilony oraz stanowiska ze zwierzętami, które często widzieliśmy pierwszy raz w życiu.Najciekawsze i najbardziej efektowne okazały się słonie na ogromnym wybiegu, które zabawiały zwiedzających swoimi pomysłami na zabawę. Dziewczęta zachwycały się motylami ogromnych rozmiarów, które fruwały między nami i czarowały fantastycznymi kolorami swoich skrzydeł. Z zapartym tchem oglądaliśmy nocne nietoperze wampiry, niedźwiedzie brunatne, tygrysy, nosorożce, milusińskie zebry i żyrafy.
Po wyczerpujących ale przyjemnych pieszych wędrówkach wróciliśmy do Tychowa.

 

sprawni 2015  Sukcesy w zawodach "Sprawni jak żołnierze"
      W dniach 21-22 maja 2015r. w Koszalinie odbyły się XXXVIII wojewódzkie zawody sportowo-obronne „Sprawni jak żołnierze 2015".Wzięło w nich udział 16 drużyn dziewcząt i 20 drużyn chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa. W pierwszym dniu zawodów młodzież rywalizowała na strzelnicy garnizonowej w rzucie granatem, strzelaniu z karabinka kbks oraz udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Po krótkiej przerwie, odbył się bieg na orientację w malowniczym otoczeniu Góry Chełmskiej. Drugiego dnia zawodów uczestnicy musieli wykazać się sprawnością fizyczną na bojowym torze sprawnościowym.
        W klasyfikacji łącznej bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z naszej szkoły. Drużyna w składzie: Klaudia Zachajczuk kl.II LOp, Oliwia Cichecka kl. I LOw i Adrianna Łyjak kl.I LOw  odniosły wyraźne zwycięstwo. W nagrodę będą one reprezentowały województwo zachodniopomorskie w ogólnopolskim finale zawodów w Koszalinie w dniach 10-12 czerwca 2015r. W klasyfikacji indywidualnej I m-ce zajęła Oliwia Cichecka, odnosząc swój życiowy sukces.
       Dobrze w zawodach zaprezentowali się chłopcy z ZSP Tychowo. zdobywając II m-ce w klasyfikacji ogólnej. Zespół tworzyli: Brajan Zabielski kl. II LOw, Paweł Todorowski kl.II LOw i Mateusz Ogrodowski kl.I LOw . Do szczęścia zabrakło niewiele, ale mocna reprezentacja chłopców powalczy o finał w przyszłym roku.
 Uczniów do zawodów przygotowywał p. Dariusz Siwek. zdjęcia ze strony CSSP Koszalin

DSC03243Finały w lekkiej atletyce
Po piętnaście najlepszych szkół ponadgimnazjalnych wśród dziewcząt i chłopców, w drużynowej lekkiej atletyce, zakwalifikowało się do finałów wojewódzkich, które odbyły się 20 maja w Koszalinie. Tradycyjnie w tym gronie znaleźli się dziewczęta i chłopcy ZSP Tychowo, kończąc zawody odpowiednio na VI i V miejscu. Indywidualnie najlepiej spisał się Przemysław Majcher z I LOw, który ukończył bieg na 1500m na drugiej pozycji (na zdjęciu).

     Skład reprezentacji ZSP Tychowo: Zuzanna Dybiec i Karolina Szczepańska (bieg na 100m), Karolina Kozieł i Anna Wargacka (bieg na 400m), Oliwia Cichecka i Katarzyna Witkowska (bieg na 800m), Magdalena Parzniewska i Aleksandra Ochałek (pchnięcie kulą), Paulina Nydza i Agnieszka Brożyna (skok w dal), Zuzanna Dybiec, Karolina Szczepańska, Karolina Kozieł i Paulina Nydza (sztafeta 4x100m).
Wojciech Matczak i Kacper Romanowski (bieg na 100m), Kamil Bińczyk i Maciej Walczak (bieg na 400m), Przemysław Majcher i Paweł Todorowski (bieg na 1500m), Maciej Podawczyk i Krystian Kędziora (pchnięcie kulą), Jakub Pilip i Łukasz Trusiło (skok w dal), Wojciech Matczak, Kacper Romanowski, Kamil Bińczyk i Łukasz Trusiło (4x100m).

matura 2015Matury rozpoczęte

    Tradycyjnie, po długim majowym weekendzie, egzaminem z języka polskiego rozpoczęły się zmagania maturalne. Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego muszą przystąpić do co najmniej dwóch egzaminów ustnych (język polski i język obcy) oraz czterech egzaminów pisemnych (język polski, matematyka, język obcy i wybrany przedmiot).
     Wyniki uzyskane na maturze są szczególnie ważne dla osób ubiegających się o przyjęcie na studia wyższe. Na zdjęciu tegoroczni Maturzyści tuż przed rozpoczęciem egzaminu z języka polskiego.

zakończenie maturzyści 2015Zakończenie roku dla klas trzecich

24 kwietnia 2015r. odbyło się uroczyste zakończenie nauki w liceum uczniów klasy policyjnej, wojskowej i straży granicznej. Absolwenci uzyskali świadectwo ukończenia szkoły, stosowne dyplomy i nagrody. Wśród tegorocznych absolwentów najwyższe wyniki w ciągu trzech lat nauki uzyskała Sylwia Brzyszkiewicz (na zdjęciu).
                Ranga uroczystości została podkreślona znamienitymi Gośćmi w osobach Roberta Falany Burmistrza Tychowa, bryg. mgr inż. Jacka Szpuntowicza Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie, ppłk Jacka Mikołajuna Kierownika Zakładu Ogólnozawodowego Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, chor. Jarosława Marcisza przedstawiciela Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie oraz asp. Zbigniewa Walaska Kierownika Posterunku Policji w Tychowie.

Strona 65 z 76

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2370781
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
106
3080
2370781

Twój IP: 44.201.94.236

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Liceu Ogólnokształcące
w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine