Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

Wojewódzkie bieganie ponownie w Tychowie - KopiaWojewódzkie bieganie ponownie
w Tychowie

            Wśród imprez sportowych organizowanych corocznie przez Szkolny Związek Sportowy najwięcej uczestników gromadzi finał wojewódzki w sztafetowych biegach przełajowych. W ciągu jednego dnia mistrzowie 21 powiatów województwa zachodniopomorskiego w kategorii szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych rywalizują na trasach o długości 800 i 1000 metrów.

            W dotychczasowej historii tych zawodów najczęściej miejsce rywalizacji wojewódzkiej SZS w Szczecinie wyznaczał w Tychowie. Działo się tak w latach 2005, 2007-2008 oraz 2010-2013. Po zeszłorocznej przerwie trenerzy i uczniowie zażyczyli sobie powrót do Tychowa, wychwalając organizację zapewnioną przez gospodarzy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie. W tym roku data zawodów została wyznaczona na 22 października od godziny 11.00. Start i meta zawodów będą w okolicy boiska wielofunkcyjnego w tychowskim parku.

Czytaj więcej: Wojewódzkie ponownie w Tychowie

rozpoczęcie wrzesień 2015 - KopiaRok szkolny 2015/2016
w ZSP w Tychowie rozpoczęty!!!

Po słonecznych wakacjach czas powrócić do szkoły. Tradycyjnie, 1 września o godz.9.00 uczniowie ZSP rozpoczęli nowy rok szkolny. W tym roku naukę  w klasach pierwszych- klasie wojskowej i straży granicznej oraz policyjnej podejmuje 70 osób - czterdzieści dziewcząt i trzydziestu chłopców.

W czasie inauguracji, po raz pierwszy wręczono nagrody rozstrzygniętego podczas wakacji konkursu na najskuteczniejszego Ambasadora Szkoły, który w rzetelny i efektywny sposób zachęcał gimnazjalistów do podjęcia nauki właśnie w ZSP Tychowo. Konkurs wygrał Paweł Dolina, uczeń klasy drugiej wojskowej, który w nagrodę otrzymał rower górski MTD! Drugie miejsce wywalczył Patryk Drozdowski , trzecie Dawid Moczulski i czwarte Mateusz Strojek. Chłopcy stali się posiadaczami tabletów.

Podczas uroczystego rozpoczęcia roku, zarówno dyrekcji, pedagogom, jak i uczniom towarzyszył dobry nastrój. Jesteśmy przekonani, że pozostanie z nami przez cały rok!

GALERIA

rekrutacjaNowi uczniowie w szkole
Zakończyła się rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2015/2016. Sześćdziesięciu siedmiu nowych uczniów w szkole rekrutuje się z 28 gimnazjów z 13 powiatów. Niektórzy z nich zamieszkują odległe miejscowości, na przykład Szczecin, Słupsk  lub Przelewice.
        Nowym uczniom życzymy jak najszybszej aklimatyzacji w Tychowie i zapraszamy 31 sierpnia od godziny 15.00 do internatu lub na rozpoczęcie roku szkolnego 1 września o godzinie 9.00. Mieszkańcom internatu przypominamy o zabraniu poszwy na pościel, poszewki i prześcieradła (kołdra i poduszka są na wyposażeniu internatu), sztućców, kubka i dobrego humoru.
Szkoła nie posiada wolnych miejsc w klasach pierwszych.

 

Egzamin maturalny w sesji poprawkowej
    
Zdający, który spełnia wymogi prawne i zamierza przystąpić do egzaminu „poprawkowego”, musi złożyć w terminie do dnia 7 lipca 2015 r. pisemne oświadczenie do przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego (dyrektora) w macierzystej szkole.

Egzaminy „poprawkowe” przeprowadzone będą w następujących terminach:
-    egzaminy pisemne:   25 sierpnia 2015 r. (wtorek), początek godz. 9.oo
-    egzamin ustny:       25 sierpnia 2015 r. godz. 10.00

PrzelewiceCoraz wyżej
      Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie corocznie publikuje ranking najlepszych szkół w sporcie szkolnym. Od kilku lat ZSP Tychowo pnie się coraz wyżej w tym rankingu. Po zeszłorocznym ósmym miejscu, szkoła za rok szkolny 2014/2015 została sklasyfikowana na pozycji piątej. Jest to najwyższe miejsce szkoły z Powiatu Białogardzkiego w historii współzawodnictwa sportowego w województwie zachodniopomorskim. Komplet wyników do obejrzenia tutaj.
     Na zdjęciu dziewczęta i chłopcy z ZSP Tychowo z medalami za sztafetowe biegi przełajowe. W tej konkurencji ZSP Tychowo okazało się najlepsze w województwie.

Strona 62 z 76

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2370737
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
62
3036
2370737

Twój IP: 44.201.94.236

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Liceu Ogólnokształcące
w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine