DSC0728838 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

               W piątek 13 grudnia przypadała 38 rocznica wprowadzenia na terenie Polski stanu wojennego. Jak co roku w naszej szkole zorganizowano apel, aby uczcić pamięć ofiar oraz przypomnieć okoliczności wprowadzenia i przebieg tamtych wydarzeń. W pierwszej części występujący uczniowie przypomnieli kalendarium wydarzeń poprzedzających stan wojenny, okoliczności jego wprowadzenia oraz ofiary tamtych tragicznych wydarzeń. Przedstawiono również najważniejsze momenty stanu wojennego w naszym regionie, a szczególnie strajki i demonstracje w Szczecinie, Koszalinie i Białogardzie. Nie zabrakło fragmentów filmów, piosenek oraz wierszy, które wprowadziły widzów w atmosferę tamtych dni. Druga część uroczystości to spotkanie ze świadkami tamtych tragicznych wydarzeń. Gościliśmy Panią Grażynę Annę Sztark - działaczkę Solidarności prześladowaną przez władze w latach 80 oraz Panią Reginę Nalaskowską - uczestniczkę pierwszego w stanie wojennym strajku okupacyjnego w zakładach Unitra - Unitech w Białogardzie. Obie Panie z ogromnym wzruszeniem i dużymi emocjami obejrzały część dotyczącą historii tamtych wydarzeń. Następnie uczniowie mogli usłyszeć osobiste i często bardzo tragiczne wspomnienia obu pań z okresu wprowadzenia stanu wojennego oraz kolejnych lat. Zaproszone Panie odpowiadały również na pytania młodzieży dotyczące stanu wojennego i wpływu tego wydarzenia na ich życie. To była prawdziwa lekcja historii oraz patriotyzmu. Apel przygotowali uczniowie klasy III LOp oraz klas I LOp i I LOw pod opieka nauczyciela historii - Daniela Wacha.
           Obchody rocznicowe zakończyły się w poniedziałek 16 grudnia 2019 roku konkursem wiedzy o stanie wojennym. Do rozwiązania testu składającego się z 20 pytań przystąpiło 8 uczniów. Najlepszy wynik osiągnął Michał Gradziuk z kl. III LOw. Kolejne miejsca zajęli: Małgorzata Maślak, Klaudia Łyczko i Karol Andrzejewski z kl. III LOp. Na zdjęciu od lewej: pani Grażyna Anna Sztark i pani Regina Nalaskowska.

20191210 113122

 

Laureaci konkursów tematycznych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty nagrodzeni

              10 grudnia br., w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, odbyła się Gala wręczenia nagród w konkursach tematycznych zorganizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty panią Magdalenę Zarębską – Kuleszę” - donosi portal Kuratorium Oświaty w Szczecinie.
                
Wśród laureatów znaleźli się też nasi wspaniali uczniowie
: Małgosia Maślak, Klaudia Łyczko, Kornelia Kalinowska, Paulina Rzepnikowska, Dawid Sztulc i Patryk Kot, którzy 6 listopada wzięli udział w IV edycji akcji „Młodzieży Czytanie".

strzelanieJesienne strzelanie klas I

            We wtorek 3 grudnia 2019 r. uczniowie klas I sprawdzili na strzelnicy LOK w Białogardzie swoje umiejętności w strzelaniu z KBKS na dystansie 50 m. Dla wielu był to pierwszy kontakt z tym rodzajem broni. Tym bardziej cieszą dobre wyniki osiągnięte przez wielu uczniów. Po zapoznaniu się z bronią, przyrządami optycznymi oraz zasadami bezpieczeństwa, każdy oddał 15 strzałów - 5 próbnych oraz 10 punktowanych. Poza strzelaniem z KBKS uczestnicy wyjazdu mogli sprawdzić swoje umiejętności w rzucie granatem oraz strzelaniu z wiatrówki. Gorąca herbata i kiełbaski przygotowane w samodzielnie rozpalonym ognisku pomogły znieść grudniową aurę. Poniżej średnie wyniki poszczególnych klas oraz najlepsze wyniki indywidualne.
Wyniki klas:
1) I LO w - 62,33
2) I LO p - 56,56
3) I LO gim - 53,95
Najlepsze wyniki indywidualne:
dziewczęta: 
1) Klaudia Borzęcka I LO w - 81
2) Oliwia Tereszkiewicz I LO w - 80
3) Zuzanna Bronis I LO gim - 79
chłopcy: 
1) Jączkowski Mateusz I LO w - 84 
2) Krawczyk Jakub I LO w - 82 
3) Śliwczyński Miłosz I LO w - 79

przysięga 2019Przysięga wojskowa

         W dniu 16 listopada w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie elewi z jesiennego naboru składali przysięgę wojskową. Atrakcją dla przybyłych rodzin, zaproszonych gości i żołnierzy zawodowych był pokaz działania patrolu połączony z elementami walki wręcz, z użyciem środków pozoracji pola walki przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej z Koszalina. Gromkie brawa świadczyły o perfekcjonizmie grupy przygotowanej przez st.chor.szt. Jarosława Marcisza. Występujący uczniowie otrzymali z rąk Komendanta CS SP w Koszalinie ppłk Józefa Trejdera upominki, a Dyrektor ZSP Tychowo odebrał pamiątkowy ryngraf.

Czytaj więcej: Przysięga listopad 2019 r.

74537198 2630744466978453 3252460033249640448 oŚwięto Szkoły w ZSP Tychowo 
Coroczne Święto Szkoły w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie w tym roku było obchodzone 7 listopada. W czterdziestą siódmą rocznicę powstania szkoły, oficjalnie pasowani zostali uczniowie klas wojskowej, policyjnej i straży granicznej. Podniosła chwila dostarczała mnóstwo wzruszeń uczniom oraz licznie przybyłym rodzinom. W klasie wojskowej pasowania dokonał ppłk Józef Trejder Komendant Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie. Uczniowie klasy straży granicznej zostali pasowani przez ppłk SG Arkadiusza Urlicha Zastępcę Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie, a w klasie policyjnej przez kom. Roberta Brzozowskiego Komendanta Powiatowego Policji w Białogardzie.

Czytaj więcej: Święto Szkoły 2019

Strona 7 z 62

office365

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1798375
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
605
6907
1798375

Twój IP: 3.226.245.48

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine