Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

Powiatowa Liga LA 2020Pierwsze zwycięstwa w Powiecie

       W dniu 29 września zainaugurowano rozrywki sportowe dla szkół w Powiecie Białogardzkim. W ramach Licealiady rozegrano Mistrzostwa Powiatu Białogardzkiego w drużynowej lekkiej atletyce. Miano najlepszej szkoły, zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców, uzyskała Nasza Szkoła. W trakcie zawodów rywalizacja toczyła się również o jak najlepszy wynik punktowy (każdy wynik był przeliczany według tabeli punktowej). Po 12 najlepszych wyników dziewcząt i chłopców zsumowano jako wynik szkoły. Na podstawie wyników w 21 powiatach zostanie ustalona lista 15 szkół, które wystąpią w Finale Wojewódzkim. Tegoroczne wyniki uzyskane przez dziewczęta i chłopców z Tychowa dotychczas zawsze dawały awans na Finał Wojewódzki. Można zakładać, że podobnie będzie w tym roku.
       Najwartościowszy wynik zawodów uzyskał: Jakub Krawczyk, rzucając oszczepem na odległość 58,05 m. Dobrze spisała się również męska sztafeta 4x100 m w składzie: Piotr Wetklo, Jakub Krawczyk, Adam Biegański i Marcin Beśka. W rywalizacji dziewcząt najwięcej punktów zdobyła Klaudia Borzęcka, która rzuciła dyskiem na odległość 26,20 m. Nieźle zaprezentowała się sztafeta dziewcząt 4x100 m w składzie: Klaudia Borzęcka, Natalia Moczarska, Martyna Grudzińska i Karolina Bobryk. Kolejne najlepsze wyniki w punktach uzyskały: Małgorzata Zawojska po rzucie oszczepem na 30,12 m i Klaudia Siudek w rzucie dyskiem. Pozostali reprezentanci szkoły w zawodach to: w biegu na 100 m Patrycja Charuta, Piotr Pawelski i Michał Mokrzycki; na 200 m Jakub Czeszun, Patryk Kot i Adam Biegański; na 400 m Martyna Grudzińska, Oliwia Wojskonowicz i Bartosz Kosmalski; na 800 m Małgorzata Pastorczyk; Oliwia Łoza; Julia Polak; Michał Dygas i Aleksander Podstawka;  w skoku w dal Natalia Moczarska, Karolina Boboryk, Szymon Beśka, Miłosz Śliwczyński i Piotr Wetklo; w pchnięciu kulą Marcelina Krawczak, Julia Szotowicz, Sara Troyan, Oskar Chrybowicz i Jakub Gromada; w rzucie dyskiem Oliwia Mazan. Opiekunem obu zespołów był Józef Grabarczyk.

strzelnica wrzesień 2020 rrr  kopia 1PIERWSZOKLASIŚCI NA STRZELNICY

     Początek roku szkolnego to od wielu lat czas sprawdzianu umiejętności strzeleckich dla uczniów klas I. W piątek 25 września 2020 r. na strzelnicy LOK w Białogardzie nasi pierwszoklasiści po raz pierwszy mogli się sprawdzić w tym zakresie. Uczniowie mieli do zaliczenia trzy zadania: strzelanie z KBKS; strzelanie z wiatrówki; rzut granatem (20 metrów dziewczęta; 25 metrów chłopcy). Wielu z nich po raz pierwszy miało możliwość sprawdzić się w tych konkurencjach. Wyniki były bardzo zróżnicowane. Najlepsze w strzelaniu okazały się: Dominika Tkaczyk i Kaja Skryp (obie z wynikiem 71/100). Z rzutem granatem najlepiej poradziła sobie Julia Czarnecka zdobywając 7/9 punktów. Łączna klasyfikacja wyłoniła trójkę najlepszych pierwszoklasistów:

I - Julia Czarnecka (156/220)
II - Sebastian Wilk (125/
220)
III - Amelia Chmielewska (123/
220)
Dzięki pięknej pogodzie udało się pogodzić sportową rywalizację z integracją przy ognisku. Wiosną przyszłego roku uczniowie będą mieli możliwość poprawienia wyników.
Wyjazd na strzelnicę wykorzystała również drużyna reprezentująca naszą szkołę w zawodach "Sprawni jak żołnierze". Doskonalili swoje umiejętności strzeleckie oraz pomagali w organizacji zajęć dla pierwszoklasistów.


Mistrzostwa  Polski U18  kopiaMedale na Mistrzostwach Polski U-20.
         W rozegranych w Radomiu Mistrzostwach Polski juniorek wystartowały w rzucie oszczepem dwie nasze tegoroczne absolwentki. Obie spisały się znakomicie. Małgorzata Maślak zdobyła srebrny medal, a Kornelia Kalinowska ukończyła zawody z brązowym medalem. Małgosia osiągnęła swój najlepszy wynik w tym roku 47,54 m, a Kornelia ustanowiła nową życiówkę na 45,71 m.
Konkurs oszczepniczek dostarczył wiele emocji i zmian na medalowych pozycjach. Dość powiedzieć, że po swoim ostatnim rzucie Małgosia wyszła na prowadzenie, a rywalka wyprzedziła ją w ostatnim rzucie w konkursie!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020 2021  kopiaWróciliśmy do szkoły
         1 września po długiej przerwie do szkoły wrócili uczniowie i nauczyciele. Rozpoczęliśmy rok szkolny, który bardzo różni się od wcześniejszych. Zagrożenie koronawirusem wymusiło wzmożone rygory sanitarne. W nowej rzeczywistości poza większą dbałością o higienę, musimy zrezygnować z wielu atrakcji, do których już się wcześniej przyzwyczailiśmy. Również relacje międzyludzkie muszą być mocno ograniczone, co szczególnie odczuwają młodzi ludzie. Na późniejszy termin zostają przesunięte niektóre imprezy, np. wrześniowy obóz przetrwania.
       Rok szkolny 2020/2021 przynosi nam dużą nowość w postaci funkcjonowania w Naszej Szkole Oddziału Przygotowania Wojskowego. Nasza Szkoła znalazła się w elitarnym gronie pierwszych szkół, które otrzymały zgodę Ministra Obrony Narodowej na rozpoczęcie takiej działalności. Uczniowie z Tychowa znajdą się w gronie pierwszych w Polsce, którzy kończąc szkołę średnią będą już żołnierzami rezerwy Wojska Polskiego.
      Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy, żeby odnaleźli się w specyficznych realiach funkcjonowania szkoły i mieli dużo satysfakcji ze swojej pracy i osiąganych sukcesów.

Plan lekcji znajduje się tutaj

Strona 7 z 70

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2075593
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
158
24625
2075593

Twój IP: 3.236.117.38

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine