Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

Oliwia Wawrzyńczyk2ZIMOWE KRAJOBRAZY
 
Choć za oknem słońce to w kalendarzu nadal zima. Od kilkunastu dni uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły przesyłali zdjęcia na konkurs "ZIMOWE KRAJOBRAZY". Wpłynęło wiele wspaniałych zdjęć, które można zobaczyć na załączonym filmie.LINK TUTAJ Choć w konkursie wzięli udział przedstawiciele niemal wszystkich klas to podium zostało zdominowane przez uczniów klasy I LO. Laureatami zostali:
wyróżnienie: Przemysław Broda ; klasa II LOw
miejsce IV - Julia Czarnecka ; klasa I LO
miejsce III - Sebastian Wilk ; klasa I LO
miejsce II - Patrycja Ściborska ; klasa I LO
miejsce I - Oliwia Wawrzyńczyk ; klasa I LO
Na wyróżnienie zasługują również zdjęcia pracowników naszej szkoły -  Pani Anny Giedrojć - Głowińskiej oraz Agnieszki Szabli - Rutkowskiej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Laureatom gratulujemy sukcesu  (nagrody zostaną wręczone w najbliższym możliwym terminie). Liczymy na jeszcze większe zainteresowanie majowym konkursem ... "WIOSENNE KRAJOBRAZY". Organizatorem konkursu był pan Daniel Wach.

 

Modrolas 2021  kopiaROCZNICA MARSZU ŚMIERCI

W piątek 5.02.2021 r. pod pomnikiem w Modrolesie odbyły się uroczystości upamiętniające 76 rocznicę marszu jeńców ze Stalagu Luft IV. Sytuacja pandemii zmusiła organizatorów do ograniczeń, ale nie przeszkodziło to w godnym upamiętnieniu tamtych tragicznych wydarzeń.  Warta honorowa wystawiona przez 8 Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy towarzyszyła delegacjom składającym kwiaty i znicze. Hołd więźniom stalagu złożyli między innymi: płk Tomasz Sawczuk - Dowódca 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego; Aleksander Ostasz - Dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu ; Robert Falana - Burmistrz Tychowa; Zarząd Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii Perun oraz delegacja naszej szkoły. 
Po krótkich uroczystościach pod pomnikiem, uczestnicy udali się do naszej szkoły, aby obejrzeć powstającą Izbę Pamięci Stalagu Luft IV. Izba powstaje przy współpracy i pod patronatem Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.  Mimo że prace nie zostały jeszcze ukończone, to goście byli pod dużym wrażeniem miejsca oraz wizji jej ostatecznego kształtu.  Otrzymaliśmy zapewnienie, że dzięki tej wizycie nasza szkoła zyskała nowych przyjaciół nie tylko w sprawie uruchomienia izby. 
 

Miło nam zakomunikować, że Szkolny Konkurs Literacki został rozstrzygnięty!

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasi uczniowie, zainspirowani charakterem konkursu, wzięli w nim udział! Tym samym, odważyli się konkurować ze sobą w niełatwej sztuce tworzenia tekstów literackich.
Właśnie ten akt twórczy jest w naszym przekonaniu najcenniejszy!!
Zachęcamy: Piszcie! Rozwijajcie się!
Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Wiktoria Kowalczyk - opowiadanie pt.:„Demoniczny człowiek”

II miejsce – Marta Kalinowska – opowiadanie pt.: „Studnia”

III miejsce (równorzędnie)- Patrycja Ściborska opowiadanie pt. „Muzyka z cyrku” i fragment pamiętnika pt.: „Pamiętnik Rafała” Wiktor Wanke.
Gratulujemy!!! Nagrody wręczymy uroczyście, jak tylko wrócimy do szkoły.

Szczególne podziękowania należą się Wiktorii Kowalczyk, która rozpropagowała ideę konkursu!
Na zdjęciach:              

Wiktoria Kowalczyk
Wiktoria   Marta Kalinowska                     Patrycja Ściborska              Wiktor Wanke
MartaPatrycjaWiktor

Od drugiego do siedemnastego stycznia uczniowie naszej szkoły: Piotr Wetklo, Kamil Grzyb, Piotr Walczak, Jakub Czeszun i Patryk Kot wzięli udział w szkoleniach przygotowujących do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Zadania, jakie stanęły przed nimi, okazały się niezwykle wymagające! Ostatecznie, dla naszych adeptów zakończyły się one pomyślnie i siedemnastego stycznia złożyli oni uroczystą przysięgę. Gratulujemy!
Oto relacja jednego z nich:

przysięga WOT                „Nasze szkolenie przygotowawcze trwało 15 dni. Rozpoczęło się 2 stycznia o godzinie 8.00, gdy wstawiliśmy się w 14 Zachodniopomorskiej  Brygadzie Obrony Terytorialnej w Szczecinie. Pierwszego dnia dostaliśmy umundurowanie i resztę wyposażenia żołnierza, następnie przyszedł czas na całodniowe wykłady. 3 stycznia przewieziono nas do batalionu szkoleniowego, znajdującego się w Choszcznie, gdzie mieści się 12 dywizjon artyleryjski. Od tamtej chwili wszystko się zmieniło, teoria zamieniła się w praktykę. Dostaliśmy kamizelki kuloodporne, hełmy, maski gazowe, łopatki piechoty… i w końcu to, na co każdy z nas czekał - broń GROT kaliber 5.56. Do 15 stycznia mieliśmy zajęcia z zakresu taktyki, obchodzenia się z bronią, musztrę, zajęcia teoretyczne między innymi z wiedzy o karabinku, stopniach wojskowych, formach zwracania się do starszych stopniem, itp. Nie raz ćwiczyliśmy na placu treningowym od rana do wieczora. Trzeba było jeść obiad na polu ćwiczeń. Było ciężko, ale dawało nam to wielką satysfakcję. 15 stycznia był dniem próby. W tym dniu odbyła się tak zwana pętla - sprawdzian, podczas którego musieliśmy się wykazać znajomością mapy. Od tego zależało wykonanie innych zadań. To był jeden z trudniejszych dni w całym szkoleniu. Zmęczenie fizyczne dawało o sobie znać coraz bardziej, ale satysfakcja, że się pokonało trudności wyznaczonych zadań i  nikt się nie poddał, sprawiała, iż nie mogliśmy myśleć o drobnych niepowodzeniach. 16 stycznia zdaliśmy sprzęt i powróciliśmy do Szczecina. Wydano nam broń i bagnety. Po krótkiej musztrze odbyliśmy próbę przed przysięgą. 17 stycznia około godziny 10 rozpoczęła się, nasza przysięga. Z pewnością było to wielkie przeżycie. Zapamiętamy je na zawsze. Wymawiając słowa roty – przysięgi wojskowej, każdemu mogła się zakręcić łza w oku, to niby takie nic. Ale my czekaliśmy na ten moment od dawna.”

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
i zbliżającego się Nowego 2021 Roku,
składamy najserdeczniejsze życzenia
wszelkiej pomyślności w życiu,
przychylności losu,
nieustającej pogody ducha
oraz spełnienia wszelkich marzeń
życzą Dyrektor, Grono Pedagogiczne,
Uczniowie oraz Pracownicy
Administracji i Obsługi
Zespołu
Szkół Ponadpodstawowych
  im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie.

 

Strona 7 z 72

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2139947
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
202
17401
2139947

Twój IP: 44.192.254.246

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine