Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

WigiliaWigilia

Wigilia Bożego Narodzenia jest w polskiej tradycji uznawana za najbardziej rodzinny dzień w roku. W Naszej Szkole spotkania wigilijne mają swą długą tradycję i cechuje je niezwykła atmosfera wynikająca z faktu, iż przy stole – jak w rodzinie- gromadzą się uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz, co bardzo cieszy pedagogów, licznie przybyli rodzice naszych uczniów, a także grono gości szczególnie ze szkołą związanych.
W świąteczny nastrój wprowadziła zebranych młodzież, która przygotowała Jasełka. Nie zabrakło przepięknie wykonanych kolęd i pastorałek, zachęcających do wspólnego kolędowania. Po odczytanym przez księdza katechetę fragmencie ewangelii, przypominającym o istocie wigilijnego świętowania, przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń.
Wiele ciepłych słów pod adresem Szkoły wypłynęło z ust przybyłych gości. Wobec zebranych, wypowiedzianych zostało wiele serdecznych życzeń. GALERIA

Czytaj więcej: Wigilia 2014

DSCN8524Premier nagrodził

            W Urzędach Wojewódzkich w Szczecinie i Koszalinie odbyły się uroczystości wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Nagrody otrzymali najlepsi uczniowie za osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2013/2014. Prestiżowe stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała również Sylwia Brzyszkiewicz z III LOp.
      Aby zostać wyróżnionym przez Premiera, trzeba być najlepszym uczniem w szkole kończącej się maturą i otrzymać promocję do klasy wyższej z wyróżnieniem (średnia ocen powyżej 4,75). W skali województwa takie wyróżnienia otrzymuje około 200 uczniów. Listy gratulacyjne otrzymują również rodzice wyróżnionych.
     Na zdjęciu Sylwia Brzyszkiewicz z dyplomem przyznającym stypendium w towarzystwie Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty Marii Boreckiej oraz Wicewojewody Zachodniopomorskiego Ryszarda Mićko.

mikołajkiByliśmy grzeczni

        6 grudnia wszystkie grzeczne dzieci odwiedza Mikołaj z prezentami. W tym roku ten dzień przypadł na sobotę, i dlatego Mikołaj ze słodkimi upominkami pojawił się w Naszej Szkole dzień wcześniej.
      Okazało się, że wszyscy byliśmy grzeczni i niecodzienny Gość w asyście Samorządu Szkolnego wręczył czekoladowe upominki wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.
       Odwiedziny Mikołaja z prezentami to w Naszej Szkole już kilkuletnia tradycja. Mamy nadzieję, że będzie kontynuowana w kolejnych latach, a Mikołaj nie zapomni również o odwiedzinach w prywatnych domach.

logo pckZdecydowane zwycięstwo


       Corocznie 1 grudnia obchodzone jest święto Światowego Dnia Walki z AIDS. Z tej okazji, w Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Koszalinie, po raz kolejny odbyła się Olimpiada wiedzy o HIV / AIDS.
        ZSP Tychowo reprezentowały Sylwia Brzyszkiewicz z kl. III LOp i Paulina Bartkowska z kl. I LOp. Maksymalna liczba punktów do uzyskania wynosiła 50. Sylwia i Paulina zdobyły po 44 punkty i zajęły ex aequo  I miejsce. Opiekunem uczennic był Dariusz Siwek.

DSC06596„To przemijanie ma sens, ma sens, ma sens, ma sens…”

Listopad jest miesiącem, w którym przychodzi nam się spotkać z odwiecznym prawem przemijania. We wtorkowy wieczór, w świetlicy internackiej zgromadziła się młodzież i nauczyciele Naszej Szkoły, by - jak mówili młodzi ludzie - oderwać się od codzienności, pogoni za „lepszym życiem”, przystanąć na chwilę –„zastopować” i pomyśleć o tym, co tak naprawdę ważne. Poetyckiemu wieczorowi, podczas którego obok uczniów, wystąpili także nauczyciele, towarzyszył nastrój zadumy i refleksji nad sensem istnienia, sensem przemijania. Magiczna atmosfera udzieliła się wszystkim, bez względu na ich niejednokrotnie bardzo daleki dystans wobec literackich wyzwań. Jak oznajmiła młodzież –„było bardzo klimatycznie”.

Strona 60 z 68

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 186 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2025828
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
2951
10296
2025828

Twój IP: 3.238.173.209

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine