Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

szkolenieJak Bond...
         Łódzka firma Militaria przeprowadziła szkolenie w klasach pierwszych z zakresu budowy, zasad posługiwania się i korzystania z broni krótkiej i długiej. Uczniowie mieli okazję składać i rozkładać, a także uczyć się zasad posługiwania bronią, którą zazwyczaj oglądali w filmach sensacyjnych. W programie szkolenia znalazły się nastepujące rodzaje broni: AKMS 7,62x39mm, Beryl 5,56x45mm, Glock 17 9x19mm PARA, HS-9 TACTICAL 9x19mm PARA, PM-98M GLAUBERYT 9x19mm PARA.
       Na zdjęciu zaciekawienie bronią wykazywali nie tylko chłopcy, ale również dziewczęta.

DSC02342Major z Tychowa

26 marca  ZSP Tychowo gościło emerytowanego Zastępcę 25 Batalionu Logistycznego w Tomaszowie Mazowieckim, majora Romana Dziubę. Mjr Roman Dziuba jest absolwentem naszej szkoły i na własnym przykładzie przedstawił uczniom, jak z Tychowa można trafić na wyższy stopień oficerski.
       Uczniowie klas mundurowych od doświadczonego praktyka mogli usłyszeć o ścieżkach naboru i awansowania w Wojsku Polskim. O dużym zainteresowaniu ze strony uczniów świadczyły liczne pytania zadawane naszemu Gościowi.

WicepremierKonferencja z Ministrem Obrony Narodowej
Rośnie ranga i znaczenie w polskim systemie obronnym szkół kształcących w klasach mundurowych. Najpierw Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, działające przy Prezydencie RP, uznało za konieczne wsparcie takich szkół w praktyce. Kolejnym krokiem było powołanie przez Ministra Obrony Narodowej Pełnomocnika do spraw Społecznych Inicjatyw Proobronnych, którym został prof. dr hab. (gen. dyw.) Bogusław Pacek. W ramach swoich działań zostały skatalogowane klasy mundurowe z terenu całej Polski (w tym ZSP Tychowo).
        W dniu 20 marca w Ministerstwie Obrony Narodowej w Warszawie odbyła się I Konferencja przedstawicieli klas mundurowych ze zwierzchnikami sił zbrojnych, na czele z Ministrem Obrony Narodowej Tomaszem Siemoniakiem oraz z przedstawicielem Ministra Edukacji Narodowej Anną Wesołowską- Dyrektorem Departamentu Kształcenia Ogólnego i Wychowania. Wśród najwyższych rangą oficerów można było między innymi zobaczyć Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni pil. Lecha Majewskiego oraz Szefa Sztabu Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dywizji Ireneusza Bartniaka.

Czytaj więcej: Konferencja z Ministrem Obrony Narodowej

      Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopcówpowiat 2015 dz

       W dniu 10 marca 2015 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białogardzie zostały rozegrane „Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych”. W turnieju wzięło udział 5 zespołów podzielonych w drodze losowania na dwie grupy. Rozegrano cztery mecze grupowe, a następnie dwie najlepsze drużyny mecz finałowy. W pierwszym meczu pokonaliśmy zespół Sukcesu Białogard 2:0, natomiast w finale zwyciężyliśmy ZSP Białogard również w stosunku 2:0. Zdobywając Mistrzostwo Powiatu uzyskaliśmy prawo gry w finale regionu, który odbędzie się 31 marca 2015 r. w Tychowie.

drużyna chłopcówSkład zwycięskiej drużyny ZSP Tychowo: Kozieł Karolina, Wasyłyszyn Karolina, Parzniewska Magdalena, Mośko Sabrina, Ochałek Aleksandra, Zachajczuk Klaudia, Kasechube Ludmiła, Mazurkiewicz Aleksandra.

     11 marca 2015 r. w Białogardzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców. W turnieju uczestniczyło sześć szkół. W eliminacjach nasi uczniowie pokonali w stosunku 2:0 LO Białogard i ZSP Karlino. Finałowy mecz z ZSP Białogard zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 2:0.

Skład zwycięskiej drużyny ZSP Tychowo: Mateusz Adamczyk, Konrad Witczak, Maciej Podawczyk, Mariusz Szafarz, Krystian Stelmach, Sebastian Orłowski, Arkadiusz Furman, Patryk Jaworski, Patryk Drożdżyk.

 GALERIA

dekoracjaKonkurs Pożarniczy
24 lutego w ZSP Tychowo odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Konkurs ma na celu popularyzację przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej, a w szczególności zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Pierwsza trójka wywalczyła awans na szczebel powiatowy. Zwycięzcą został Patryk Rożek z III LOw, a tuż za nim uplasowali się Kamil Herman z II LOw oraz Paweł Todorowski z tej samej klasy. Rezerwą do zawodów powiatowych została Adrianna Łyjak z I LOw.

Strona 58 z 68

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 217 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2024606
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
1729
9074
2024606

Twój IP: 3.238.173.209

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine