Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

 DSC0306Podwójne Święto w Tychowie

         W ZSP Tychowo odbyła się, przy wzmożonym rygorze sanitarnym, akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, połączona z uroczystym podpisaniem Porozumienia między Zespołem Szkół Ponadpodstawowych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie a 14 Zachodniopomorską Brygadą Obrony Terytorialnej im. ppłk dypl. Stanisława Jerzego Sędziaka, ps. „Warta” w Szczecinie. Porozumienie w sprawie wspólnego szkolenia młodzieży w Oddziale Przygotowania Wojskowego w Tychowie podpisali Dyrektor Szkoły Józef Grabarczyk i Dowódca 14 ZBOT w Szczecinie ppłk Mirosław Radwan. Młodzież z klas wojskowych w Tychowie będzie mogła korzystać z zasobów osobowych i sprzętowych Wojsk Obrony Terytorialnej i rozpocząć karierę wojskową jeszcze będąc uczniami liceum ogólnokształcącego. W trakcie swojego przemówienia Dyrektor Szkoły złożył wszystkim życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i podziękował za dotychczasową współpracę Komendantowi Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie płk Józefowi Trejderowi oraz poinformował wszystkich, że współpraca ZSP Tychowo i CS SP w Koszalinie będzie kontynuowana.
         Życzenia z okazji DEN złożył również Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Bogusław Ogorzałek, który życzył również uczniom sukcesów zarówno w szkole, jak też w ramach Oddziału Przygotowania Wojskowego.
         W uroczystościach uczestniczyli również: reprezentujący Starostę Białogardzkiego- Sekretarz Powiatu Zbigniew Raczewski, ppłk Maciej Paul – Dowódca 141 Batalionu Lekkiej Piechoty 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Szczecinie oraz st.chor.szt. Jarosław Marcisz z CS SP w Koszalinie.
         Po oficjalnych uroczystościach młodzież i pracownicy ZSP Tychowo mieli okazję usłyszeć z ust Dowódców i żołnierzy informację o zasadach funkcjonowania Wojsk Obrony Terytorialnej. Przekazywane treści trafiły na duże grono zainteresowanych odbiorców, szczególnie że wśród prelegentów był absolwent szkoły w Tychowie.

Informujemy, że zebranie z Rodzicami, zaplanowane na dzień 15 października br.
nie odbędzie się na terenie szkoły,
ze względu na zwiększony reżim sanitarny,
w związku z pandemią covid-19.

W sprawach uczniów można kontaktować się poprzez dziennik elektroniczny librus,
zarówno z wychowawcami jak i innymi nauczycielami.

Sprawni jak żołnierze październik 2020 rSPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE
           
Od 5 do 8 października 2020 r. w Bornem Sulinowie odbyły się czterdzieste trzecie finały zawodów sportowo-obronnych "Sprawni jak Żołnierze". Naszą szkołę, jak również województwo zachodniopomorskie, reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie:
1. Oliwia Mazan - II LOp
2. Amelia Mazurewicz - II LOg
3. Karolina Koperska - II LOw
oraz drużyna chłopców w składzie:
1. Hubert Cygan - III LO
2. Patryk Kot - III LO
3. Piotr Wetklo - III LO
Opiekunem obu zespołów był Daniel Wach.
        Sprzyjająca pogoda pozwoliła rozegrać wszystkie konkurencje, czyli strzelanie z kbks, rzut granatem, pierwsza pomoc, tor sprawnościowy oraz bieg na orientację. Rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana. Ostatecznie nasze zespoły zajęły następujące miejsca: dziewczęta - 7 ; chłopcy - 11.
         Poza emocjami sportowymi, należy podkreślić świetną organizację zawodów. Uroczysty przemarsz ulicami miasta w towarzystwie orkiestry wojskowej, ceremonia otwarcia i zamknięcia zawodów, zwiedzanie miasta, wspaniałe nagrody dla każdego z uczestników. To wszystko wpłynęło na pozytywną atmosferę i przebieg zawodów.

Informuję, że zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej, obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej dotyczy również szkół. Zwolnione z obowiązku noszenia maseczki są tylko osoby posiadające przy sobie stosowne zaświadczenie lekarskie.
Dyrektor ZSP Tychowo
Józef Grabarczyk

Powiaty padziernik 2020  kopiaDziewczęta najszybsze w Powiecie

      Po raz 21 Nasza Szkoła była gospodarzem Mistrzostw Powiatu Białogardzkiego w sztafetowych biegach przełajowych dla wszystkich kategorii wiekowych. W rywalizacji dziewcząt szkół ponadpodstawowych na dystansie 10x1000m uczennice ZSP Tychowo wygrały rywalizację i zdobyły prawo reprezentowania Powiatu Białogardzkiego w Finałach Wojewódzkich, które po raz 13 odbędą się w parku przy naszej szkole. Zespół chłopców przez dużą część dystansu był na prowadzeniu, ale ostatecznie musiał zadowolić się drugim miejscem. W skład zwycięskiego zespołu dziewcząt wchodziły: Ewelina Pietraszewska, Zuzanna Godlewska, Natalia Moczarska, Małgorzata Pastorczyk, Małgorzata Zawojska, Olga Poszytek, Martyna Grudzińska, Karolina Bobryk, Oliwia Łoza i Klaudia Borzęcka. Trenerem zespołu jest Józef Grabarczyk.

Strona 6 z 70

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2075518
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
83
24550
2075518

Twój IP: 3.236.117.38

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine