Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

Piknik ZimnowojennyWAKACJE Z HISTORIĄ
 
   W sobotę 31 lipca grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w I Pikniku Zimnowojennym, zorganizowanym przy bunkrach w Podborsku przez Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.  W objętej patronatem samorządów z Kołobrzegu, Białogardu i Tychowa imprezie, uczestniczyły jednostki Wojska Polskiego, Służby Więziennej, Straży Pożarnej oraz grupy rekonstrukcyjne i stowarzyszenia miłośników historii. Dużą atrakcją były zabytkowe pojazdy wojskowe, broń, mundury i przedmioty codziennego użytku z epoki zimnej wojny. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali elementy wyposażenia klasy OPW oraz policyjnej.  Na zwiedzających oraz uczestników czekało wiele atrakcji, między innymi pokazy strażackie, strzelnica ASG, zwiedzanie bunkrów. Piękna pogoda, liczne atrakcje oraz atmosfera imprezy sprawiły, że był to bardzo ciekawy, ale i pouczający dzień. 
Naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Suberlak z klasy II LOw oraz Patrycja Ściborska, Oliwia Wawrzyńczyk, Sebastian Wilk, Adam Kryczkowski, Michał Świątkowski i Fabian Michalski z klasy I LO pod opieką Macieja Rutkowskiego i Daniela Wacha.

Krawczyk JakubJakub Krawczyk Wicemistrzem Polski


      W rozgrywanych we Włocławku Mistrzostwach Polski U-18 (juniorów młodszych) Jakub Krawczyk z klasy drugiej wojskowej zdobył srebrny medal w rzucie oszczepem. Drugie miejsce w zawodach zapewnił mu rzut na odległość 63,31 m. Jakub poprawił swój rekord życiowy o blisko 5 metrów. Oszczepnik trenuje w przyszkolnym Uczniowskim Ludowym Klubie Sportowym pod okiem Józefa Grabarczyka.
Na zdjęciu: Jakub Krawczyk w trakcie dekoracji.

 

Poprawkowy egzamin maturalny odbędzie się 24 sierpnia o godzinie 9.00.  Do szkoły należy przybyć pół godziny wcześniej (godz. 8.30).
Aby przystąpić do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym Absolwent, w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników egzaminu maturalnego (nie później niż do 12 lipca 2021 r.), składa przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego (dyrektorowi szkoły) pisemne oświadczenie o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym, zgodnie z deklaracją ostateczną.

Harmonogram egzaminów poprawkowych uczniów klas pierwszej i trzeciej, które odbędą się 24 sierpnia 2021 r.

PRZEDMIOT

GODZ.

KOMISJA

W SKŁADZIE

MATEMATYKA

12.30

PRZEWODNICZĄCY- DANIEL WACH
CZŁONEK- LIDIA SZCZAP
CZŁONEK- RAFAŁ GŁOWIŃSKI

JĘZYK ANGIELSKI

12.30

PRZEWODNICZĄCY- MIROSŁAW BODNAR
CZŁONEK- HELENA KOŁOTIUK
CZŁONEK- ANNA GIEDROJĆ-GŁOWIŃSKA

JĘZYK POLSKI

14.30

PRZEWODNICZĄCY- DANIEL WACH
CZŁONEK- ANNA DOROŃ
CZŁONEK- ZYGMUNT WZIĄTEK

Zakończenie roku 2021Zanim zaczęły się wakacje...

       W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie odbyło się zakończenie roku szkolnego 2020/2021. W trakcie uroczystości wręczono Nagrody Starosty Białogardzkiego za osiągnięcia w minionym roku szkolnym. Wyróżnieni zostali: Zuzanna Samulewicz (średnia ocen 5,07)- laureatka konkursu "Żołnierze w służbie historii", kandydatka do stypendium Prezesa Rady Ministrów.; Hubert Cygan, który ukończył LO w Tychowie ze średnią ocen 5,0, stypendysta Prezesa Rady Ministrów i Bartłomiej Suberlak (średnia ocen 4,93), laureat konkursu "Żołnierze w służbie historii".
      Nagrodzono również pozostałych laureatów i wyróżnionych w konkursach tematycznych, w nauce i zawodach sportowych (duże grono dziewcząt i chłopców, którzy zdobyli brązowe medale podczas Finału Wojewódzkiego Licealiady w drużynowej lekkiej atletyce). Po podziękowaniach, złożonych przez uczniów na ręce nauczycieli, ze świadectwami w ręku uczniowie udali się do domów, rozpoczynając wakacje. 1 września rozpoczną naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Tychowie.

Strona 6 z 76

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2370745
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
70
3044
2370745

Twój IP: 44.201.94.236

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Liceu Ogólnokształcące
w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine