Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

Od drugiego do siedemnastego stycznia uczniowie naszej szkoły: Piotr Wetklo, Kamil Grzyb, Piotr Walczak, Jakub Czeszun i Patryk Kot wzięli udział w szkoleniach przygotowujących do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Zadania, jakie stanęły przed nimi, okazały się niezwykle wymagające! Ostatecznie, dla naszych adeptów zakończyły się one pomyślnie i siedemnastego stycznia złożyli oni uroczystą przysięgę. Gratulujemy!
Oto relacja jednego z nich:

przysięga WOT                „Nasze szkolenie przygotowawcze trwało 15 dni. Rozpoczęło się 2 stycznia o godzinie 8.00, gdy wstawiliśmy się w 14 Zachodniopomorskiej  Brygadzie Obrony Terytorialnej w Szczecinie. Pierwszego dnia dostaliśmy umundurowanie i resztę wyposażenia żołnierza, następnie przyszedł czas na całodniowe wykłady. 3 stycznia przewieziono nas do batalionu szkoleniowego, znajdującego się w Choszcznie, gdzie mieści się 12 dywizjon artyleryjski. Od tamtej chwili wszystko się zmieniło, teoria zamieniła się w praktykę. Dostaliśmy kamizelki kuloodporne, hełmy, maski gazowe, łopatki piechoty… i w końcu to, na co każdy z nas czekał - broń GROT kaliber 5.56. Do 15 stycznia mieliśmy zajęcia z zakresu taktyki, obchodzenia się z bronią, musztrę, zajęcia teoretyczne między innymi z wiedzy o karabinku, stopniach wojskowych, formach zwracania się do starszych stopniem, itp. Nie raz ćwiczyliśmy na placu treningowym od rana do wieczora. Trzeba było jeść obiad na polu ćwiczeń. Było ciężko, ale dawało nam to wielką satysfakcję. 15 stycznia był dniem próby. W tym dniu odbyła się tak zwana pętla - sprawdzian, podczas którego musieliśmy się wykazać znajomością mapy. Od tego zależało wykonanie innych zadań. To był jeden z trudniejszych dni w całym szkoleniu. Zmęczenie fizyczne dawało o sobie znać coraz bardziej, ale satysfakcja, że się pokonało trudności wyznaczonych zadań i  nikt się nie poddał, sprawiała, iż nie mogliśmy myśleć o drobnych niepowodzeniach. 16 stycznia zdaliśmy sprzęt i powróciliśmy do Szczecina. Wydano nam broń i bagnety. Po krótkiej musztrze odbyliśmy próbę przed przysięgą. 17 stycznia około godziny 10 rozpoczęła się, nasza przysięga. Z pewnością było to wielkie przeżycie. Zapamiętamy je na zawsze. Wymawiając słowa roty – przysięgi wojskowej, każdemu mogła się zakręcić łza w oku, to niby takie nic. Ale my czekaliśmy na ten moment od dawna.”

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
i zbliżającego się Nowego 2021 Roku,
składamy najserdeczniejsze życzenia
wszelkiej pomyślności w życiu,
przychylności losu,
nieustającej pogody ducha
oraz spełnienia wszelkich marzeń
życzą Dyrektor, Grono Pedagogiczne,
Uczniowie oraz Pracownicy
Administracji i Obsługi
Zespołu
Szkół Ponadpodstawowych
  im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie.

 

11-listopada

środki odkażające

 

 

 

 

Nasza Szkoła otrzymała od Powiatu Białogardzkiego środki ochrony osobistej, a także środki do dezynfekcji pomieszczeń. Wsparcie realizowane jest w ramach projektu POMORZE ZACHODNIE- BEZPIECZNA EDUKACJA współfinansowanego przez Unię Europejską.

Wojewódzkie 2020Wojewódzkie bieganie w Gryfinie
           W Gryfinie 20 października odbyły się finały wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych. Ze względu na pandemię, zespoły zostały zmniejszone z dziesięciu do sześciu osób. W biegu Licealiady dziewczęta z ZSP Tychowo zajęły piąte miejsce, biegnąc w składzie: Karolina Bobryk, Zuzanna Godlewska, Ewelina Pietraszewska, Małgorzata Pastorczyk, Małgorzata Zawojska i Klaudia Borzęcka.

Na zdjęciu: reprezentantki Naszej Szkoły z opiekunem Józefem Grabarczykiem.

Strona 5 z 70

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2075517
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
82
24549
2075517

Twój IP: 3.236.117.38

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine