Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

17wrzesien17 września, rocznica napaści ZSRS na Polskę. „Podstępny cios w plecy”

82 lata temu, 17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej Polski. "Tragedia wydarzeń z 17 września 1939 roku nie dotyczyła jedynie Polski. Data ta zapoczątkowała wejście do gry o podział wpływów w naszej części Europy kolejnego państwa opartego na systemie totalitarnym.

Link do filmu:

https://wiadomosci.onet.pl/.../rosja-mowi-o-akcji.../7hj36bl

Narodowe czytanie 2021Narodowe czytanie

         Ledwie rozpoczął się rok szkolny, a my już jesteśmy aktywni. W miniony piątek, 3 września, na zaproszenie Pani Dyrektor Biblioteki Gminnej, Agnieszki Tomczyk, uczestniczyliśmy w dziesiątej edycji Narodowego Czytania. W tym roku czytaną lekturą jest „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Wspaniałe spotkanie i jakże wciąż aktualna lektura!
W rolę bohaterów dramatu wcielili się:
Oktawia Kośka jako pani Dulska, Adam Biegański – Zbyszko,Marta Kalinowska- Hanka, Sandra Makarewicz- Hesia, Nikola Jóźwiak-Mela, Klaudia Siudek – Juliasiewiczowa, Patrycja Ściborska – Tadrachowa i Adam Kryczkowski jako Felicjan Dulski.
Nasi uczniowie wypadli znakomicie! Gratulujemy!

rozp rokuROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

            Po wakacyjnej przerwie nadszedł czas na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.   W środę 1.09.2021 r. w sali gimnastycznej zgromadzili się, uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. 

Uroczystość poprowadził nowy dyrektor szkoły, p. Daniel Wach. Po wprowadzeniu sztandaru i wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego dyrektor przywitał wszystkich zebranych, 
a szczególnie uczniów klasy pierwszej. Następnie poinformował o zmianie nazwy
z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych na Liceum Ogólnokształcące w Tychowie oraz o innych zmianach organizacyjnych i kadrowych.  Uczniowie poznali swoich wychowawców  i nauczycieli. Wszyscy mogli równie zobaczyć krótkie, multimedialne podsumowanie minionego oraz poznać  plany na nowy rok szkolny. Prezentacja zawierała również informacje o najważniejszych osiągnięciach
i sukcesach naszych uczniów. Dyrektor szkoły przypomniał również o zasadach bezpieczeństwa związanych z sytuacją pandemiczną. Mamy nadzieję, że pomimo narastających obaw ten rok będzie lepszy i spokojniejszy od poprzedniego.

            Uroczysta inauguracja roku szkolnego była również okazją do złożenia podziękowań poprzedniemu dyrektorowi szkoły, panu Józefowi Grabarczykowi, który sprawował tę funkcję przez 21 lat. Za wieloletnią pracę
i zaangażowanie w rozwój szkoły oraz za spektakularne osiągnięcia sportowe podopiecznych, pan Józef Grabarczyk odebrał podziękowania od uczniów, rodziców oraz członka Zarządu Powiatu Białogardzkiego, pana Tomasza Hyndy.  

rekrutacja logo

INFORMACJE DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

1.     LISTA PRZYJETYCH

LISTA

2.     INTERNAT 

Zakwaterowanie w internacie we wtorek 31 sierpnia 2021. Szczegóły w załączniku poniżej.

INFORMACJE INTERNAT 

umowa przyjęcia ucznia do internatu-druk

oświadczenie o wyborze lekarza-druk

3.  PODRĘCZNIKI

LISTA PODRĘCZNIKÓW

UWAGA !!! Używane podręczniki można odkupić od klas starszych. W pierwszych dniach września zorganizowany będzie kiermasz podręczników.

MUNDURY

Pomiary i zgłaszanie zapotrzebowania na elementy munduru odbędą się w połowie września  2021. Planowany odbiór umundurowania – połowa października 2021. Dodatkowe mundury w ramach OPW w terminie wynikajacym z odrębnych umów.

Strona 5 z 76

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2370742
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
67
3041
2370742

Twój IP: 44.201.94.236

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Liceu Ogólnokształcące
w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine