Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

DEN 2021 obraz„Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze uczniów.”

      Pod takim hasłem obchodziliśmy 14 X 2021 r. w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Był to prawdziwy „dzień edukacji”, bowiem wszystko zostało „postawione na głowie”. Nauczyciele zamienili się w uczniów, a uczniowie w nauczycieli. Zgodnie z planem lekcji klasa „belferska” odwiedzała kolejne gabinety, w których czekała na nią lekcja-niespodzianka przygotowana przez uczniów poszczególnych klas. Były zajęcia karaoke, kalambury, quiz muzyczny, quiz wiedzy o szkole, lekcja geografii i lekcja satyry. Klasa „belferska”, jak każda inna, zachowywała się różnie: były spóźnienia, wagary, czasem trudny do okiełznania hałas, wyrywanie się do odpowiedzi bez zgłoszenia…, ale nie można zarzucić, że nie była aktywna. Już po kilku zajęciach okazało się, że klasowymi prymusami zostali: p. Mirosław Bodnar oraz p. Daniel Wach.

Po lekcjach odbył się koncert, w którym wystąpili: p. Alicja Łukjaniec, p. Helena Kołotiuk, Nikola Jóźwiak ( III LOw ), Adam Kryczkowski (II LOw) oraz Kordian Różanowski ( II LOw). Całość poprowadził Adam Biegański ( III LOG ), a nad stroną techniczno-akustyczną czuwał niezawodny p. Maciej Rutkowski. Na koniec Adam Biegański w imieniu uczniów, dyrektor szkoły p. Daniel Wach oraz przedstawicielka Rady Rodziców, p. Zofia Wypych-Jączkowska złożyli pedagogom, pracownikom administracji i obsługi oraz obecnym na sali emerytowanym pracownikom serdeczne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 DSC0805  kopiaKolejny sukces naszych zawodniczek

      Nasza Szkoła dwudziesty drugi rok z rzędu organizowała Mistrzostwa Powiatu Białogardzkiego w sztafetowych biegach przełajowych. W dotychczas rozegranych zawodach nasze uczennice tylko raz nie wygrały tych zawodów. Tegoroczne zwycięstwo to dwudziesta wygrana z rzędu. Mistrzyniami powiatu w ramach Licealiady został zespół w składzie: Karolina Bobryk, Zuzanna Godlewska, Angelika Gąsiewska, Małgorzata Pastorczyk, Alicja Bieńczycka-Kuzioła oraz Klaudia Borzęcka. Dziewczęta zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 20 października w Gryfinie. Opiekunem zespołu był Józef Grabarczyk. Chłopcy z LO w Tychowie walczyli o wygraną do ostatniej zmiany, ale ostatecznie musieli uznać wyższość ZSP z Białogardu i zadowolić się drugą lokatą. W zawodach szkołę reprezentowali: Adam Biegański, Marcin Beśka, Aleksander Podstawka, Kordian Różanowski, Michał Wieliczko i Jakub Krawczyk.
W zawodach startowali również uczniowie szkół podstawowych:

  • Igrzysk Młodzieży Szkolnej (7-8 klasa), zwycięzcy: SP Karlino chłopcy ; SP Tychowo dziewczęta
  • Igrzysk Dzieci (klasa 6 i młodsi), zwycięzcy: SP5 Białogard dziewczęta ; SP Tychowo chłopcy
    Na zwycięzców w poszczególnych biegach czekały dyplomy przygotowane przez gospodarzy, puchary ufundowane przez Gminę Karlino oraz upominki dostarczone przez władze Miasta Białogard.
    Rangę Mistrzostw Powiatu podniosło grono przybyłych gości, wśród których byli między innymi: Burmistrz Tychowa pan Robert Falana; Sekretarz Powiatu Białogardzkiego pan Zbigniew Raczewski; Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Białogard pani Monika Szczensnowicz.

20210928 090806„Sprawni jak żołnierze”.

        Od 27 do 30 września 2021 roku w Bornem Sulinowie odbył się czterdziesty czwarty Finał Centralny zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze” . Naszą szkołę, jak również województwo zachodniopomorskie reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie:

1. Zuzanna Godlewska – kl. III LOw                       
2. Oliwia Mazan – kl. III LOp 
3 . Karolina Koperska – kl.III LOw
pod opieką nauczyciela EDB pana Dariusza Siwka.

            Nasze dziewczęta po zaciętej rywalizacji w strzelaniu z kbks, pierwszej pomocy, torze sprawnościowym, biegu na orientację i rzucie granatem zajęły w końcowej klasyfikacji 7 miejsce w Polsce. Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa naszej drużyny w konkurencji rzutu granatem, w której zajęliśmy I miejsce drużynowo i indywidualnie. Karolina Koperska wygrała tę konkurencję i jako jedyna zdobyła maksymalną ilość punktów. Taki wynik pozwolił jej zdobyć indywidualne wyróżnienie, które zostało wręczone na zakończenie zawodów. W uroczystym podsumowaniu zawodów brała udział Orkiestra Wojskowa z Koszalina, której towarzyszyła grupa pokazowa złożona z uczniów naszej szkoły. Prezentacja sztuk walki oprawiona muzyką orkiestry zrobiła na wszystkich duże wrażenie.    

obóz przetrwania 2021Obóz przetrwania 
        W dniach 21-23 września 2021 roku grupa 66 uczniów z klas II i III uczestniczyła w obozie przetrwania, który został zorganizowany po raz pierwszy po okresie pandemii. Pod opieką firmy Kajtur z Trzebiatowa uczniowie realizowali 48 godzinny program szkolenia połączony z atrakcyjnymi zadaniami. Paintball, ścianki wspinaczkowe, tory przeszkód, gry strategiczne, przeszkody wodne, nocne warty - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla uczestników obozu. Chociaż pogoda nieco utrudniała wykonywanie zadań uczniowie byli bardzo zadowoleni, że po tak długiej przerwie mogli zrealizować zadania, dla których wybrali naukę w klasach mundurowych.  Kolejny wyjazd - już z udziałem uczniów klasy pierwszej odbędzie się w czerwcu 2022 roku.
Więcej zdjęć z obozu tutaj, obóz przetrwania.
zdjęcie 27 wrześniaŚwięto Wojsk Obrony Terytorialnej

        W niedzielę 26 września 2021 roku w Sławoborzu odbyły się uroczyste obchody Święta WOT połączone z licznymi atrakcjami dla uczestników. Grupa ośmiu uczniów reprezentowała w tym dniu naszą szkołę. Byli to głównie uczniowie klasy pierwszej, którzy dopiero kilka dni temu otrzymali mundury i był to ich pierwszy wyjazd. Uroczystości rozpoczęły się od wręczenia awansów i nagród żołnierzom zachodniopomorskiej jednostki WOT. Następnie w krótkim występie zaprezentowała się orkiestra wojskowa z Koszalina.  Potem wszyscy mogli zapoznać się z ofertą służby w jednostkach WOT, sprzętem, który jest na ich wyposażeniu. Chętni mogli uczestniczyć w zawodach sprawnościowych lub instruktażu z pierwszej pomocy. Nie zabrakło oczywiście wojskowej grochówki. Nasi uczniowie dokładnie zapoznali się z ofertą i sprzętem wykorzystywanym przez WOT. Największe wrażenie zrobiło na nich jednak spotkanie i rozmowy z ppłk Rafałem Gułajewskim, dowódcą 142 Batalionu Lekkiej Piechoty w Trzebiatowie.

Strona 4 z 76

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2370763
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
88
3062
2370763

Twój IP: 44.201.94.236

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Liceu Ogólnokształcące
w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine