Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

Policealna Szkoła
Elitarne Studium Służb Ochrony Delta w Koszalinie

OFERTA

wyklęci 2
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI "ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"
Rozstrzygnięto szkolny konkurs dotyczący wiedzy na temat bohaterów powojennej walki z komunizmem, nazywanych potocznie "żołnierzami wyklętymi".  Dziesięciu uczestników z różnych klas odpowiadało na 50 pytań przygotowanych przez nauczyciela historii Daniela Wacha na podstawie etiud filmowych Instytutu Pamięci Narodowej.  Konkurs odbył się na platformie QUIZIZZ. Uczestnicy poza wiedzą merytoryczna musieli wykazać się szybkością odpowiedzi oraz umiejętnością odpowiedniego gospodarowania bonusami. Rywalizacja była bardzo zacięta. Uczestnicy byli dobrze przygotowani o czym świadczy wynik zwycięzcy - 94% poprawnych odpowiedzi.  Oto laureaci konkursu:
I miejsce - Michał Wieliczko (klasa II LOw) - 94%
II miejsce - Marcin Michałowski klasa II LOg) - 94%
III miejsce - Leszek Łomako (klasa III LO) - 82%
Gratulujemy laureatom i dziękujemy uczestnikom konkursu.  Wszystkich zachęcamy do obejrzenia etiud filmowych IPN link tutaj Zapoznania się z materiałem edukacyjnym o "żołnierzach wyklętych" tutaj. Oraz do sprawdzenia swojej wiedzy w trakcie rozwiazywania quizu konkursowego link tutaj (kliknij link na stronie; na nowo otwartej karcie wpisz dane i naciśnij start; wróć do karty z linkiem i wciśnij rozpoczęcie quizu; rozpocznij quiz na karcie, gdzie wpisałeś swoje dane).

Oliwia Wawrzyńczyk2ZIMOWE KRAJOBRAZY
 
Choć za oknem słońce to w kalendarzu nadal zima. Od kilkunastu dni uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły przesyłali zdjęcia na konkurs "ZIMOWE KRAJOBRAZY". Wpłynęło wiele wspaniałych zdjęć, które można zobaczyć na załączonym filmie.LINK TUTAJ Choć w konkursie wzięli udział przedstawiciele niemal wszystkich klas to podium zostało zdominowane przez uczniów klasy I LO. Laureatami zostali:
wyróżnienie: Przemysław Broda ; klasa II LOw
miejsce IV - Julia Czarnecka ; klasa I LO
miejsce III - Sebastian Wilk ; klasa I LO
miejsce II - Patrycja Ściborska ; klasa I LO
miejsce I - Oliwia Wawrzyńczyk ; klasa I LO
Na wyróżnienie zasługują również zdjęcia pracowników naszej szkoły -  Pani Anny Giedrojć - Głowińskiej oraz Agnieszki Szabli - Rutkowskiej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Laureatom gratulujemy sukcesu  (nagrody zostaną wręczone w najbliższym możliwym terminie). Liczymy na jeszcze większe zainteresowanie majowym konkursem ... "WIOSENNE KRAJOBRAZY". Organizatorem konkursu był pan Daniel Wach.

 

Modrolas 2021  kopiaROCZNICA MARSZU ŚMIERCI

W piątek 5.02.2021 r. pod pomnikiem w Modrolesie odbyły się uroczystości upamiętniające 76 rocznicę marszu jeńców ze Stalagu Luft IV. Sytuacja pandemii zmusiła organizatorów do ograniczeń, ale nie przeszkodziło to w godnym upamiętnieniu tamtych tragicznych wydarzeń.  Warta honorowa wystawiona przez 8 Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy towarzyszyła delegacjom składającym kwiaty i znicze. Hołd więźniom stalagu złożyli między innymi: płk Tomasz Sawczuk - Dowódca 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego; Aleksander Ostasz - Dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu ; Robert Falana - Burmistrz Tychowa; Zarząd Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii Perun oraz delegacja naszej szkoły. 
Po krótkich uroczystościach pod pomnikiem, uczestnicy udali się do naszej szkoły, aby obejrzeć powstającą Izbę Pamięci Stalagu Luft IV. Izba powstaje przy współpracy i pod patronatem Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.  Mimo że prace nie zostały jeszcze ukończone, to goście byli pod dużym wrażeniem miejsca oraz wizji jej ostatecznego kształtu.  Otrzymaliśmy zapewnienie, że dzięki tej wizycie nasza szkoła zyskała nowych przyjaciół nie tylko w sprawie uruchomienia izby. 
 

Miło nam zakomunikować, że Szkolny Konkurs Literacki został rozstrzygnięty!

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasi uczniowie, zainspirowani charakterem konkursu, wzięli w nim udział! Tym samym, odważyli się konkurować ze sobą w niełatwej sztuce tworzenia tekstów literackich.
Właśnie ten akt twórczy jest w naszym przekonaniu najcenniejszy!!
Zachęcamy: Piszcie! Rozwijajcie się!
Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Wiktoria Kowalczyk - opowiadanie pt.:„Demoniczny człowiek”

II miejsce – Marta Kalinowska – opowiadanie pt.: „Studnia”

III miejsce (równorzędnie)- Patrycja Ściborska opowiadanie pt. „Muzyka z cyrku” i fragment pamiętnika pt.: „Pamiętnik Rafała” Wiktor Wanke.
Gratulujemy!!! Nagrody wręczymy uroczyście, jak tylko wrócimy do szkoły.

Szczególne podziękowania należą się Wiktorii Kowalczyk, która rozpropagowała ideę konkursu!
Na zdjęciach:              

Wiktoria Kowalczyk
Wiktoria   Marta Kalinowska                     Patrycja Ściborska              Wiktor Wanke
MartaPatrycjaWiktor

Strona 4 z 70

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2075544
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
109
24576
2075544

Twój IP: 3.236.117.38

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine