Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Tychowie

Kamil Grzyb

 

 

 

SUKCESY naszego ucznia w zawodach centralnych Wojsk Obrony Terytorialnej

      Kamil Grzyb, uczeń klasy III LOg, a jednocześnie żołnierz 142 Batalionu 14 Zachodniopomorskiej Brygady WOT w Szczecinie, reprezentował swoją jednostkę na zawodach centralnych w pięcioboju wojskowym oraz siatkówce. Za swoje wyniki, które pomogły drużynie zająć wysokie lokaty w obu zawodach, Kamil Grzyb otrzymał gratulacje i podziękowania od dowódcy jednostki jak również od dyrektora szkoły. Mamy nadzieję, że to dopiero początek sukcesów Kamila, a jego postawa będzie przykładem dla innych uczniów.

Gratulujemy i dziękujemy.

Modrolas 2021

 

 

 

      Z okazji Święta Zmarłych, pod pomnikiem upamiętniającym lotników alianckich więzionych w Stalagu Luft IV w Tychowie, uczniowie naszej szkoły złożyli znicze i pełnili wartę honorową, dając świadectwo pamięci o tych, którzy zginęli w niewoli i w marszu śmierci.

TerytorialsiWOT w LO Tychowo

       22 X 2021 r. naszą szkołę odwiedził ponownie nasz absolwent, Adam Bruzda wraz z małżonką, Ewą Korszon-Bruzdą, którzy reprezentują formację WOT w Trzebiatowie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas trzecich. Państwo Bruzdowie podkreślili, że Wojska Obrony Terytorialnej są znakomitą alternatywą dla tych, którzy pasjonują się wojskowością, ale jednocześnie pragnęliby wykonywać inny zawód, bowiem jest to formacja, która pozwala łączyć służbę wojskową z nauką, studiami lub pracą zawodową. Jedyny wymóg, jaki stawiany jest przed kandydatami, to pełnoletniość oraz odpowiednia rekomendacja WKU. Państwo Bruzdowie przedstawili w zarysie zasady działania jednostek WOT-u oraz zadeklarowali pomoc w przejściu przez formalności tym, którzy byliby zainteresowani wstąpieniem w szeregi tej formacji. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów.

basenBiałogardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. zorganizował w październiku w Kompleksie Basenowo-Rekreacyjnym pokazy ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy, które przeprowadzili ratownicy z Survival & Rescue.
W zajęciach wzięła udział młodzież z klasy wojskowej i policyjnej Liceum Ogólnokształcące w Tychowie . Instruktorzy przybliżyli uczestnikom tajniki pracy ratownika i omówili zasady pierwszej pomocy. Chętne osoby mogły przećwiczyć na fantomach resuscytację krążeniowo-oddechową. Zajęcia prowadzone były w trzech grupach tematycznych:
 - RKO u osoby dorosłej z użyciem worka samorozprężalnego w żargonie zawodowym ratowników często nazywanego ambu
- RKO u dziecka
- RKO z użyciem AED tj. automatycznego defibrylatora zewnętrznego, który sam wykonuje analizę, czy należy dostarczyć impuls defibrylacyjny do nieprawidłowo działającego serca osoby, która straciła przytomność.
Wiedza i praktyczne umiejętności z tego zakresu są szczególnie istotne dla młodzieży, która w przyszłości zasili szeregi jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego i na co dzień będzie współuczestniczyć w realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie akcji, w udzielaniu pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego czy kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia prowadzonej do czasu przekazania poszkodowanych personelowi zakładów opieki zdrowotnej.

strzelnica październik 2021  kopiaPIERWSZOKLASIŚCI NA STRZELNICY  

   W dniu 19.10.2021r. uczniowie klasy pierwszej brali udział w zajęciach na strzelnicy w LOK w Białogardzie. Pierwszoklasiści mogli sprawdzić swoje umiejętności w kilku konkurencjach: strzelanie z kbks, strzelanie z wiatrówki, rzut granatem, tor sprawnościowym.
Najlepsze wyniki w strzelaniu z kbks uzyskali:

I miejsce –     Bartosz Lipa -78pkt na 100 pkt
II miejsce –   Martyna Andracka – 75 pkt
III miejsce – Wiktoria Greczyńska -73 pkt

W rzucie granatem najlepsze wyniki uzyskali:

I miejsce – Julia Ćwiklewska
II miejsce -Sebastian Kwoka i Michał Pikus
III miejsce -Zuzanna Szyszka i Miłosz Matysiak,

Na torze sprawnościowym najlepszy wynik uzyskał – Adam Juskowiak uzyskując czas 32 sek .

Tradycyjnie na zakończenie zajęć było ognisko i pieczenie kiełbasek.

Opiekunem zajęć był Dariusz Siwek.

Strona 3 z 76

office365

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

2370761
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
86
3060
2370761

Twój IP: 44.201.94.236

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Liceu Ogólnokształcące
w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine