Gdańsk

 

Z wizytą w Gdańsku

        W grudniu uczniowie Naszej Szkoły odwiedzili Gdańsk w ramach realizacji projektu „Nowoczesna szkoła, nowoczesna edukacja”.  
Na zdjęciu: uczniowie przed siedzibą Muzeum II Wojny Światowej.

Więcej zdjęć z wyjazdu  TUTAJ.

Sala Kolumnowa UW - przed finałemPODEBATUJMY O HISTORII
Zakończył się projekt PODEBATUJMY O HISTORII, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Po cyklu warsztatów, debacie na temat powstania warszawskiego oraz wyłonieniu reprezentacji szkoły nadszedł czas na finał projektu. Organizatorzy zaplanowali go w Warszawie w dniach 8-10 grudnia 2017r. Naszą szkołę reprezentowali: Łukasz Szocik – III LOwsg, Kacper Wysocki – III LOp, Weronika Morawska – II LOp i Klaudia Kubiczek – II LOp. Opiekunem zespołu był Daniel Wach.

Czytaj więcej: Podebatujmy o historii finał w Warszawie

WKU KołobrzegWspółpraca z WKU

      Nasza Szkoła od wielu lat współpracuje z instytucjami i jednostkami powiązanymi ze służbami mundurowymi. Kolejną instytucją, z którą podpisaliśmy porozumienie, jest Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kołobrzegu. Na zdjęciu: Dyrektor Szkoły Józef Grabarczyk wymienia podpisane umowy o współpracy z Komendantem WKU w Kołobrzegu ppłk mgr inż. Januszem Łyżniem.
      Dzięki współpracy uczniowie ZSP Tychowo będą mieli dostęp do wszystkich informacji związanych z naborem do poszczególnych formacji wojskowych. Poznawać będą również szczegóły związane z rekrutacją na uczelnie wojskowe. Docelowo mają mieć ułatwienia podczas naboru i rekrutacji do służby przygotowawczej i Narodowych Sił Rezerwowych, a także do służby kandydackiej oraz służby zawodowej. Również informacje o wszelkiego rodzaju nowościach i zmianach w systemie funkcjonowania Wojska Polskiego będą docierały do naszych uczniów w pierwszej kolejności.

nagrody StarostyNagrodzeni przez Starostę Białogardzkiego


       W dniu 29 listopada podczas sesji Rady Powiatu w Białogardzie odbyło się wręczenie nagród Starosty Białogardzkiego - Tomasza Hyndy za osiągnięcia sportowe w 2017 roku. Wśród uhonorowanych znaleźli się uczniowie Naszej Szkoły. Za osiągnięcia na szczeblu ogólnopolskim w konkursie "Sprawni jak Żołnierze" wyróżnieni zostali: absolwentki Adrianna Łyjak i Oliwia Cichecka oraz Dagmara Piasecka (II LOp), a także absolwent Paweł Todorowski i Jakub Świerć (II LOp) oraz Kamil Bodnar (III LOw). Za osiągnięcia na szczeblu ogólnopolskim w taekwondo nagrodę odebrał Alan Cabanek (III LOp). Najmłodszą z wyróżnionych Tychowianek była, ucząca się w klasie I LOp, Małgorzata Maślak za sukcesy na arenie ogólnopolskiej oraz reprezentowanie Polski na zawodach europejskich i Mistrzostwach Świata w rzucie oszczepem.

Wesele„Wesele”, jakiego jeszcze nie było

„Naprawdę warto po raz kolejny przeczytać tę piękną pozycję naszej literatury, przeczytać ją razem. Przypomnieć sobie te niezwykle ważne dla naszej historii, dla naszej kultury, dla fundamentów tego, co nazywamy polskością, niezwykle ciekawe strofy tego arcydramatu” – powiedział prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzej Duda, w lutym 2017 r., ogłaszając podczas uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, żeWesele" Stanisława Wyspiańskiego zostało wybrane lekturą na Narodowe Czytanie w 2017 r.
      
Któregoś wrześniowego popołudnia p. Anna Doroń podsunęła pomysł, by zainscenizować fragmenty dramatu Stanisława Wyspiańskiego z udziałem nauczycieli i uczniów. W niedługim czasie narodził się kolejny pomysł, aby projektem objąć także pracowników obsługi i administracji szkoły. Wyborem fragmentów, przydziałem ról, opracowaniem scenariusza i wykonaniem scenografii zajął się p. Zygmunt Wziątek. Koncepcja spotkała się z przychylnym przyjęciem. Prawie nikt nie odmówił udziału w przedsięwzięciu. Zaczął się etap opanowywania tekstu, prób i przygotowywania strojów oraz gromadzenia rekwizytów, by wreszcie ogłosić, że premiera naszego „Wesela” odbędzie się 23 listopada 2017 r.

Czytaj więcej: Wesele

Strona 13 z 49

Do matury pozostało...
dni
godzin
minut
sekund

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1298104
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
211
15385
1298104

Twój IP: 18.212.92.235

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine