smak zwycięstwaSPRAWNI JAK … uczniowie naszej szkoły !!!
        
W dniach 18,19 maja 2017 r. w Koszalinie i Bobolicach odbyły się jubileuszowe – 40 zawody sportowo obronne „Sprawni jak żołnierze”. W zawodach uczestniczyło 14 drużyn chłopców i 12 zespołów dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Zawody zorganizowało Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty przy współpracy z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, Urzędem Marszałkowskim w Szczecinie oraz Ligą Obrony Kraju. Naszą szkołę reprezentowali: Adrianna Łyjak; Oliwia Cichecka; Dagmara Piasecka – zespół dziewcząt oraz Paweł Todorowski; Patryk Hołubek; Kamil Bodnar – drużyna chłopców pod opieką Daniela Wacha. Link do artykułu ze stony CSSP w Koszalinie TUTAJ.

Czytaj więcej: Sprawni 2017

zebranie

 

Zapraszamy Rodziców na zebranie,

które odbędzie się
w środę
  25 października br.
o godz 16.30.
Po zebraniu, około godziny 18.00 w gab. nr 20 odbędzie się zebranie Trójek klasowych
                                 z Dyrektorem szkoły.

1 majW dniach 10-16 maja br. odbyły się dni otwarte. Liczne grono gimnazjalistów z kilku powiatów Pomorza Środkowego mogło z bliska przyjrzeć się warunkom, które na nich czekają w ramach nauki w klasie policyjnej, wojskowej i klasie straży granicznej. Młodzież miała okazję zobaczyć efekty kształcenia w szkole na przykładzie grup wykonujących pokazy taktyki wojskowej i sportów obronnych. Prawie wszyscy korzystali również z okazji sprawdzenia swojego celnego oka, strzelając z broni pneumatycznej lub replik broni automatycznej na kulki plastikowe (tak zwane ASG).
         Nowością przygotowaną przez ZSP Tychowo w bieżącym roku jest oferta szkolenia z obsługi dronów. W szkole do tego celu wykorzystuje się 3 drony, będące własnością szkoły. O znaczeniu i roli w przyszłym funkcjonowaniu służb mundurowych, można było dowiedzieć się od przedstawicieli służb mundurowych z instytucji, z którymi szkoła współpracuje. Policjant i żołnierz służyli również informacjami na temat pracy nie tylko w swoich formacjach. Mówili o zasadach rekrutacji i warunkach pracy w służbach mundurowych.
Wśród licznych atrakcji przewidzianych dla uczniów klas mundurowych w Tychowie, duże zainteresowanie gimnazjalistów wzbudzały obozy przetrwania, na których liczne grono instruktorów zapewnia uczniom mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wspomnień. Wrażenie na gimnazjalistach robiła również perspektywa zajęć w jednostce wojskowej, Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej oraz praktyki policyjne. Ciekawość wzbudzała również wizja obserwacji działań na poligonie wojskowym lub lotnisku wojskowym.
Dla wielu gimnazjalistów wizyta w Tychowie potwierdziła słuszność wyboru nauki w tutejszej szkole, zwłaszcza że mają do dyspozycji wyremontowany internat z całodobową opieką i pełnym wyżywieniem za kwotę około 250 złotych miesięcznie.

ulotka 2017Zapraszamy na Dni Otwarte!

         Wszystkich zainteresowanych Gimnazjalistów i Rodziców zapraszamy na Dni Otwarte w terminie 10-16 maja 2017 r. w godzinach 8.30 do 14.00. W ramach Dni Otwartych można obejrzeć wszystkie pomieszczenia szkolne oraz uzyskać szczegółowe informacje na temat funkcjonowania szkoły i zasad rekrutacji na rok szkolny 2017/2018.
W dniu 10 maja odbędzie się specjalny dzień otwarty z udziałem policjantów i żołnierzy. W trakcie będzie można strzelać z broni pneumatycznej oraz broni ASG na kulki plastikowe. Do dyspozycji będą również policjanci i żołnierz, którzy prowadzą zajęcia w klasach mundurowych. Mogą oni odpowiadać na pytania dotyczące funkcjonowania klas mundurowych w ZSP Tychowo lub możliwości ubiegania się o pracę w Policji lub Wojsku. Dla chętnych będą przygotowane tory sprawnościowe, przewidziane dla kandydatów na żołnierzy i policjantów. Dodatkową atrakcją będzie pokaz sztuk walki uczniów klas mundurowych.

20170428 140353WYMIANA MIĘDZYNARODOWA

             W ostatnim tygodniu kwietnia uczniowie z naszej szkoły wraz z uczniami ZS w Karlinie odwiedzili Kraków. Tam spotkali się z rówieśnikami z partnerskiej szkoły w szwedzkim Gnosjö. Program pobytu skupiał się na kilku głównych elementach:
-
Poznanie miejsc i zabytków ważnych dla historii Polski
-
Żydzi polscy – historia, obyczaje, zagłada
-
Integracja i edukacja.
          W pierwszym dniu uczniowie uczestniczyli w grze miejskiej polegającej na wyszukiwaniu i zaznaczeniu na mapie muzeów i kościołów według wskazanego klucza.  Dziesięć polsko - szwedzkich zespołów miało godzinę na wykonanie zadania. Wszyscy potraktowali je bardzo ambitnie. Najwięcej punktów uzyskał zespół w składzie Rafał Dybiona i Adrian Błaszczyk oraz Thea i Camelia – dwie uczennice ze Szwecji. Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Ta zabawa pozwoliła zintegrować wszystkich uczestników wycieczki. Całe popołudnie zajęło zwiedzanie Katedry oraz Zamku na Wawelu. Największe wrażenie zrobił na wszystkich Dzwon Zygmunta oraz skarbiec i komnaty królewskie.

Czytaj więcej: Wycieczka do Krakowa 2017

Strona 10 z 38

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1018042
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
151
17835
1018042

Twój IP: 54.234.65.78

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine