1-91562GALA LAUREATÓW KONKURSU „POLICJANCI W SŁUŻBIE HISTORII”
     
2 października 2017 r. w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie, przy ul. Rakowieckiej 37, odbyła się gala finałowa konkursu „Policjanci w służbie historii”. Konkurs odbył się dzięki współpracy Instytutu Pamięci Narodowej i Komendy Głównej Policji. W ramach zadań konkursowych uczniowie odkrywali miejsca pamięci związane z historią policji, sylwetki policjantów, których postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom oraz przekazywali zdobytą wiedzę innym. Drużyna z naszej szkoły wybrała i zaprezentowała postać Kazimierza Mięsowicza – przedwojennego policjanta zasłużonego w czasie pełnienia swoich obowiązków jak też w trakcie walki z okupantem w czasie II wojny światowej. W konkursie wzięło udział ponad 70 szkół z całej Polski, a w warsztatach przygotowujących do konkursu – ponad 1000 uczniów i nauczycieli. Swoje prace uczniowie przygotowywali w 2 lub 3 osobowych zespołach pod opieką nauczycieli. W skład drużyny naszej szkoły weszli uczniowie klasy III LO policyjnej: Alicja Grabarczyk oraz Kacper Wysocki. Opiekunem zespołu był nauczyciel historii – Daniel Wach. Podczas uroczystości dyplomy uczestnikom konkursu wręczyli wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma i zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach. Miejsce uroczystości nie było przypadkowe. W areszcie śledczym na Mokotowie więziono i torturowano ludzi, którzy mówili prawdę o katyńskim lesie, walczyli o niepodległą i niezależną Polskę. Wśród nich było także wielu przedwojennych policjantów. Po zakończonej gali uczniowie udali się do Muzeum Katyńskiego aby pogłębić swoją wiedzę na temat zbrodni dokonanych przez ZSRR między innymi na polskich policjantach. Ostatnim punktem wizyty w stolicy było Muzeum Powstania Warszawskiego. Miejsce to zrobiło na uczniach bardzo duży wrażenie. Udział naszych uczniów w gali podsumowującej konkurs był możliwy dzięki pomocy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, która zapewniła przejazd do Warszawy.

DSC06797  kopiaDRAGON 17

      W Polsce trwają manewry wojskowe z udziałem międzynarodowych sił NATO oraz krajów partnerskich. W dniu 21 września na największym w Europie poligonie w okolicach Drawska Pomorskiego odbyły się ćwiczenia obrony przed najeźdźcą zewnętrznym. Całość obserwowało liczne grono gości z wielu krajów. Zaproszono również młodzież z wybranych szkół. W gronie trzech szkół, które powitał Dowódca Jednostki znalazła się Nasza Szkoła. Całość była transmitowana przez kilka telewizji.
      Uczniowie mieli okazję podziwiać w boju z użyciem ostrej amunicji żołnierzy i sprzęt bojowy. W powietrzu prezentowały się samoloty myśliwsko-bombowe Su-22, które niszczyły cele naziemne.

Czytaj więcej: Dragon 17

DSC06681  kopiaW dniach 14 – 16 września 2017r. uczniowie klas II i III naszej Szkoły po raz kolejny wzięli udział w „Obozie przetrwania” na Urazie nad Jeziorem Drawskim. Przed wyjazdem wszyscy obawiali się niskich temperatur i ulewnych deszczy a tu pogoda nas zaskoczyła i trzy dni obozu obfitowały w słońce i przyjemne temperatury.
Wszyscy Ci, którzy nie bali się zimna i wody przez trzy dni dzielnie i z zawziętością wykonywali polecenia i zadania przygotowane przez instruktorów survivailu.
Uczniowie podzieleni na grupy walczyli o zwycięski puchar dla najlepszej drużyny tegorocznego obozu. Pokonywali tor przeszkód na czas, strzelali z łuku, bawili się w paintball i maszerowali kilka kilometrów w trakcie rajdu wędrując przez las, bagno i brzegiem jeziora.
Wytrwali najodważniejsi, najsilniejsi i niepokonani.

SZTUM  kopiaDziewczyny zaszalały

       Rewelacyjnie zaprezentowały się uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie w Memoriale Wojciecha Murawskiego w Sztumie. Były one jedynymi reprezentantkami województwa zachodniopomorskiego w tych zawodach i godnie zaprezentowały nasz region.
      W rzucie oszczepem o wadze 500g zwyciężyła Małgorzata Maślak (I LOp) z wynikiem 48,01m, wyprzedzając Kornelię Kalinowską (I LOw), która posłała oszczep na odległość 41,68m. W dobrze obsadzonym konkursie skoku w dal swój rekord sezonu (5,30m) wyrównała Dagmara Piasecka (II LOp). Osiągnięty wynik uplasował ją na drugim miejscu. Dziewczęta zdobyły puchary i po raz pierwszy w życiu nagrody finansowe.
      Wyniki osiągnięte przez uczennice ZSP Tychowo tym bardziej warte są podkreślenia, że zostały uzyskane w mocno niesprzyjających warunkach, przy temperaturze powietrza nie przekraczającej 12 stopni Celcjusza. Trzymamy kciuki, żeby w kolejnych startach dopisała pogoda i zawodniczki mogły zaprezentować w pełni swoją wysoką formę.  Na zdjęciu od lewej: Kornelia, Małgosia i Dagmara z trenerem Józefem Grabarczykiem.

zdjęcie rozpoczęcie roku szkolnego 2017 2018  kopiaInauguracja roku szkolnego


    
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie zainaugurowano nowy rok szkolny. Uczniowie kształcą się w ramach liceum ogólnokształcącego w klasach policyjnych, wojskowych i straży granicznej. Większość z nich zamieszkuje w internacie, który zapewnia całodobową opiekę wychowawców i pełne wyżywienie. Kadra pedagogiczna składa się z 26 nauczycieli oraz dodatkowo z funkcjonariuszy służb mundurowych wspierających szkolenie profilowe.
      Szkolna uroczystość była również okazją do wyróżnienia uczniów, którzy odnieśli sukces w konkursie "Policjanci w służbie historii".

Strona 8 z 41

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1106689
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
129
26507
1106689

Twój IP: 54.224.99.70

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine