Share

Dekoracja Wojewódzkie 2017r.  kopiaŚwięto biegania w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie

19 października 2017r. najlepsze szkoły w biegach przełajowych z terenu województwa zachodniopomorskiego rywalizowały o medale i puchary. Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie zorganizował finały wojewódzkie, poprzedzone serią zawodów miejskich i powiatowych.
W eliminacjach łącznie wystartowało kilkaset zespołów. Do zawodów na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowały się szkoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich powiatach.
       Organizacja finałów wojewódzkich już po raz dziesiąty została powierzona Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie. Na malowniczych terenach zabytkowego parku rywalizowały 10-osobowe zespoły na pętli o długości 800 m dla wszystkich dziewcząt oraz chłopców ze szkół podstawowych. Gimnazjaliści i licealiści mieli do pokonania trasę o 200 m dłuższą.

Spośród reprezentantów Powiatu Białogardzkiego najlepiej spisały się dziewczęta Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tychowie, które przez cały bieg rywalizowały w czołówce i ukończyły zawody na IV miejscu. Dały wyprzedzić się rywalkom z z II LO Szczecin, I LO Gryfino i I LO Stargard. W reprezentacji ZSP Tychowo wystąpiły: Dominika Żołędowska, Dagmara Piasecka, Małgorzata Maślak, Paulina Rzepnikowska, Alicja Grabarczyk, Kornelia Kalinowska, Wiktoria Dębna, Daria Jagielska, Daria Szymanowska i Weronika Morawska. Opiekunem zespołu był Józef Grabarczyk. Na zdjęciu drużyna z opiekunem.

     Organizatorzy zawodów byli wielokrotnie chwaleni za doskonałą organizację i świetnie przygotowane trasy. Duże wrażenie na wszystkich robiło doskonale działające biuro zawodów. W ciągu 15 minut po każdym z biegów, dostarczało komplet wyników, mierząc między innymi czasy wszystkim biegającym zawodnikom. W trakcie zawodów wyniki na bieżąco pojawiały się również w internecie. Chwalona również była grochówka przygotowana przez kuchnię ZSP Tychowo, o czym może świadczyć wydanie ponad 1500 porcji. Uznanie również wzbudzili organizatorzy przygotowaniem 1500 nagród dla wszystkich uczestników zawodów. Każdy z nich mógł wylosować pamiątkę z Tychowa o różnej wartości. Do najcenniejszych należały rowery, sprzęt elektroniczny, sprzęt sportowy, artykuły szkolne i słodycze. Dla wszystkich uczestników zawodów firma Arla Foods ufundowała 1500 napojów mlecznych.

 Na liczne grono sponsorów zawodów złożyli się: Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie, Starostwo Powiatowe w Białogardzie, Urząd Miejski w Tychowie, Uczniowski Ludowy Klub Sportowy w Tychowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie, Trend Meble Tychowo, Pommernfisch Tychowo, Friedrisch Polska, Magdalena Lewczak i Arkadiusz Drozdowski MAKO Tychowo, Jadwiga Matejko Sklep JOWISZ, Zakład Wędliniarski Irena i Stefan Furmankowie, ALLFOOD sp. z o.o. Koszalin, Piekarnia Saturn Szczecinek, Klub Sportowy Jesion-Trans OLDBOJE Tychowo, Mechanik Firma Transportowa Drozdowscy, Barbara Ziomek Sklep Wielobranżowy, Konsorcjum Budowlane Katarzyna Serafin Białogard, Copy System Piła, Piotr Grobelny Iwagrol Tychowo, DAWEX NORD Koszalin, Małgorzata Koza Tychowo, Posterunek Policji Tychowo oraz sklep Druczek Białogard. Poza wymiarem sportowym, zawody okazały się dużym sukcesem organizacyjnym, znacząco wpływając na promocję Gminy Tychowo i Powiatu Białogardzkiego. Rangę zawodów podniosło liczne grono gości, wśród których byli: Starosta Białogardzki Tomasz Hynda, Urzędujący Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie Marcin Kuduk, Przewodniczący Okręgowego Szkolnego Związku Sportowego w Koszalinie Grzegorz Zaganiacz, Prezes Zachodniopomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Stanisław Puna, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie bryg. Jacek Szpuntowicz, Zastępca Dyrektora Aresztu Śledczego w Koszalinie ppłk Janusz Wiśniewski, Prezesi lekkoatletycznych klubów sportowych z województwa zachodniopomorskiego, Dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych, Radni Miejscy i przedstawiciele sponsorów. Wszyscy uczestnicy zawodów żegnając się dodawali „do zobaczenia za rok w Tychowie”.

Do matury pozostało...
dni
godzin
minut
sekund

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1298137
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
244
15418
1298137

Twój IP: 18.212.92.235

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine