Share

lekcja szwedzkiegoZ WIZYTĄ U PRZYJACIÓŁ ZE SZWECJI
        
W dniach od 3 do 7 października 2017 r. grupa uczniów z naszej szkoły odwiedziła partnerską szkołę w szwedzkim GNOSJO. Program wizyty był bardzo bogaty. Znalazł się czas na poważne zadania i na zabawę. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach fizyki, psychologii oraz języka szwedzkiego. Realizowali projekt dotyczący wspólnej przeszłości, tradycji oraz religii naszych krajów. Przygotowali quiz multimedialny, który wspólnie rozwiązywali w trakcie spotkania podsumowującego. Wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim, co pozwoliło sprawdzić poziom swoich umiejętności w tej dziedzinie. Zadania realizowały grupy składające się z uczniów polskich i szwedzkich. Efekt prac zaprezentowano na wspólnym spotkaniu w auli szkoły.


         Równie ważna jak zajęcia w szkole była wspólna zabawa. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności i odwagę w czasie wizyty w parku linowym o czterech poziomach trudności. Dużych wrażeń dostarczyła rywalizacja na kręgielni – wśród chłopców najlepszy wynik osiągnął Patryk Hołubek. Doszło również do towarzyskiego meczu piłki nożnej, który wygrała „reprezentacja Polski”. Uczniowie mogli też skorzystać ze szkolnego basenu.
         W trakcie wizyty grupa odwiedziła również ciekawe miejsca w regionie. Miasteczko Grenna – słynne z produkcji słodyczy, zakład wytwarzający szklane ozdoby i produkty codziennego użytku w miejscowości Limared. Dużym przeżyciem dla uczestników był już sam – często pierwszy w życiu – lot samolotem. Wiele dyskusji wzbudzały również różnice kulturowe dotyczące sposobu życia, mieszkania oraz wyglądu i organizacji pracy szkoły. Największą niespodzianką okazały się różnice w kwestii wyżywienia. Godziny posiłków i odmienne od naszych potrawy nie wszystkim przypadły do gustu. Atmosfera, pogoda  i życzliwość gospodarzy sprawiły, że wszyscy uznali wyjazd za bardzo udany.

Do matury pozostało...
dni
godzin
minut
sekund

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1298135
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
242
15416
1298135

Twój IP: 18.212.92.235

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine