biegacz

Igrzyska dzieci 
Dziewczęta
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
 Chłopcy
    CZASY
                                    KOLEJNOŚĆ
             Komunikat końcowy

biegacz Igrzyska młodzieży
Dziewczęta
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
 Chłopcy
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
            Komunikat końcowy

biegacz Wyniki Licealiada
Dziewczęta
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
 Chłopcy
    CZASY
                                    KOLEJNOŚĆ
             Komunikat końcowy

Share

lekcja szwedzkiegoZ WIZYTĄ U PRZYJACIÓŁ ZE SZWECJI
        
W dniach od 3 do 7 października 2017 r. grupa uczniów z naszej szkoły odwiedziła partnerską szkołę w szwedzkim GNOSJO. Program wizyty był bardzo bogaty. Znalazł się czas na poważne zadania i na zabawę. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach fizyki, psychologii oraz języka szwedzkiego. Realizowali projekt dotyczący wspólnej przeszłości, tradycji oraz religii naszych krajów. Przygotowali quiz multimedialny, który wspólnie rozwiązywali w trakcie spotkania podsumowującego. Wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim, co pozwoliło sprawdzić poziom swoich umiejętności w tej dziedzinie. Zadania realizowały grupy składające się z uczniów polskich i szwedzkich. Efekt prac zaprezentowano na wspólnym spotkaniu w auli szkoły.


         Równie ważna jak zajęcia w szkole była wspólna zabawa. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności i odwagę w czasie wizyty w parku linowym o czterech poziomach trudności. Dużych wrażeń dostarczyła rywalizacja na kręgielni – wśród chłopców najlepszy wynik osiągnął Patryk Hołubek. Doszło również do towarzyskiego meczu piłki nożnej, który wygrała „reprezentacja Polski”. Uczniowie mogli też skorzystać ze szkolnego basenu.
         W trakcie wizyty grupa odwiedziła również ciekawe miejsca w regionie. Miasteczko Grenna – słynne z produkcji słodyczy, zakład wytwarzający szklane ozdoby i produkty codziennego użytku w miejscowości Limared. Dużym przeżyciem dla uczestników był już sam – często pierwszy w życiu – lot samolotem. Wiele dyskusji wzbudzały również różnice kulturowe dotyczące sposobu życia, mieszkania oraz wyglądu i organizacji pracy szkoły. Największą niespodzianką okazały się różnice w kwestii wyżywienia. Godziny posiłków i odmienne od naszych potrawy nie wszystkim przypadły do gustu. Atmosfera, pogoda  i życzliwość gospodarzy sprawiły, że wszyscy uznali wyjazd za bardzo udany.

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1234068
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
863
15617
1234068

Twój IP: 54.162.133.222

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine