Share

1-91562GALA LAUREATÓW KONKURSU „POLICJANCI W SŁUŻBIE HISTORII”
     
2 października 2017 r. w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie, przy ul. Rakowieckiej 37, odbyła się gala finałowa konkursu „Policjanci w służbie historii”. Konkurs odbył się dzięki współpracy Instytutu Pamięci Narodowej i Komendy Głównej Policji. W ramach zadań konkursowych uczniowie odkrywali miejsca pamięci związane z historią policji, sylwetki policjantów, których postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom oraz przekazywali zdobytą wiedzę innym. Drużyna z naszej szkoły wybrała i zaprezentowała postać Kazimierza Mięsowicza – przedwojennego policjanta zasłużonego w czasie pełnienia swoich obowiązków jak też w trakcie walki z okupantem w czasie II wojny światowej. W konkursie wzięło udział ponad 70 szkół z całej Polski, a w warsztatach przygotowujących do konkursu – ponad 1000 uczniów i nauczycieli. Swoje prace uczniowie przygotowywali w 2 lub 3 osobowych zespołach pod opieką nauczycieli. W skład drużyny naszej szkoły weszli uczniowie klasy III LO policyjnej: Alicja Grabarczyk oraz Kacper Wysocki. Opiekunem zespołu był nauczyciel historii – Daniel Wach. Podczas uroczystości dyplomy uczestnikom konkursu wręczyli wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma i zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach. Miejsce uroczystości nie było przypadkowe. W areszcie śledczym na Mokotowie więziono i torturowano ludzi, którzy mówili prawdę o katyńskim lesie, walczyli o niepodległą i niezależną Polskę. Wśród nich było także wielu przedwojennych policjantów. Po zakończonej gali uczniowie udali się do Muzeum Katyńskiego aby pogłębić swoją wiedzę na temat zbrodni dokonanych przez ZSRR między innymi na polskich policjantach. Ostatnim punktem wizyty w stolicy było Muzeum Powstania Warszawskiego. Miejsce to zrobiło na uczniach bardzo duży wrażenie. Udział naszych uczniów w gali podsumowującej konkurs był możliwy dzięki pomocy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, która zapewniła przejazd do Warszawy.

Do matury pozostało...
dni
godzin
minut
sekund

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1298090
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
197
15371
1298090

Twój IP: 18.212.92.235

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine