Share

DSC06797  kopiaDRAGON 17

      W Polsce trwają manewry wojskowe z udziałem międzynarodowych sił NATO oraz krajów partnerskich. W dniu 21 września na największym w Europie poligonie w okolicach Drawska Pomorskiego odbyły się ćwiczenia obrony przed najeźdźcą zewnętrznym. Całość obserwowało liczne grono gości z wielu krajów. Zaproszono również młodzież z wybranych szkół. W gronie trzech szkół, które powitał Dowódca Jednostki znalazła się Nasza Szkoła. Całość była transmitowana przez kilka telewizji.
      Uczniowie mieli okazję podziwiać w boju z użyciem ostrej amunicji żołnierzy i sprzęt bojowy. W powietrzu prezentowały się samoloty myśliwsko-bombowe Su-22, które niszczyły cele naziemne.

Samoloty F-16 pokazywały jak zwalczać cele powietrzne oraz unieszkodliwiać wrogie wojska. Śmigłowce MI-24 występowały w trakcie zadań desantu z powietrza oraz w roli walki z powietrza. Na ziemi dużych przeżyć dostarczały poczynania czołgów, wozów bojowych, dział samobieżnych i zestawów rakietowych. Największe wrażenia wzrokowe i akustyczne wywarło rozminowanie pola minowego z użyciem ładunku wybuchowego o sile kilkuset ton trotylu.
      Po zakończeniu działań dynamicznych, wszyscy goście zapoznali się z prezentacją statyczną. Można było podziwiać sprzęt, którym dysponują różne formacje wojskowe, policyjne i wspomagające pracę wojska. Była również okazja do strzelania na mobilnej strzelnicy wojskowej. Dla zainteresowanych były przygotowane również prezentacje nowinek technicznych z zakresu wojskowości, prezentowanych przez zakłady zbrojeniowe.
    Dopełnieniem do całkowitego zadowolenia wszystkich gości zaproszonych na manewry był poczęstunek przed rozpoczęciem oraz na zakończenie działań.

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1210120
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
641
12333
1210120

Twój IP: 54.80.219.236

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine