Share

DSC06797  kopiaDRAGON 17

      W Polsce trwają manewry wojskowe z udziałem międzynarodowych sił NATO oraz krajów partnerskich. W dniu 21 września na największym w Europie poligonie w okolicach Drawska Pomorskiego odbyły się ćwiczenia obrony przed najeźdźcą zewnętrznym. Całość obserwowało liczne grono gości z wielu krajów. Zaproszono również młodzież z wybranych szkół. W gronie trzech szkół, które powitał Dowódca Jednostki znalazła się Nasza Szkoła. Całość była transmitowana przez kilka telewizji.
      Uczniowie mieli okazję podziwiać w boju z użyciem ostrej amunicji żołnierzy i sprzęt bojowy. W powietrzu prezentowały się samoloty myśliwsko-bombowe Su-22, które niszczyły cele naziemne.

Samoloty F-16 pokazywały jak zwalczać cele powietrzne oraz unieszkodliwiać wrogie wojska. Śmigłowce MI-24 występowały w trakcie zadań desantu z powietrza oraz w roli walki z powietrza. Na ziemi dużych przeżyć dostarczały poczynania czołgów, wozów bojowych, dział samobieżnych i zestawów rakietowych. Największe wrażenia wzrokowe i akustyczne wywarło rozminowanie pola minowego z użyciem ładunku wybuchowego o sile kilkuset ton trotylu.
      Po zakończeniu działań dynamicznych, wszyscy goście zapoznali się z prezentacją statyczną. Można było podziwiać sprzęt, którym dysponują różne formacje wojskowe, policyjne i wspomagające pracę wojska. Była również okazja do strzelania na mobilnej strzelnicy wojskowej. Dla zainteresowanych były przygotowane również prezentacje nowinek technicznych z zakresu wojskowości, prezentowanych przez zakłady zbrojeniowe.
    Dopełnieniem do całkowitego zadowolenia wszystkich gości zaproszonych na manewry był poczęstunek przed rozpoczęciem oraz na zakończenie działań.

Do matury pozostało...
dni
godzin
minut
sekund

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1274900
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
130
10022
1274900

Twój IP: 54.227.31.145

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine