Share

policjanci w służbie historiiWYRÓŻNIENIE DLA UCZNIÓW
Z KLASY POLICYJNEJ

Dwoje uczniów z klasy policyjnej – Alicja Grabarczyk oraz Kacper Wysocki zostało wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie „POLICJANCI W SŁUŻBIE HISTORII”. Konkurs zorganizowany został przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Komendę Główną Policji.
         
W konkursie uczestniczyło 66 szkół z całej Polski. Zadanie polegało na wyborze i prezentacji postaci oraz zasług policjanta z okresu II Rzeczypospolitej i II wojny światowej. Przed wakacjami odbył się cykl szkoleń i warsztatów dla uczniów biorących udział w konkursie. Następnie uczniowie wybrali osobę, którą zamierzali zaprezentować. Nasi uczniowie zdecydowali się przybliżyć postać Kazimierza Mięsowicza – przedwojennego policjanta, który w czasie II wojny światowej aktywnie działał w szeregach AK. Końcowym, ale najważniejszym etapem konkursu było przygotowanie prezentacji i filmu, przeprowadzenie lekcji oraz zapisanie wszystkich działań na specjalnym portalu internetowym. Pod koniec wakacji komisja konkursowa wyłoniła 11 laureatów oraz wyróżniła 3 zespoły.
       
2 października 2017 r. wyróżnieni uczniowie udadzą się do Warszawy, gdzie odbiorą nagrody z rąk Prezesa IPN oraz Komendanta Głównego Policji. Program wizyty przewiduje również zwiedzanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych.
Link do pracy konkursowej TUTAJ

 

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1167591
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
719
9021
1167591

Twój IP: 54.161.40.41

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine