Share

smak zwycięstwaSPRAWNI JAK … uczniowie naszej szkoły !!!
        
W dniach 18,19 maja 2017 r. w Koszalinie i Bobolicach odbyły się jubileuszowe – 40 zawody sportowo obronne „Sprawni jak żołnierze”. W zawodach uczestniczyło 14 drużyn chłopców i 12 zespołów dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Zawody zorganizowało Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty przy współpracy z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, Urzędem Marszałkowskim w Szczecinie oraz Ligą Obrony Kraju. Naszą szkołę reprezentowali: Adrianna Łyjak; Oliwia Cichecka; Dagmara Piasecka – zespół dziewcząt oraz Paweł Todorowski; Patryk Hołubek; Kamil Bodnar – drużyna chłopców pod opieką Daniela Wacha. Link do artykułu ze stony CSSP w Koszalinie TUTAJ.

Zawody składały się z pięciu konkurencji: rzut granatem; strzelanie; pierwsza pomoc; bieg na orientację oraz tor sprawnościowy. Zespoły z naszej szkoły były w czołówce niemal wszystkich konkurencji. Najbardziej spektakularne zwycięstwo udało się osiągnąć w biegu na orientację, który odbył się na trasie umiejscowionej na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Dziewczęta od pierwszego dnia rywalizacji miały bezpieczną przewagę nad pozostałymi zespołami. Udało się ją utrzymać do końca zawodów. Chłopcy do ostatniej chwili zacięcie walczyli o czołowe miejsca z zespołami z Koszalina. Ostatecznie po raz pierwszy w historii dwie drużyny z naszej szkoły zwyciężyły rywalizację w zawodach wojewódzkich i będą reprezentować nasz region na zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 6-9 czerwca 2017 r. w Bornem Sulinowie. Sukces ten jest szczególnie ważny dla chłopców, którzy przez ostatnie trzy lata zajmowali w zawodach drugą pozycję. Nasi uczniowie zajęli również czołowe miejsca w klasyfikacji indywidualnej. Wśród chłopców drugie miejsce zajął Patryk Hołubek, a wśród dziewcząt pierwsza lokata przypadła Oliwii Cicheckiej. Gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy tym razem w zawodach ogólnopolskich.

 

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 207 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1167565
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
693
8995
1167565

Twój IP: 54.161.40.41

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine