biegacz

Igrzyska dzieci 
Dziewczęta
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
 Chłopcy
    CZASY
                                    KOLEJNOŚĆ
             Komunikat końcowy

biegacz Igrzyska młodzieży
Dziewczęta
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
 Chłopcy
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
            Komunikat końcowy

biegacz Wyniki Licealiada
Dziewczęta
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
 Chłopcy
    CZASY
                                    KOLEJNOŚĆ
             Komunikat końcowy

Share

1 majW dniach 10-16 maja br. odbyły się dni otwarte. Liczne grono gimnazjalistów z kilku powiatów Pomorza Środkowego mogło z bliska przyjrzeć się warunkom, które na nich czekają w ramach nauki w klasie policyjnej, wojskowej i klasie straży granicznej. Młodzież miała okazję zobaczyć efekty kształcenia w szkole na przykładzie grup wykonujących pokazy taktyki wojskowej i sportów obronnych. Prawie wszyscy korzystali również z okazji sprawdzenia swojego celnego oka, strzelając z broni pneumatycznej lub replik broni automatycznej na kulki plastikowe (tak zwane ASG).
         Nowością przygotowaną przez ZSP Tychowo w bieżącym roku jest oferta szkolenia z obsługi dronów. W szkole do tego celu wykorzystuje się 3 drony, będące własnością szkoły. O znaczeniu i roli w przyszłym funkcjonowaniu służb mundurowych, można było dowiedzieć się od przedstawicieli służb mundurowych z instytucji, z którymi szkoła współpracuje. Policjant i żołnierz służyli również informacjami na temat pracy nie tylko w swoich formacjach. Mówili o zasadach rekrutacji i warunkach pracy w służbach mundurowych.
Wśród licznych atrakcji przewidzianych dla uczniów klas mundurowych w Tychowie, duże zainteresowanie gimnazjalistów wzbudzały obozy przetrwania, na których liczne grono instruktorów zapewnia uczniom mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wspomnień. Wrażenie na gimnazjalistach robiła również perspektywa zajęć w jednostce wojskowej, Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej oraz praktyki policyjne. Ciekawość wzbudzała również wizja obserwacji działań na poligonie wojskowym lub lotnisku wojskowym.
Dla wielu gimnazjalistów wizyta w Tychowie potwierdziła słuszność wyboru nauki w tutejszej szkole, zwłaszcza że mają do dyspozycji wyremontowany internat z całodobową opieką i pełnym wyżywieniem za kwotę około 250 złotych miesięcznie.

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1234587
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
465
16136
1234587

Twój IP: 54.145.83.79

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine