Share

1 majW dniach 10-16 maja br. odbyły się dni otwarte. Liczne grono gimnazjalistów z kilku powiatów Pomorza Środkowego mogło z bliska przyjrzeć się warunkom, które na nich czekają w ramach nauki w klasie policyjnej, wojskowej i klasie straży granicznej. Młodzież miała okazję zobaczyć efekty kształcenia w szkole na przykładzie grup wykonujących pokazy taktyki wojskowej i sportów obronnych. Prawie wszyscy korzystali również z okazji sprawdzenia swojego celnego oka, strzelając z broni pneumatycznej lub replik broni automatycznej na kulki plastikowe (tak zwane ASG).
         Nowością przygotowaną przez ZSP Tychowo w bieżącym roku jest oferta szkolenia z obsługi dronów. W szkole do tego celu wykorzystuje się 3 drony, będące własnością szkoły. O znaczeniu i roli w przyszłym funkcjonowaniu służb mundurowych, można było dowiedzieć się od przedstawicieli służb mundurowych z instytucji, z którymi szkoła współpracuje. Policjant i żołnierz służyli również informacjami na temat pracy nie tylko w swoich formacjach. Mówili o zasadach rekrutacji i warunkach pracy w służbach mundurowych.
Wśród licznych atrakcji przewidzianych dla uczniów klas mundurowych w Tychowie, duże zainteresowanie gimnazjalistów wzbudzały obozy przetrwania, na których liczne grono instruktorów zapewnia uczniom mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wspomnień. Wrażenie na gimnazjalistach robiła również perspektywa zajęć w jednostce wojskowej, Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej oraz praktyki policyjne. Ciekawość wzbudzała również wizja obserwacji działań na poligonie wojskowym lub lotnisku wojskowym.
Dla wielu gimnazjalistów wizyta w Tychowie potwierdziła słuszność wyboru nauki w tutejszej szkole, zwłaszcza że mają do dyspozycji wyremontowany internat z całodobową opieką i pełnym wyżywieniem za kwotę około 250 złotych miesięcznie.

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 208 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1167566
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
694
8996
1167566

Twój IP: 54.161.40.41

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine