biegacz

Igrzyska dzieci 
Dziewczęta
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
 Chłopcy
    CZASY
                                    KOLEJNOŚĆ
             Komunikat końcowy

biegacz Igrzyska młodzieży
Dziewczęta
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
 Chłopcy
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
            Komunikat końcowy

biegacz Wyniki Licealiada
Dziewczęta
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
 Chłopcy
    CZASY
                                    KOLEJNOŚĆ
             Komunikat końcowy

Share

20170428 140353WYMIANA MIĘDZYNARODOWA

             W ostatnim tygodniu kwietnia uczniowie z naszej szkoły wraz z uczniami ZS w Karlinie odwiedzili Kraków. Tam spotkali się z rówieśnikami z partnerskiej szkoły w szwedzkim Gnosjö. Program pobytu skupiał się na kilku głównych elementach:
-
Poznanie miejsc i zabytków ważnych dla historii Polski
-
Żydzi polscy – historia, obyczaje, zagłada
-
Integracja i edukacja.
          W pierwszym dniu uczniowie uczestniczyli w grze miejskiej polegającej na wyszukiwaniu i zaznaczeniu na mapie muzeów i kościołów według wskazanego klucza.  Dziesięć polsko - szwedzkich zespołów miało godzinę na wykonanie zadania. Wszyscy potraktowali je bardzo ambitnie. Najwięcej punktów uzyskał zespół w składzie Rafał Dybiona i Adrian Błaszczyk oraz Thea i Camelia – dwie uczennice ze Szwecji. Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Ta zabawa pozwoliła zintegrować wszystkich uczestników wycieczki. Całe popołudnie zajęło zwiedzanie Katedry oraz Zamku na Wawelu. Największe wrażenie zrobił na wszystkich Dzwon Zygmunta oraz skarbiec i komnaty królewskie.


          Następny dzień upłynął pod znakiem historii i tradycji ludności żydowskiej zamieszkującej Kraków. Dzień wypełniła wycieczka po Kazimierzu – dzielnicy żydowskiej ; wizyta w synagodze i na cmentarzu żydowskim oraz zwiedzanie Muzeum Fabryki Oscara Schindlera. Właśnie to miejsce zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. W bardzo nowoczesny i multimedialny sposób przedstawiono tam historię i obyczaje ludności żydowskiej oraz dramat holocaustu. Wieczorem natomiast wszyscy udali się do zorganizowanego w podziemiach rynku Muzeum Historii Krakowa. Ten dzień był właściwie wstępem do wizyty w kolejnym miejscu związanym z dramatycznymi wydarzeniami II wojny światowej. 
          W czwartek 27 kwietnia 2017 r. cała grupa udała się do Oświęcimia gdzie znajduje się Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz Birkenau – były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady. Obecność w tym miejscu zawsze wywołuje olbrzymie emocje. Podobnie stało się i tym razem. Uczniowie głęboko przeżyli wizytę w muzeum. W skupieniu wysłuchali informacji przekazanych przez przewodnika.
             Ostatni dzień to wyprawa do kopalni soli w Bochni. Jazda windami górniczymi, kolejką podziemną oraz zjazd z blisko 150 metrowej zjeżdżalni były głównymi atrakcjami tego dnia. Wszyscy bawili się znakomicie, a wieczorem każda z grup udała się w podróż powrotna do domu. Wyjazd zaowocował również wstępnymi ustaleniami co do dalszej wymiany. Jesienią tego roku spotykamy się ponownie – tym razem w Szwecji. Więcej zdjęć znajduje się na facebooku.

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1234761
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
639
16310
1234761

Twój IP: 54.161.116.225

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine