Share

Żołnierze w służbie historii  kopia"ŻOŁNIERZE W SŁUŻBIE HISTORII"

             Od kilku tygodni grupa uczniów klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Tychowie pod opieką Daniela Wacha - nauczyciela historii realizuje zadania wynikające z udziału w konkursie pod nazwą "Żołnierze w służbie historii". Konkurs organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej skierowany jest do uczniów klas wojskowych i ma na celu propagowanie wiedzy o historii oręża polskiego oraz bohaterach walki zbrojnej o niepodległość Polski. Uczniowie muszą wybrać miejsce pamięci, bohatera walk z okresu II wojny światowej, przeprowadzić zajęcia na temat wybranej postaci oraz nagrać krótki film dotyczący wybranej postaci. Nasi uczniowie jako miejsce pamięci wybrali pomnik upamiętniający istnienie oraz ofiary Stalagu Luft IV w Tychowie. Bohaterem prezentacji oraz filmu został Jan Mikszo - pilot z okresu II wojny światowej, były więzień stalagu. Poza wizytą pod pomnikiem upamiętniającym losy jeńców uczniowie przeprowadzili obszerny wywiad z synem bohaterskiego pilota, panem Krzysztofem Miksza oraz Pawłem Urbaniakiem - pasjonatem historii z Tychowa. W środę 12 czerwca grupa konkursowa zorganizowała wizytę w Muzeum Sił Powietrznych w Koszalinie dla uczniów z klas "0" i III ze Szkoły Podstawowej w Tychowie. Wraz z przewodnikami oprowadzali uczniów po muzeum a następnie zaprezentowali sylwetkę swojego bohatera i zorganizowali quiz z nagrodami na jego temat. Teraz pozostało jeszcze przygotowanie filmu i umieszczenie całego materiału na specjalnej platformie internetowej. Życzymy naszemu zespołowi sukcesów w rywalizacji konkursowej.

office365

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1631173
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
334
18109
1631173

Twój IP: 18.207.240.35

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine