fotograficznagranicznalotniczapolicyjnapozarniczawojskowa

  • image
  • image
  • image
Share

logo pl alternatywny

WYCIECZKA ŚLADAMI NIEPODLEGŁOŚCI

             W dniach 13-15 listopada uczniowie klasy II LOpsg realizowali kolejny etap projektu z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to wycieczka śladami niepodległości, która obejmowała wizytę w Poznaniu, Warszawie oraz Gdyni. Wszystkie te miejsca miały duże znaczenie w walce i budowaniu niepodległości przed stu laty. Uczniowie podzieleni na zespoły przygotowywali informacje na temat każdego odwiedzanego miejsca i prezentowali je reszcie klasy. W Poznaniu odwiedziliśmy niedawno uruchomione Muzeum Powstania Wielkopolskiego, gdzie w interaktywnej formie przedstawiono przebieg jedynego zwycięskiego powstania w historii Polski. Trasa wycieczki obejmowała również Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan oraz pomniki Ignacego Paderewskiego i Powstańców Wielkopolskich. Kolejny dzień to wizyta w Warszawie. Stolica naszego kraju była przed stu laty miejscem politycznego odrodzenia Polski oraz areną walk o utrzymanie wolności w czasie tak zwanej bitwy warszawskiej. Odwiedziliśmy muzeum Powstania Warszawskiego, w którym największe wrażenie na uczniach wywarł seans 3D "Miasto Ruin". Następnie udaliśmy sie przez Stare Miasto pod Pomnik Małego Powstańca oraz Pomnik Powstańców Warszawskich. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza oddaliśmy hołd poległym w walkach o niepodległość Polski. Trzeci dzień wycieczki to wizyta w Gdyni - polskim oknie na świat. Miasto i port były sztandarowym dziełem II RP i bardzo ważnym elementem rozwoju gospodarczego odrodzonego państwa. Zwiedziliśmy tu Muzeum Miasta Gdyni, gdzie przedstawiono historie budowy i rozwoju portu oraz miasta. Na nabrzeżu podziwialiśmy zacumowane statki pełniące funkcje muzeum - ORP Błyskawica i Dar Pomorza. Najciekawsza okazała się jednak wizyta w Muzeum Emigracji, gdzie w niezwykle ciekawy sposób zaprezentowano wszystkie momenty w historii Polski, w których nasi rodacy musieli opuszczać swoją ojczyznę. Wycieczka, choć bardzo intensywna, była niezwykle pouczająca.

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1490338
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
321
27652
1490338

Twój IP: 34.238.194.166

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine