fotograficznagranicznalotniczapolicyjnapozarniczawojskowa

  • image
  • image
  • image
Share

żywa flaga100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI / Święto Szkoły


           Tegoroczne Święto Szkoły, które odbyło się 8 listopada było szczególne. Łączyło dwa niezwykle ważne wydarzenia - ślubowanie klas pierwszych oraz obchody Narodowego Święta Niepodległości w szczególnym roku 100-lecia jej odzyskania.
            Uroczystości zaszczyciło swoją obecnością bardzo wielu Gości. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Białogardzkiego oraz Tychowa, przedstawiciele służb mundurowych współpracujących ze szkołą, dyrektorzy szkół wraz z delegacjami uczniów, dyrektorzy jednostek organizacyjnych oraz przedstawiciele wielu instytucji, których możemy nazwać przyjaciółmi naszej szkoły. Na uroczystościach zjawiło się również bardzo wielu rodziców pierwszoklasistów. Początek uroczystości, to tradycyjnie w naszej szkole cały hymn, wykonany z akompaniamentem Orkiestry Wojskowej z Koszalina. Następnie uczniowie przedstawili krótką historię szkoły oraz sylwetkę jej patrona - profesora Jana Radomskiego. Wyróżniono również najlepszych uczniów za wyniki w nauce i wręczono listy gratulacyjne ich rodzicom. Tym razem wyróżnienia otrzymali: Szymon Gołdyn oraz Małgorzata Maślak. Na ręce Pani Małgorzaty Gaweł przekazano podziękowania za zaangażowanie w pracę Rady Rodziców naszej szkoły.
            Następny punkt uroczystości to chwila niezwykle ważna dla uczniów klasy I oraz ich rodzin. Uroczyste ślubowanie oraz pasowanie pierwszoklasistów zawsze dostarcza wielu emocji oraz wzruszeń. Nie inaczej było i tym razem. W tym roku do ślubowania przystąpili uczniowie klasy wojskowej, policyjnej oraz straży granicznej. GALERIA


            Kolejny etap Święta Szkoły to wyjątkowo rozbudowane w tym roku obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie w strojach historycznych, wiersze i pieśni patriotyczne wykonywane przez uczniów oraz wszystkich obecnych wprowadziły bardzo podniosły nastrój. Setna rocznica odzyskania niepodległości stała się pretekstem do wzbogacenia obchodów o dodatkowe elementy, które pozwoliły w sposób szczególny uczcić tę rocznicę. Pozwolił na to projekt dofinansowany z programu NIEPODLEGŁA, realizowany przez uczniów naszej szkoły. Dzięki temu przeprowadzona została symboliczna sztafeta "100 postaci na 100-lecie niepodległości". Zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele oraz rodzice prezentowali osoby, które walczyły przed stu laty o wolność naszego kraju. Poza ogólnie znanymi postaciami wszyscy mogli zapoznać sie z niesamowitymi życiorysami mniej znanych bohaterów walki o niepodległość. Każdy z uczestników symbolicznej sztafety otrzymał pamiątkowy kubek. Wszyscy mogli również obejrzeć wystawę "MILITARNA NIEPODLEGŁA", która prezentowała broń, bitwy, jednostki wojskowe i mundury z okresu walki o wolność. Jednak najbardziej spektakularnym momentem obchodów tego szczególnego święta było utworzenie przez ponad 200 uczestników żywej flagi Polski.
               Zakończenie uroczystości to tradycyjnie - występ Orkiestry Wojskowej z Koszalina oraz prezentacja taktyki wojskowej i sztuk walki w wykonaniu naszych uczniów. Te punkty zawsze wywołują olbrzymi aplauz oraz podziw publiczności. Według zgodnej opinii wielu gości, tegoroczne Święto Szkoły było wspaniałym uhonorowaniem zarówno święta naszej ojczyzny jak też uczniów klas I oraz naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznych uroczystościach.

Relację z uroczystości w TVP3 obejrzysz TUTAJ więcej zdjęć zobaczysz TUTAJ.

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1456352
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
195
22834
1456352

Twój IP: 35.153.73.72

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine