fotograficznagranicznalotniczapolicyjnapozarniczawojskowa

  • image
  • image
  • image
Share

finały wojewódzkie 2018  kopiaŚwięto biegania w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie

25 października 2018 r. najlepsze szkoły w biegach przełajowych z terenu województwa zachodniopomorskiego rywalizowały o medale i puchary. Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie zorganizował finały wojewódzkie, poprzedzone serią zawodów miejskich i powiatowych. W eliminacjach łącznie wystartowało kilkaset zespołów. Do zawodów na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowały się szkoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich powiatach.
       Organizacja finałów wojewódzkich już po raz jedenasty została powierzona Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie. Na malowniczych terenach zabytkowego parku rywalizowały 10-osobowe zespoły na pętli o długości 800 m dla uczniów z klas szóstych i młodszych. Gimnazjaliści i licealiści mieli do pokonania trasę o 200 m dłuższą.

Spośród reprezentantów Powiatu Białogardzkiego najlepiej spisały się dziewczęta Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tychowie, które od trzeciej zmiany biegły na pierwszej pozycji, powiększając przewagę nad innymi zespołami. Ostatecznie ich przewaga nad drugim zespołem z LO w Kołobrzegu wyniosła pół minuty. Ubiegłoroczny Mistrz II LO Szczecin uplasował się na trzeciej pozycji. Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego w sztafetowych biegach przełajowych to dopiero drugi złoty medal szkoły, z Powiatu Białogardzkiego, w historii rozgrywania imprezy. Wcześniej, w 2013 roku, ze zwycięstwa i udziału w Mistrzostwach Polski cieszyli się chłopcy z ZSP Tychowo. W reprezentacji tychowskiej szkoły wystąpiły: Dominika Żołędowska (II LOp), Małgorzata Maślak (II LOp), Paulina Rzepnikowska (II LOw), Kornelia Kalinowska (II LOw), Wiktoria Dębna (III LOp), Daria Jagielska (II LOw), Daria Szymanowska (II LOp), Aleksandra Bosak (I LO), Alicja Pstrowska i Magdalena Grzybowska (obie II LOp). Opiekunem zespołu był Józef Grabarczyk. Na zdjęciu drużyna z opiekunem.

     Organizatorzy zawodów byli wielokrotnie chwaleni za doskonałą organizację i świetnie przygotowane trasy. Duże wrażenie na wszystkich robiło doskonale działające biuro zawodów. W ciągu 15 minut po każdym z biegów, dostarczało komplet wyników, mierząc między innymi czasy wszystkim biegającym zawodnikom. W trakcie zawodów wyniki na bieżąco pojawiały się również w internecie. Chwalona również była grochówka przygotowana przez kuchnię ZSP Tychowo, o czym może świadczyć wydanie ponad 1600 porcji. Uznanie również wzbudzili organizatorzy przygotowaniem 1500 nagród dla wszystkich uczestników zawodów. Każdy z nich mógł wylosować pamiątkę z Tychowa o różnej wartości. Do najcenniejszych należały rowery, sprzęt elektroniczny, sprzęt sportowy, artykuły szkolne i słodycze.

 Na liczne grono sponsorów zawodów złożyli się: WOJEWÓDZKI SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY W SZCZECINIE, STAROSTWO POWIATOWE W BIAŁOGARDZIE, ULKS TYCHOWO, ZSP TYCHOWO, URZĄD MIEJSKI W TYCHOWIE, NADLEŚNICTWO TYCHOWO, ARLA FOODS TYCHOWO, ENERGA S.A., COPY SYSTEM PIŁA, MAGDALENA LEWCZAK i ARKADIUSZ DROZDOWSKI MAKO TYCHOWO, KLUB SPORTOWY JESION-TRANS OLDBOJE TYCHOWO, JOANNA i KAMIL JESIONOWSCY, AUTO-DUBNICKI ANDRZEJ DUBNICKI KOSZALIN, JADWIGA MATEJKO SKLEP JOWISZ, PUH „MECHANIK” USŁUGI TRANSPORTOWE DROZDOWSCY, KONONOWICZ ZBIGNIEW USŁUGOWY ZAKŁAD MECHANIKI POJAZDOWEJ, BARBARA ZIOMEK SKLEP WIELOBRANŻOWY, PHU ŻAK ROBERT ŻAK, EUROLAND BIAŁOGARD, „SZCZĘSNY” MATERIAŁY BUDOWLANE S.J. JACEK,PAWEŁ, ANDRZEJ SZCZĘSNY POŁCZYN-ZDRÓJ, FRIEDRICHS DOBLE, PIOTR GROBELNY IWAGROL TYCHOWO, POMMERNFISCH TYCHOWO, PIEKARNIA SATURN SZCZECINEK, IRENA I STEFAN FURMANKOWIE ZAKŁAD WĘDLINIARSKI W TYCHOWIE, KOMENDA POWIATOWA POLICJI W BIAŁOGARDZIE, ALLFOOD KOSZALIN, IRENA I GRZEGORZ GOŹDZIKOWIE, COLIBRI KOSZALIN, IRENEUSZ SZYDERSKI ZAKŁAD STOLARSKI „GRODZIK” TYCHOWO, MARIUSZ AUGUSTYNIAK, POCZTA POLSKA S.A., LIBRUS SP. Z O.O. ORAZ ATF MIROSŁAWIEC.
           
Poza wymiarem sportowym, zawody okazały się dużym sukcesem organizacyjnym, znacząco wpływając na promocję Gminy Tychowo i Powiatu Białogardzkiego. Rangę zawodów podniosło liczne grono gości, wśród których byli: Burmistrz Tychowa Robert Falana, Urzędujący Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie Marcin Kuduk, Przewodniczący Okręgowego Szkolnego Związku Sportowego w Koszalinie Grzegorz Zaganiacz, Zastępca Dyrektora Aresztu Śledczego w Koszalinie por. Grzegorz Rybiński, Prezesi lekkoatletycznych klubów sportowych z województwa zachodniopomorskiego, Dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych, Radni Miejscy i przedstawiciele sponsorów. Wszyscy uczestnicy zawodów żegnając się dodawali „do zobaczenia za rok w Tychowie”.  Link do zdjęć z zawodówartykuł w Polskim Radiu Koszalin, komunikat końcowy ID, komunikat końcowy IMS, komunikat końcowy LICEALIADA.

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1423935
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
98
16544
1423935

Twój IP: 54.91.4.56

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine