fotograficznagranicznalotniczapolicyjnapozarniczawojskowa

  • image
  • image
  • image

zakończenie roku szkolnego 2019

                                  Znalezione obrazy dla zapytania zakończenie roku szkolnego gif                                                    Zakończenie roku szkolnego  

      odbędzie się w środę

 19 czerwca o godzinie 10.00

Żołnierze w służbie historii 2019

Żołnierze w służbie historii  kopia"ŻOŁNIERZE W SŁUŻBIE HISTORII"

             Od kilku tygodni grupa uczniów klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Tychowie pod opieką Daniela Wacha - nauczyciela historii realizuje zadania wynikające z udziału w konkursie pod nazwą "Żołnierze w służbie historii". Konkurs organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej skierowany jest do uczniów klas wojskowych i ma na celu propagowanie wiedzy o historii oręża polskiego oraz bohaterach walki zbrojnej o niepodległość Polski. Uczniowie muszą wybrać miejsce pamięci, bohatera walk z okresu II wojny światowej, przeprowadzić zajęcia na temat wybranej postaci oraz nagrać krótki film dotyczący wybranej postaci. Nasi uczniowie jako miejsce pamięci wybrali pomnik upamiętniający istnienie oraz ofiary Stalagu Luft IV w Tychowie. Bohaterem prezentacji oraz filmu został Jan Mikszo - pilot z okresu II wojny światowej, były więzień stalagu. Poza wizytą pod pomnikiem upamiętniającym losy jeńców uczniowie przeprowadzili obszerny wywiad z synem bohaterskiego pilota, panem Krzysztofem Miksza oraz Pawłem Urbaniakiem - pasjonatem historii z Tychowa. W środę 12 czerwca grupa konkursowa zorganizowała wizytę w Muzeum Sił Powietrznych w Koszalinie dla uczniów z klas "0" i III ze Szkoły Podstawowej w Tychowie. Wraz z przewodnikami oprowadzali uczniów po muzeum a następnie zaprezentowali sylwetkę swojego bohatera i zorganizowali quiz z nagrodami na jego temat. Teraz pozostało jeszcze przygotowanie filmu i umieszczenie całego materiału na specjalnej platformie internetowej. Życzymy naszemu zespołowi sukcesów w rywalizacji konkursowej.

Obóz przetrwania 2019

klasa sg 1

 

Obóz przetrwania dla klas
pierwszych i drugich
odbędzie się w terminie 13-15 czerwca br.

Dzień Dziecka 2019 r.

DZIEŃ DZIECKA 2019 R.  kopiaDzień Dziecka na sportowo
      Tradycją w ZSP Tychowo stało się obchodzenie Dnia Dziecka na sportowo. Od wielu lat zapraszamy do siebie młodzież z powiatu białogardzkiego. Zawody mają charakter integracyjny i są dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Uczniowie rywalizują o medale w poszczególnych konkurencjach i puchary dla najlepszych klas. W trakcie można posilić się grochówką, a na koniec wszyscy uczestnicy otrzymują słodkie upominki. Mimo że osiągnięte rezultaty sportowe mają charakter drugorzędny, to można się z nimi zapoznać pod adresem Komunikat końcowy. Zdjęcia z zawodów tutaj.

Mistrzostwa Województwa 2019

Mistrzostwa województwa 2019Lekkoatletki z sukcesem
        Duży sukces odniosły uczennice ZSP Tychowo, zdobywając srebrne medale w Finale Wojewódzkim w drużynowej lekkiej atletyce. Na stargardzkim stadionie do ostatniej konkurencji rywalizowały o miano drugiej drużyny w województwie ze szkołą ze Szczecina. Udanym biegiem w biegu rozstawnym 4x100m Tychowianki przypieczętowały tytuł Wicemistrzyń Województwa. Sztafeta w składzie: Dominika Żołędowska, Daria Jagielska, Paulina Rzepnikowska i Małgorzata Maślak pokonała dystans 400m w 53,88 s, co jest najlepszym wynikiem uczennic naszej szkoły od 9 lat. Najwartościowszy i jednocześnie najbardziej punktowany wynik na całych zawodach osiągnęła Małgorzata Maślak, rzucając oszczepem na odległość 44,97 m. Również mocno punktowane wyniki osiągnęły Kornelia Kalinowska w rzucie oszczepem (38,40 m), Wiktoria Macioszek w rzucie dyskiem (30,95 m) i Paulina Rzepnikowska w biegu na 100m (13,60 s). W reprezentacji szkoły startowały również: Agata Benke, Dagmara Benke i Klaudia Łyczko w skoku w dal, Domninika Galasińska w rzucie dyskiem, Daria Jagielska w biegu na 100 m, Marcelina Krawczak, Julia Szotowicz i Sara Troyan w pchnięciu kulą, Alicja Pstrowska i Daria Szymanowska w biegu na 800 m oraz Dominika Żołędowska w biegu na 200 m.
        Osiągnięte wyniki dziewcząt z ZSP Tychowo pozwalają mieć nadzieję, że Tychowianki zakwalifikują się do Finału Ogólnopolskiego w szkolnej lidze lekkoatletycznej. Do zawodów kwalifikacje zdobędzie 12 najlepszych szkół w Polsce na podstawie sumy punktów zdobytych przez szkołę w zawodach powiatowych i w finałach wojewódzkich.
Warto podkreślić, że w tym roku szkolnym, pierwszy raz w historii naszej szkoły, zdobyliśmy dwa medale w Finałach Wojewódzkich Licealiady. Wcześniej nasze dziewczęta zwyciężyły w sztafetowych biegach przełajowych. Na zdjęciu: srebrne medalistki z trenerem Józefem Grabarczykiem.

Strona 1 z 52

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Licznik odwiedzin

1423991
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
154
16600
1423991

Twój IP: 54.91.4.56

Nasza lokalizacja

Joomla templates by Joomlashine