zebranie

 

Zapraszamy Rodziców na zebranie,

które odbędzie się
w środę
  25 października br.
o godz 16.30.
Po zebraniu, około godziny 18.00 w gab. nr 20 odbędzie się zebranie Trójek klasowych
                                 z Dyrektorem szkoły.

1 majW dniach 10-16 maja br. odbyły się dni otwarte. Liczne grono gimnazjalistów z kilku powiatów Pomorza Środkowego mogło z bliska przyjrzeć się warunkom, które na nich czekają w ramach nauki w klasie policyjnej, wojskowej i klasie straży granicznej. Młodzież miała okazję zobaczyć efekty kształcenia w szkole na przykładzie grup wykonujących pokazy taktyki wojskowej i sportów obronnych. Prawie wszyscy korzystali również z okazji sprawdzenia swojego celnego oka, strzelając z broni pneumatycznej lub replik broni automatycznej na kulki plastikowe (tak zwane ASG).
         Nowością przygotowaną przez ZSP Tychowo w bieżącym roku jest oferta szkolenia z obsługi dronów. W szkole do tego celu wykorzystuje się 3 drony, będące własnością szkoły. O znaczeniu i roli w przyszłym funkcjonowaniu służb mundurowych, można było dowiedzieć się od przedstawicieli służb mundurowych z instytucji, z którymi szkoła współpracuje. Policjant i żołnierz służyli również informacjami na temat pracy nie tylko w swoich formacjach. Mówili o zasadach rekrutacji i warunkach pracy w służbach mundurowych.
Wśród licznych atrakcji przewidzianych dla uczniów klas mundurowych w Tychowie, duże zainteresowanie gimnazjalistów wzbudzały obozy przetrwania, na których liczne grono instruktorów zapewnia uczniom mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wspomnień. Wrażenie na gimnazjalistach robiła również perspektywa zajęć w jednostce wojskowej, Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej oraz praktyki policyjne. Ciekawość wzbudzała również wizja obserwacji działań na poligonie wojskowym lub lotnisku wojskowym.
Dla wielu gimnazjalistów wizyta w Tychowie potwierdziła słuszność wyboru nauki w tutejszej szkole, zwłaszcza że mają do dyspozycji wyremontowany internat z całodobową opieką i pełnym wyżywieniem za kwotę około 250 złotych miesięcznie.

20170428 140353WYMIANA MIĘDZYNARODOWA

             W ostatnim tygodniu kwietnia uczniowie z naszej szkoły wraz z uczniami ZS w Karlinie odwiedzili Kraków. Tam spotkali się z rówieśnikami z partnerskiej szkoły w szwedzkim Gnosjö. Program pobytu skupiał się na kilku głównych elementach:
-
Poznanie miejsc i zabytków ważnych dla historii Polski
-
Żydzi polscy – historia, obyczaje, zagłada
-
Integracja i edukacja.
          W pierwszym dniu uczniowie uczestniczyli w grze miejskiej polegającej na wyszukiwaniu i zaznaczeniu na mapie muzeów i kościołów według wskazanego klucza.  Dziesięć polsko - szwedzkich zespołów miało godzinę na wykonanie zadania. Wszyscy potraktowali je bardzo ambitnie. Najwięcej punktów uzyskał zespół w składzie Rafał Dybiona i Adrian Błaszczyk oraz Thea i Camelia – dwie uczennice ze Szwecji. Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Ta zabawa pozwoliła zintegrować wszystkich uczestników wycieczki. Całe popołudnie zajęło zwiedzanie Katedry oraz Zamku na Wawelu. Największe wrażenie zrobił na wszystkich Dzwon Zygmunta oraz skarbiec i komnaty królewskie.

Czytaj więcej: Wycieczka do Krakowa 2017

matura 2017MATURA BEZ KWITNĄCYCH KASZTANÓW

         Tegoroczni absolwenci liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie rozpoczęli egzaminy maturalne.
          4 maja odbył się egzamin pisemny z języka polskiego. Według większości abiturientów, wydawał się on stosunkowo łatwy. W dniu 5 maja byli uczniowie piszą egzamin z matematyki (na zdjęciu tegoroczni absolwenci LO w Tychowie tuż przed rozpoczęciem egzaminu). W kolejnych dniach wszyscy marzący o świadectwie dojrzałości muszą przystąpić do ustnych egzaminów z języka polskiego i języka obcego. Dopełnieniem sesji egzaminacyjnej będzie napisanie matury z języka obcego i z co najmniej jednego wybranego przedmiotu w zakresie rozszerzonym. Później już tylko nerwowe oczekiwanie do dnia 30 czerwca, kiedy to okaże się jakie są efekty majowej pracy.

 

Szczecin  kopia        W Szczecinie 22 kwietnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszych w Polsce warsztatach edukacyjnych dla młodzieży i nauczycieli z zakresu genetyki. Naukowcy Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego z wybitnym genetykiem prof. Janem Lubińskim pokazywali licealistom, jak ważne są zasady profilaktyki chorób nowotworowych. Uczniowie wysłuchali wykładów o diecie przeciwnowotworoej, o możliwościach zmniejszenia ryzyka zachorowalności na konkretne typy nowotworów oraz o metodach leczenia najczęstszych nowotworów w Polsce tj. rak piersi, jajnika i szyjki macicy. Najciekawszym elementem konferwencji były zajęcia w laboratoriach, gdzie uczniwie mieli okazję samodzielnie wykonać badania na DNA pacjentów, by zbadać wystepowanie mutacji.

Strona 14 z 42

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1129326
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
181
18857
1129326

Twój IP: 23.20.7.34

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine