Modrolas   04.02.2017r. w okolicach miejscowości Modrolas miały miejsce uroczystości upamiętniające 72. rocznicę wyprowadzenia pilotów alianckich z obozu jenieckiego STALAG LUFT IV. Ze względu na wyjątkowo trudne warunki i ofiary w ludziach marsz żołnierzy w kierunku Hamburga nazwano „MARSZEM ŚMIERCI” .
       W uroczystościach upamiętniających ten dramat wzięli udział przedstawiciele władz różnego szczebla, służb mundurowych, jak również licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Białogard i Tychowo. Obecne były również delegacje szkół powiatu białogardzkiego, które wystawiły swoje poczty sztandarowe i złożyły wiązanki kwiatów przed pomnikiem poległych lotników. Obchodom towarzyszyła orkiestra wojskowa i kompania honorowa.
        Po zakończeniu uroczystości na terenie byłego obozu, uczestnicy udali się na ciepły posiłek, zorganizowany przed byłą bazą wojsk radzieckich. Można było także zwiedzić MUZEUM ZIMNEJ WOJNY.

DSC 0121 1024x6833 lutego odbyła się studniówka tegorocznych maturzystów. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 19.00. Zgodnie z tradycją uczniowie klas maturalnych odtańczyli pięknego poloneza.    
Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły, Józef Grabarczyk, który wznosząc toast za pomyślność maturzystów, oficjalnie rozpoczął studniówkę. Kilka słów do uczestników balu wygłosiła Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Renata Majkowska. Klasy maturalne podziękowały nauczycielom za trud włożony w ich edukację i wychowanie, składając kwiaty na ręce Dyrektora i Wychowawców klas. Uczniowie podziękowali również dwóm firmom Arla Foods i Pommernfisch za okazane wsparcie w przygotowaniu balu studniówkowego. O godzinie 22.30 umiejętnościami artystycznymi wykazali się nasi maturzyści, którzy przygotowali krótki skecz. Uroczystość uświetnił tort z płonącymi fontannami. Nie zabrakło również konkursów. Wybrano Królową i Króla Balu Studniówkowego. Dużej rozrywki dostarczyła wszystkim konkurencja sportowa z nartami. Studniówka była udana, wszyscy się świetnie bawili. Zapewne każdy z obecnych będzie ją mile wspominał. Zdjęcia ze studniówki tutaj.

GALERIA

stypendia sportoweNagrody Burmistrza

       Podczas sesji Rady Miejskiej w Tychowie Burmistrz wręczył nagrody najlepszym sportowcom z terenu naszej gminy. Wszystkie nagrodzone zawodniczki trenują w Uczniowskim Ludowym Klubie Sportowym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tychowie. Okazjonalne dyplomy oraz nagrody finansowe odebrały: Dagmara Piasecka z klasy I LOp - czołowa w Polsce skoczkini w dal w kategorii juniorek młodszych, Alicja Grabarczyk z klasy II LOp - odnosząca sukcesy na arenie ogólnopolskiej w rzucie dyskiem juniorek młodszych, Małgorzata Czarnata - Mistrzyni Polski młodziczek w rzucie oszczepem i Małgorzata Bekisz - medalistka Mistrzostw Województwa w tenisie stołowym.

Na zdjęciu: od lewej Przewodniczący Rady Miejskiej w Tychowie- Paweł Kowalski, Dagmara, Alicja z ojcem, Małgorzata Czarnata i Małgorzata Bekisz z ojcem oraz Burmistrz Tychowa Robert Falana.

utalentowani uczniowieNajlepsi na półmetku


        Zakończył się pierwszy semestr roku szkolnego 2016/2017. Wśród wyróżnionych uczniów, za najlepsze wyniki w nauce, znaleźli się: Ania Kowalska i Małgosia Jankowska z klasy III LOp, Ala Grabarczyk z kl. II LOp (najwyższa średnia ocen w szkole 5,45) oraz Szymon Gołdyn z klasy I LOw. Najwyższe oceny w szkole osiągnęli uczniowie z klasy II LOp. Najlepszą frekwencję w pierwszym semestrze odnotowano w klasie I LOp.

Na zdjęciu od lewej: Ania, Gosia, Ala i Szymon.

jasełaSpotkanie wigilijne

Przed nami najpiękniejsze święta – Boże Narodzenie. Czas radości, rodzinnych spotkań, kolędowania.
Uczniowie naszej szkoły uroczysty nastrój przeżywali już podczas wigilijnych spotkań klasowych minionego tygodnia.
W środowy wieczór świąteczna atmosfera towarzyszyła zebranym podczas Wigilii, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz goście, którzy zechcieli przyjąć zaproszenie - rodzice uczniów i przedstawiciele władz oraz służb mundurowych, z którymi szkoła ściśle współpracuje. Wśród szacownych gości byli:
Pan Tomasz Hynda - Starosta Białogardzki, Pan Piotr Pakuszto- Wicestarosta Białogardzki oraz Pan Robert Falana - Burmistrz Tychowa. W trakcie uroczystości  oficjalnie podziękowano odchodzącej na emeryturę Pani Ewie Niemczewskiej za 35 lat pracy w naszej szkole.

Zebrani obejrzeli przygotowane przez młodzież Jasełka, kolędowali, składali sobie życzenia oraz próbowali znakomitych potraw przygotowanych przez panie kucharki.

Strona 14 z 39

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1041499
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
1905
18139
1041499

Twój IP: 54.159.30.26

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine