biegacz

Igrzyska dzieci 
Dziewczęta
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
 Chłopcy
    CZASY
                                    KOLEJNOŚĆ
             Komunikat końcowy

biegacz Igrzyska młodzieży
Dziewczęta
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
 Chłopcy
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
            Komunikat końcowy

biegacz Wyniki Licealiada
Dziewczęta
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
 Chłopcy
    CZASY
                                    KOLEJNOŚĆ
             Komunikat końcowy

LA białógardDominacja podtrzymana

       W dniu 5 października na stadionie miejskim w Białogardzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w drużynowej lekkiej atletyce. W rywalizacji Licealiady kilkuletnią tradycją jest wygrana dziewcząt i chłopców z ZSP Tychowo. W roku bieżącym nie było odstępstwa od tej reguły i puchary za zwycięstwo pojechały do Tychowa.
         W bardzo niskiej temperaturze przy obfitych opadach deszczu uczennice i uczniowie z Tychowa wykazali się dużym hartem ducha, wielokrotnie poprawiając rekordy życiowe lub uzyskując wyniki zbliżone do wcześniejszych najlepszych osiągnięć. Biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne, należy szczególnie podkreślić wyniki uzyskane w skoku w dal (Dagmara Piasecka- 5,05m, Małgorzata Maślak z rekordem życiowym 4,53m oraz Alan Cabanek z „życiówką” 6,03m), wynik 13,50s na 100 metrów uzyskany przez Paulinę Rzepnikowską, osiągnięcie odległości 10,82m w pchnięciu kulą Wiktorii Macioszek oraz czas 55,11s uzyskany w biegu rozstawnym 4x100m przez Małgorzatę Maślak, Paulinę Rzepnikowską, Dagmarę Piasecką i Alicję Grabarczyk.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Powiatu w LA 2017

1-91562GALA LAUREATÓW KONKURSU „POLICJANCI W SŁUŻBIE HISTORII”
     
2 października 2017 r. w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie, przy ul. Rakowieckiej 37, odbyła się gala finałowa konkursu „Policjanci w służbie historii”. Konkurs odbył się dzięki współpracy Instytutu Pamięci Narodowej i Komendy Głównej Policji. W ramach zadań konkursowych uczniowie odkrywali miejsca pamięci związane z historią policji, sylwetki policjantów, których postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom oraz przekazywali zdobytą wiedzę innym. Drużyna z naszej szkoły wybrała i zaprezentowała postać Kazimierza Mięsowicza – przedwojennego policjanta zasłużonego w czasie pełnienia swoich obowiązków jak też w trakcie walki z okupantem w czasie II wojny światowej. W konkursie wzięło udział ponad 70 szkół z całej Polski, a w warsztatach przygotowujących do konkursu – ponad 1000 uczniów i nauczycieli. Swoje prace uczniowie przygotowywali w 2 lub 3 osobowych zespołach pod opieką nauczycieli. W skład drużyny naszej szkoły weszli uczniowie klasy III LO policyjnej: Alicja Grabarczyk oraz Kacper Wysocki. Opiekunem zespołu był nauczyciel historii – Daniel Wach. Podczas uroczystości dyplomy uczestnikom konkursu wręczyli wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma i zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach. Miejsce uroczystości nie było przypadkowe. W areszcie śledczym na Mokotowie więziono i torturowano ludzi, którzy mówili prawdę o katyńskim lesie, walczyli o niepodległą i niezależną Polskę. Wśród nich było także wielu przedwojennych policjantów. Po zakończonej gali uczniowie udali się do Muzeum Katyńskiego aby pogłębić swoją wiedzę na temat zbrodni dokonanych przez ZSRR między innymi na polskich policjantach. Ostatnim punktem wizyty w stolicy było Muzeum Powstania Warszawskiego. Miejsce to zrobiło na uczniach bardzo duży wrażenie. Udział naszych uczniów w gali podsumowującej konkurs był możliwy dzięki pomocy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, która zapewniła przejazd do Warszawy.

DSC06797  kopiaDRAGON 17

      W Polsce trwają manewry wojskowe z udziałem międzynarodowych sił NATO oraz krajów partnerskich. W dniu 21 września na największym w Europie poligonie w okolicach Drawska Pomorskiego odbyły się ćwiczenia obrony przed najeźdźcą zewnętrznym. Całość obserwowało liczne grono gości z wielu krajów. Zaproszono również młodzież z wybranych szkół. W gronie trzech szkół, które powitał Dowódca Jednostki znalazła się Nasza Szkoła. Całość była transmitowana przez kilka telewizji.
      Uczniowie mieli okazję podziwiać w boju z użyciem ostrej amunicji żołnierzy i sprzęt bojowy. W powietrzu prezentowały się samoloty myśliwsko-bombowe Su-22, które niszczyły cele naziemne.

Czytaj więcej: Dragon 17

DSC06681  kopiaW dniach 14 – 16 września 2017r. uczniowie klas II i III naszej Szkoły po raz kolejny wzięli udział w „Obozie przetrwania” na Urazie nad Jeziorem Drawskim. Przed wyjazdem wszyscy obawiali się niskich temperatur i ulewnych deszczy a tu pogoda nas zaskoczyła i trzy dni obozu obfitowały w słońce i przyjemne temperatury.
Wszyscy Ci, którzy nie bali się zimna i wody przez trzy dni dzielnie i z zawziętością wykonywali polecenia i zadania przygotowane przez instruktorów survivailu.
Uczniowie podzieleni na grupy walczyli o zwycięski puchar dla najlepszej drużyny tegorocznego obozu. Pokonywali tor przeszkód na czas, strzelali z łuku, bawili się w paintball i maszerowali kilka kilometrów w trakcie rajdu wędrując przez las, bagno i brzegiem jeziora.
Wytrwali najodważniejsi, najsilniejsi i niepokonani.

SZTUM  kopiaDziewczyny zaszalały

       Rewelacyjnie zaprezentowały się uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie w Memoriale Wojciecha Murawskiego w Sztumie. Były one jedynymi reprezentantkami województwa zachodniopomorskiego w tych zawodach i godnie zaprezentowały nasz region.
      W rzucie oszczepem o wadze 500g zwyciężyła Małgorzata Maślak (I LOp) z wynikiem 48,01m, wyprzedzając Kornelię Kalinowską (I LOw), która posłała oszczep na odległość 41,68m. W dobrze obsadzonym konkursie skoku w dal swój rekord sezonu (5,30m) wyrównała Dagmara Piasecka (II LOp). Osiągnięty wynik uplasował ją na drugim miejscu. Dziewczęta zdobyły puchary i po raz pierwszy w życiu nagrody finansowe.
      Wyniki osiągnięte przez uczennice ZSP Tychowo tym bardziej warte są podkreślenia, że zostały uzyskane w mocno niesprzyjających warunkach, przy temperaturze powietrza nie przekraczającej 12 stopni Celcjusza. Trzymamy kciuki, żeby w kolejnych startach dopisała pogoda i zawodniczki mogły zaprezentować w pełni swoją wysoką formę.  Na zdjęciu od lewej: Kornelia, Małgosia i Dagmara z trenerem Józefem Grabarczykiem.

Strona 14 z 46

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1234822
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
700
16371
1234822

Twój IP: 54.161.116.225

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine