Pisemny egzamin maturalny  w sesji poprawkowej
odbędzie się dnia 22 sierpnia 2017 r. (wtorek), początek godz. 9.oo

DSC05857  kopiaPiknik Lotniczy
       Grupa uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w  Tychowie, jak co roku, wzięła udział w pikniku lotniczym, organizowanym na terenie 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie. Uczniowie wspomagali organizatorów w zabezpieczeniu porządku przy zwiedzaniu samolotów oraz wspólnie z nauczycielami prowadzili działalność promocyjną szkoły w przygotowanym stoisku.
         W trakcie pikniku podziwialiśmy samoloty wojskowe i cywilne w akrobacjach powietrznych. Można było zasiąść za sterami samolotów, a także wejść do środka dużych maszyn transportowych typu casa i herkules.
         Na zdjęciu: uczennice ZSP Tychowo prezentują broń, na której ćwiczą nasi uczniowie, co spotykało się ze szczególnym zainteresowaniem ze strony dzieci.

Nagrody Starosty 2017  kopiaNagrody Starosty
        Coroczną tradycją jest, że po zakończeniu roku szkolnego, Starosta Białogardzki nagradza uczniów za wybitne osiągnięcia w nauce oraz w innych dziedzinach. W roku bieżącym nagrody z rąk Tomasza Hyndy Starosty Białogardzkiego odebrało troje uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie.
      Alicja Grabarczyk uzyskała najwyższą średnią ocen (5,64) ze wszystkich uczniów szkół powiatu białogardzkiego. Alicja aktywnie uczestniczy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Z dużym zaangażowaniem uczestniczy w zajęciach sekcji lekkiej atletyki, odnosząc sukcesy w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą, będąc aktualną Mistrzynią Województwa w obu konkurencjach w kategorii juniorek. Również jedną z najwyższych średnich ocen w powiecie (5,53) osiągnął Szymon Gołdyn. Uczestniczy on w licznych konkursach i olimpiadach przedmiotowych, odnosząc sukcesy na szczeblu wojewódzkim. Trzecią nagrodzoną jest Dagmara Piasecka, która osiąga sukcesy na szczeblu ogólnopolskim w skoku w dal oraz trójskoku. Na zdjęciu: dyrektor szkoły Józef Grabarczyk, Dagmara, Alicja oraz Szymon z rodzicem.

DSC05765  kopiaI już wakacje...
       Zajęcia dydaktyczne w roku szkolnym 2016/2017 zakończyliśmy uroczystym apelem. Zanim jednak nagrodzono wyróżniających się uczniów, wszyscy mieliśmy okazję do dobrej zabawy podczas występu artystycznego klasy I LOw.
         W trakcie apelu podsumowano całoroczny konkurs na najlepszego sportowca w naszej szkole. Dyplomy, nagrody rzeczowe i statuetkę dla zwycięzcy odebrały: Dagmara Piasecka (I miejsce), Adrianna Łyjak (II miejsce) i Oliwia Cichecka (III miejsce). Komplet wyników można znaleźć tutaj. Wśród chłopców najwięcej punktów zebrał Paweł Todorowski. Kolejne miejsca zajęli Łukasz Trusiło i Mateusz Ogrodowski. Komplet wyników można znaleźć tutaj.
           Podczas uroczystości wręczono dyplomy uczniom wyróżniającym się w szkole i w internacie. Najwyższą średnią ocen w szkole (5,64) uzyskała Alicja Grabarczyk z klasy II LOp. Na zdjęciu odbiera wyróżnienie z rąk dyrektora szkoły. Alicja jest tegoroczną stypendystką stypendium Prezesa Rady Mnistrów i kandydatką do takiego stypendium na przyszły rok szkolny. Niewiele niższą średnią ocen, bo 5,53 osiągnął Szymon Gołdyn z klasy I LOw.
           Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Zapraszamy z dobrymi humorami 1 września na inaugurację roku szkonego 2017/2018.

puchar za zwycięstwo w bieguFinał Centralny XL Zawodów Sportowo-Obronnych
„Sprawni Jak Żołnierze-2017”
      
W dniach 19-22 czerwca 2017 r. w Bornem Sulinowie odbył się XL, jubileuszowy finał zawodów Sprawni jak żołnierze. Po raz pierwszy w historii w finale ogólnopolskim – po zwycięstwie w Koszalinie, województwo zachodniopomorskie reprezentowali chłopcy i dziewczęta z naszej szkoły. Na starcie zjawiło się 28 ekip z czternastu województw. Uczestnicy startowali w pięciu konkurencjach – strzelanie, rzut granatem, tor sprawnościowy, pierwsza pomoc oraz bieg na orientację. Rywalizacja stała na niezwykle wysokim poziomie i była bardzo zacięta. Wspaniała pogoda oraz świetna organizacja pozwoliły sprawnie rozegrać wszystkie konkurencje. W generalnej klasyfikacji drużyny z naszej szkoły zajęły szóste miejsce, zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt. Duży sukces odniosły dziewczęta, które bezapelacyjnie zwyciężyły w konkurencji biegu na orientację. W tym roku konkurencja ta była dedykowana pamięci więźniów obozu Gross Born, którzy w czasie II wojny światowej zorganizowali na jego terenie olimpiadę sportową. Nasze reprezentacje zostały uhonorowane dyplomami, nagrodami rzeczowymi oraz pucharem.
          Uroczystość zamknięcia uświetnił występ Orkiestry Wojskowej z Koszalina. Organizatorzy planują rozegranie przyszłorocznej edycji zawodów również w Bornem Sulinowie. Mamy nadzieję, że drużyny z naszej szkoły będą tam również obecne.
Skład drużyn: Adrianna Łyjak, Oliwia Cichecka i Dagmara Piasecka oraz Paweł Todorowski, Kamil Bodnar i Jakub Świerć. Opiekunem obu zespołów był Daniel Wach.

Strona 14 z 45

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1189397
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
188
12169
1189397

Twój IP: 54.161.49.216

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine