policjaPolicyjne praktyki

  Uczniowie klas policyjnych zakończyli praktyki w Komendzie Powiatowej Policji w Białogardzie. W kilkuosobowych grupach przez 5 dni poznawali specyfikę pracy Komendy Powiatowej Policji. Mieli okazję uczestniczyć w pracy poszczególnych wydziałów, zaczynając od dyżurnego policjanta poprzez pracę izby zatrzymań po policyjne archiwum. Poznawali tajniki codziennej pracy policjanta, w tym również dużą ilość dokumentacji, którą prowadzi Komenda Powiatowa Policji. Przyszli policjanci obserwowali również jak wygląda służba patrolowa policjanta. Mieli sposobność osobiście doświadczyć w jakich warunkach pracują policjanci. Młodzież miała również okazję oglądać popisy grupy ratownictwa wodnego podczas ćwiczeń na jeziorze. Brali również udział w przygotowaniu i prowadzeniu debat społecznych, takich jak: "Wychowanie a zagrożenia" i "Cyberzagrożenia naszego wieku".

DSC03830  kopiaByć funkcjonariuszem straży granicznej
       Uczniowie klasy pierwszej i drugiej straży granicznej w ostatnich tygodniach  kilkakrotnie odbywali zajęcia w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Poznawali tajniki służby, zaczynając od regulaminów i musztry oraz historii straży granicznej. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszą się zajęcia z wykorzystaniem sprzętu technicznego, którym dysponuje straż graniczna (na zdjęciu młodzież uczy się rozpoznawać fałszerstwa paszportów). Sporo emocji jest również na strzelnicy, gdzie młodzież korzysta z najnowszych trenażerów strzeleckich. Na sali gimnastycznej nawet dziewczęta mogą opanować techniki interwencji i nabyć umiejętności obezwładniania silniejszego przeciwnika. Kolejne zajęcia to między innymi zapoznawanie z systemami łączności oraz pojazdami użytkowanymi przez straż graniczną. Po dwuletnim kursie przygotowawczym, absolwenci klasy straży granicznej będą świetnie zorientowani w tajnikach pracy funkcjonariusza straży granicznej.

DSC 0519DSC 04791 MARCA
Narodowy Dzień Pamięci
"ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH" 
   
Od sześciu lat w Polsce obchodzone jest Święto Żołnierzy Wyklętych. Poczucie patriotyzmu, szacunek dla bohaterstwa żołnierzy antykomunistycznego podziemia jak również profil naszej szkoły nakazują, aby to święto miało u nas szczególny wymiar. Uczniowie klas pierwszych przygotowali z tej okazji uroczysty apel. Motywem przewodnim inscenizacji były tragiczne losy Danuty Siedzikówny oraz Witolda Pileckiego. Przypomniano również kontekst historyczny tamtych wydarzeń oraz tragizm sytuacji młodych ludzi, którzy po II wojnie światowej zdecydowali się na dalszą walkę o niepodległości naszego kraju. Szczególne wrażenie na widzach zrobiły sceny przesłuchań oraz egzekucji głównych bohaterów. Ważnym elementem występu była realistyczna dekoracja oraz stroje i charakteryzacja występujących uczniów. Przekaz zawarty w tekstach i wierszach został dodatkowo wzmocniony odpowiedni dobraną muzyką.
         Po zakończeniu uroczystości w szkole, delegacja uczniów wraz z dyrektorem i kierownikiem internatu udała się na obchody święta Żołnierzy Wyklętych zorganizowane w Białogardzie. Poczet sztandarowy i delegacja uczniów w mundurach szkolnych oraz stylizowanych na czasy powojenne uczestniczyła w mszy świętej oraz uroczystościach pod Pomnikiem Ofiar Totalitaryzmu gdzie złożono wiązanki kwiatów i oddano hołd bohaterom walki o niepodległość naszego kraju.
Na zdjęciach: młodzież przed kościołem pw. Narodzenia NMP w Białogardzie oraz fragment przedstawienia ze szkolnego apelu.

20170228 091430ŻYWA LEKCJA HISTORII

        Dzięki współpracy z grupą rekonstrukcyjną JACK of DIAMONDS we wtorek 28 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykle ciekawych zajęciach historii. W trakcie dwóch godzin lekcyjnych poszerzyli swoją wiedzę na temat II wojny światowej, a w szczególności desantu aliantów w Normandii w czerwcu 1944 r. oraz walk we Francji i krajach Beneluksu. Prezentacje multimedialne, muzyka i stroje z epoki oraz barwna narracja prowadzących sprawiły, że uczniowie z uwagą ich wysłuchali oraz aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Szczególne zainteresowanie wzbudziła możliwość przymierzenia strojów amerykańskich i angielskich spadochroniarzy, dokładnego przyjrzenia się broni i wyposażeniu żołnierzy z czasów II wojny światowej. Na koniec spotkania były liczne pytania dotyczące eksponatów oraz zasad funkcjonowania grup rekonstrukcyjnych.

Biały DunajecPracowite ferie

      W czasie ferii zimowych, gdy większość uczniów rozkoszuje się czasem wolnym i poddaje się błogiemu lenistwu, grupa uczennic Naszej Szkoły, trenujących w Uczniowskim Ludowym Klubie Sportowym, uczestniczyła w obozie sportowym w Białym Dunajcu. W trakcie wyjazdu zawodniczki wielokrotnie zdobywały okoliczne wzniesienia. Dużo czasu dziewczęta poświęciły na poprawę swojej siły i techniki uprawianych konkurencji. Był również czas na zwiedzanie. Dziewczęta z przyjemnością regenerowały swoje siły na basenach termalnych w Szaflarach. Zdjęcia i filmiki z obozu można obejrzeć na profilu facebookowym ULKS Tychowo.
Na zdjęciu: dziewczęta w zimowej scenerii.

Strona 12 z 38

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1018486
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
151
18279
1018486

Twój IP: 54.234.45.10

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine