matura 2017MATURA BEZ KWITNĄCYCH KASZTANÓW

         Tegoroczni absolwenci liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie rozpoczęli egzaminy maturalne.
          4 maja odbył się egzamin pisemny z języka polskiego. Według większości abiturientów, wydawał się on stosunkowo łatwy. W dniu 5 maja byli uczniowie piszą egzamin z matematyki (na zdjęciu tegoroczni absolwenci LO w Tychowie tuż przed rozpoczęciem egzaminu). W kolejnych dniach wszyscy marzący o świadectwie dojrzałości muszą przystąpić do ustnych egzaminów z języka polskiego i języka obcego. Dopełnieniem sesji egzaminacyjnej będzie napisanie matury z języka obcego i z co najmniej jednego wybranego przedmiotu w zakresie rozszerzonym. Później już tylko nerwowe oczekiwanie do dnia 30 czerwca, kiedy to okaże się jakie są efekty majowej pracy.

 

Szczecin  kopia        W Szczecinie 22 kwietnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszych w Polsce warsztatach edukacyjnych dla młodzieży i nauczycieli z zakresu genetyki. Naukowcy Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego z wybitnym genetykiem prof. Janem Lubińskim pokazywali licealistom, jak ważne są zasady profilaktyki chorób nowotworowych. Uczniowie wysłuchali wykładów o diecie przeciwnowotworoej, o możliwościach zmniejszenia ryzyka zachorowalności na konkretne typy nowotworów oraz o metodach leczenia najczęstszych nowotworów w Polsce tj. rak piersi, jajnika i szyjki macicy. Najciekawszym elementem konferwencji były zajęcia w laboratoriach, gdzie uczniwie mieli okazję samodzielnie wykonać badania na DNA pacjentów, by zbadać wystepowanie mutacji.

4  kopiaDrużynowo na przełaj   
      Szkolny Związek Sportowy wprowadził od bieżącego roku szkolnego do kalendarza imprez sportowych dla szkół nową imprezę drużynowe biegi przełajowe. Zawody polegają na równoczesnym biegu po 4 uczniów ze szkoły. Rywalizują oni o medale indywidualne, a suma punktów za zdobyte miejsca wpływa na ustalenie kolejności zajętych miejsc przez szkoły. W dniu 10 kwietnia br. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie był gospodarzem etapu powiatowego zawodów w drużynowych biegach przełajowych. Współorganizatorami zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Białogardzie i Uczniowski Ludowy Klub Sportowy w Tychowie. Tradycyjnie już zawodom organizowanym przez ZSP Tychowo towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, która sprzyjała zawodnikom i kibicom. 
    
W biegu licealistek całe podium zajęły dziewczęta z ZSP Tychowo, według kolejności: Daria Brzozowska, Oliwia Cichecka, Adrianna Łyjak. Zespołowo Tychowianki zdecydowanie pokonały uczennice ZSP Białogard. Bardziej zacięta była rywalizacja chłopców. Miejsca na podium zajęli Mateusz Stobiecki z ZSP Białogard przed Arkadiuszem Płaszczykiem Szkoły SUKCES i Pawłem Todorowskim z ZSP Tychowo. Zespołowo na pierwszym stopniu podium zameldowali się uczniowie ZSP Białogard, a kolejne miejsca przypadły chłopcom z ZSP Tychowo i Szkoły SUKCES w Białogardzie. Zwycięzcy zawodów powiatowych zmierzą się z najlepszymi w województwie podczas finałów, które odbędą się w dniu 25 kwietnia w Gryfinie. Na zdjęciu w biegu licealistek na czterech czołowych miejscach uczennice ZSP Tychowo. Więcej zdjęć z zawodów tutaj.

DRONYZajęcia pozalekcyjne - DRONY

Wszystkich zainteresowanych nauką obsługi i zastosowania bezzałogowych statków powietrznych zapraszam na cykl zajęć. Posiadamy 3 multikoptery : (Syma X5SW, Syma X8G oraz DJI Phantom 3 ). Zajęcia będą się odbywały w grupach 4 osobowych w środę o godz. 15:30. Szczegółowe informacje oraz zapisy u nauczyciela prowadzącego zajęcia p. Rafała Głowińskiego lub drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

IV-miejsce17 marca odbył się finał konkursu Wiedzy politechnicznej, który poprowadził Prorektor ds. Nauki i Rozwojuprof. nadzw. dr hab. inż. Witold Gulbiński. W komisji zasiedli Dziekani poszczególnych wydziałów. Szymon Gołdyn z klasy I LOw zajął IV miejce, zaprezentował temat z kierunku Inżynieria Biomedyczna: Organy z drukarki - wykorzystanie drukarek 3D w inżynierii tkankowej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Strona 11 z 38

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1018482
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
147
18275
1018482

Twój IP: 54.234.45.10

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine