Wigilia 2018 rSpotkanie wigilijne

          Przed nami najpiękniejsze święta – Boże Narodzenie. Czas radości, rodzinnych spotkań, kolędowania. W czwartkowy wieczór świąteczna atmosfera towarzyszyła zebranym podczas Wigilii, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz goście, którzy zechcieli przyjąć zaproszenie - rodzice uczniów i przedstawiciele władz oraz służb mundurowych, z którymi szkoła ściśle współpracuje. Wśród szacownych gości byli: pan Sebastian Balcerzak - Wicestarosta Białogardzki, pani Krystyna Dobrzańska - Sekretarz Gminy Tychowo, ppłk Sławomir Grobelny - Szef Wydziału Ogólnego Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, kpt. Małgorzata Paszkowska reprezentująca Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Kołobrzegu, por. Piotr Klimek - przedstawiciel Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, współpracujący z ZSP Tychowo - asp. Grzegorz Grzyb z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie, st.chor.sztab. Jarosław Marcisz - współpracujący z ZSP Tychowo, ksiądz proboszcz Krzysztof Stefan, panie Marta Kubiczek i Zofia Gryga reprezentujące Radę Rodziców ZSP Tychowo.

Zebrani obejrzeli przygotowane przez młodzież Jasełka, kolędowali, składali sobie życzenia oraz próbowali znakomitych potraw przygotowanych przez panie kucharki.

wycieczka

 

WYJAZD DO GDAŃSKA

         W ramach projektu „Nowoczesna szkoła. Nowoczesna edukacja” uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Gdańska, podczas której odwiedzili Politechnikę Gdańską, Muzeum II Wojny Światowej i Stare Miasto.
         Ogromne wrażenie zrobiła na młodzieży wizyta w muzeum. Była to niezwykła lekcja historii. Nowoczesne technologie multimedialne, poruszająca scenografia, wyjątkowe eksponaty oraz przekaz pani przewodnik pozwoliły, zarówno młodzieży, jak i nauczycielom, nie tylko pogłębić wiedzę o dramatycznych wydarzeniach II wojny światowej, ale sprawiły, iż wszyscy mogli przenieść się w tamte czasy, niemalże odczuć je.

planetarium

             Kolejnym etapem uczestnictwa naszej szkoły w projekcie „Nowoczesna Szkoła. Nowoczesna Edukacja” była wycieczka dydaktyczna do Torunia. Uczniowie klas drugich i trzecich mieli okazję zobaczyć Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika oraz zapoznać się z oferowanymi kierunkami kształcenia. W drodze do Planetarium zwiedziliśmy słynną Krzywą Wieżę. Projekcja filmu w planetarium okazała się najciekawszym punktem wycieczki. Opowiadała ona o wielkości i budowie Wszechświata, opisała najbardziej popularne gwiazdozbiory na niebie, przybliżając tajemnice planet i galaktyk. Po pokazie astronomicznym udaliśmy się w kierunku Starego Miasta. Pomnik Mikołaja Kopernika, ruiny zamku krzyżackiego, piękne stare kamienice to dalsze punkty naszej wycieczki. Po spacerze ulicami Starego Miasta udaliśmy się na jarmark bożonarodzeniowy, gdzie można było w powietrzu poczuć zapach toruńskich pierników.

tenis  kopiaLICEALIADA W TENISIE STOŁOWYM

          20 listopada w Naszej Szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w drużynowym tenisie stołowym. Przy stołach rywalizowały reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych.
      W kategori dziewcząt najlepsza okazała się drużyna Naszej Szkoły w składzie: Daria Szymanowska, Małgorzata Maślak (obie II LOp) i Sara Troyan (I LOw). W rywalizacji chłopców Nasi Uczniowie w składzie: Wojciech Holewski (II LOp) i Piotr Walczak (I LOw) zajęli drugie miejsce.
      Opiekunem drużyn jest p. Zbigniew Bekisz.
Na zdjęciu od lewej: Sara Troyan, Daria Szymanowska, Małgorzata Maślak z opiekunem p. Zbigniewem Bekiszem.

logo pl alternatywny

WYCIECZKA ŚLADAMI NIEPODLEGŁOŚCI

             W dniach 13-15 listopada uczniowie klasy II LOpsg realizowali kolejny etap projektu z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to wycieczka śladami niepodległości, która obejmowała wizytę w Poznaniu, Warszawie oraz Gdyni. Wszystkie te miejsca miały duże znaczenie w walce i budowaniu niepodległości przed stu laty. Uczniowie podzieleni na zespoły przygotowywali informacje na temat każdego odwiedzanego miejsca i prezentowali je reszcie klasy. W Poznaniu odwiedziliśmy niedawno uruchomione Muzeum Powstania Wielkopolskiego, gdzie w interaktywnej formie przedstawiono przebieg jedynego zwycięskiego powstania w historii Polski. Trasa wycieczki obejmowała również Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan oraz pomniki Ignacego Paderewskiego i Powstańców Wielkopolskich. Kolejny dzień to wizyta w Warszawie. Stolica naszego kraju była przed stu laty miejscem politycznego odrodzenia Polski oraz areną walk o utrzymanie wolności w czasie tak zwanej bitwy warszawskiej. Odwiedziliśmy muzeum Powstania Warszawskiego, w którym największe wrażenie na uczniach wywarł seans 3D "Miasto Ruin". Następnie udaliśmy sie przez Stare Miasto pod Pomnik Małego Powstańca oraz Pomnik Powstańców Warszawskich. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza oddaliśmy hołd poległym w walkach o niepodległość Polski. Trzeci dzień wycieczki to wizyta w Gdyni - polskim oknie na świat. Miasto i port były sztandarowym dziełem II RP i bardzo ważnym elementem rozwoju gospodarczego odrodzonego państwa. Zwiedziliśmy tu Muzeum Miasta Gdyni, gdzie przedstawiono historie budowy i rozwoju portu oraz miasta. Na nabrzeżu podziwialiśmy zacumowane statki pełniące funkcje muzeum - ORP Błyskawica i Dar Pomorza. Najciekawsza okazała się jednak wizyta w Muzeum Emigracji, gdzie w niezwykle ciekawy sposób zaprezentowano wszystkie momenty w historii Polski, w których nasi rodacy musieli opuszczać swoją ojczyznę. Wycieczka, choć bardzo intensywna, była niezwykle pouczająca.

Strona 10 z 57

office365

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1648242
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
237
9852
1648242

Twój IP: 3.234.208.66

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine