widok z okna hosteluWYMIANA MIĘDZYNARODOWA

      W dniach 9 – 13 kwietnia uczniowie z naszej szkoły wraz z uczniami ZS w Karlinie odwiedzili skąpany w słońcu Kraków. Tam spotkali się z rówieśnikami z partnerskiej szkoły w szwedzkim Gnosjö. Program pobytu skupiał się na kilku głównych elementach: integracja i edukacja;  poznanie miejsc i zabytków ważnych dla historii Polski; Żydzi polscy – historia, obyczaje, zagłada.
          W pierwszym dniu uczniowie uczestniczyli w grze miejskiej. Gra polegała na odnalezieniu sześciu najważniejszych zabytków zlokalizowanych na starym mieście. Obiekty należało sfotografować, odszukać datę ich powstania oraz dowiedzieć się, czy obecnie pełnią swoje funkcję z przeszłości. Dziewięć polsko - szwedzkich zespołów - w tym drużyna opiekunów, miało godzinę na wykonanie zadania. Zabawa ta pozwoliła zintegrować wszystkich uczestników wycieczki.

Czytaj więcej: Wycieczka Kraków 2018r.

Sprawni 2018Sprawni jak żołnierze
       
W dniach 12,13 kwietnia 2018 r. w Manowie i Koszalinie odbyły się 41 zawody sportowo-obronne „Sprawni jak żołnierze”. W zawodach uczestniczyło 16 drużyn chłopców i 14 zespołów dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Zawody zorganizowało Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty przy współpracy z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Grzybowska (kl. I LOp), Daria Szymanowska (kl. I LOp), Natalia Łabaj (kl. III LOw) oraz Kamil Bodnar (kl. III LOw), Patryk Hołubek (kl. III LOp) i Jakub Świerć (kl. II LOw). Opiekunem obu zespołów był Dariusz Siwek.
      Zawody składały się z pięciu konkurencji: rzut granatem, strzelanie, pierwsza pomoc, bieg na orientację oraz tor sprawnościowy. Drużyna dziewcząt zajęła I miejsce i będzie reprezentować województwo zachodniopomorskie w zawodach ogólnopolskich. Natomiast drużyna chłopców po bardzo zaciętej rywalizacji zdobyła II miejsce.
        
Nasi uczniowie zajęli również czołowe miejsca w klasyfikacji indywidualnej. Magdalena Grzybowska zdobyła - I miejsce, Daria Szymanowska II miejsce, a wśród chłopców Jakub Świerć zajął- III miejsce.
          W tym roku była również nagradzana konkurencja drużynowa z pierwszej pomocy i tu również nasze dziewczęta zajęły- I miejsce.
Gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy tym razem w zawodach ogólnopolskich.

drużynowe  kopiaDrużynowa wygrana
       Nasza Szkoła organizowała w dniu 12 kwietnia Mistrzostwa Powiatu Białogardzkiego w drużynowych biegach przełajowych. Przy słonecznej i ciepłej pogodzie, na tradycyjnych trasach przy szkolnym parku, rywalizowało ponad 200 uczniów ze szkół powiatu białogardzkiego. Najmłodsi biegacze to uczniowie trzeciej klasy szkoły podstawowej, a najstarsi to dwudziestolatkowie ze szkoły średniej. Najlepsze szkoły otrzymały dyplomy i puchary. Wręczano również medale najszybszym biegaczom w rywalizacji drużynowej oraz indywidualnej.
          W zawodach tradycyjnie świetnie spisały się dziewczęta z ZSP Tychowo. Paulina Rzepnikowska (kl.I LOw) przybiegła na metę jako pierwsza, wyprzedzając drugą Małgorzatę Maślak (kl. I LOp). W reprezentacji naszej szkoły biegły również Alicja Pstrowska (kl. I LOp) oraz Weronika Morawska (kl. II LOp). Dziewczęta będą reprezentować powiat białogardzki w finałach wojewódzkich. Na zdjęciu: podczas dekoracji w zielonych koszulkach od lewej Małgosia, Paulina, Weronika i Alicja. Poniżej można zapoznać się z kompletem wyników. Link do zdjęć z zawodów.

191px-Prof. Maria Radomska2006Z przykrością pragniemy poinformować Społeczność Szkolną
o śmierci córki Patrona Naszej Szkoły,
Pani Profesor Marii Radomskiej.
Pani Profesor zmarła we Wrocławiu 08.04.2018r.


         
Profesor Maria Radomska urodziła się 19 sierpnia 1927 w Nisku n/Sanem. Była znanym agrotechnikiem. W czasie II wojny światowej należała do Szarych Szeregów, od 1944 roku działała w Armii Krajowej. Była sanitariuszką w Powstaniu Warszawskim, jeńcem wojennym w Stalagach XI A i VI C – Karnym Obozie Jenieckim Kobiet-Żołnierzy AK w Oberlangen. Po wyzwoleniu przez 1 Dywizję Pancerną wstąpiła do 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Studia na Wydziale Rolniczym Uniwersytetu i Politechniki we Wrocławiu (1947–51) ukończyła z tytułem magistra inżyniera nauk agrotechnicznych. Promowała 5 doktorów, w tym 2 (1978) jeszcze jako adiunkt oraz 3 (1980–82) jako docent. Uchwałą Rady Państwa z 11 lipca 1985 otrzymała tytuł profesora nadzwyczajnego, ceremonia wręczenia odbyła się 4 października 1985 w Belwederze. Recenzowała 7 prac doktorskich i 2 habilitacyjne. Promotor 61 prac magisterskich.
         Pani Profesor wniosła ogromny wkład do nauki polskiej. Została także odznaczona wieloma honorowymi odznaczeniami.

Strona 10 z 49

Do matury pozostało...
dni
godzin
minut
sekund

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1298179
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
286
15460
1298179

Twój IP: 18.212.92.235

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine