WKU KołobrzegWspółpraca z WKU

      Nasza Szkoła od wielu lat współpracuje z instytucjami i jednostkami powiązanymi ze służbami mundurowymi. Kolejną instytucją, z którą podpisaliśmy porozumienie, jest Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kołobrzegu. Na zdjęciu: Dyrektor Szkoły Józef Grabarczyk wymienia podpisane umowy o współpracy z Komendantem WKU w Kołobrzegu ppłk mgr inż. Januszem Łyżniem.
      Dzięki współpracy uczniowie ZSP Tychowo będą mieli dostęp do wszystkich informacji związanych z naborem do poszczególnych formacji wojskowych. Poznawać będą również szczegóły związane z rekrutacją na uczelnie wojskowe. Docelowo mają mieć ułatwienia podczas naboru i rekrutacji do służby przygotowawczej i Narodowych Sił Rezerwowych, a także do służby kandydackiej oraz służby zawodowej. Również informacje o wszelkiego rodzaju nowościach i zmianach w systemie funkcjonowania Wojska Polskiego będą docierały do naszych uczniów w pierwszej kolejności.

nagrody StarostyNagrodzeni przez Starostę Białogardzkiego


       W dniu 29 listopada podczas sesji Rady Powiatu w Białogardzie odbyło się wręczenie nagród Starosty Białogardzkiego - Tomasza Hyndy za osiągnięcia sportowe w 2017 roku. Wśród uhonorowanych znaleźli się uczniowie Naszej Szkoły. Za osiągnięcia na szczeblu ogólnopolskim w konkursie "Sprawni jak Żołnierze" wyróżnieni zostali: absolwentki Adrianna Łyjak i Oliwia Cichecka oraz Dagmara Piasecka (II LOp), a także absolwent Paweł Todorowski i Jakub Świerć (II LOp) oraz Kamil Bodnar (III LOw). Za osiągnięcia na szczeblu ogólnopolskim w taekwondo nagrodę odebrał Alan Cabanek (III LOp). Najmłodszą z wyróżnionych Tychowianek była, ucząca się w klasie I LOp, Małgorzata Maślak za sukcesy na arenie ogólnopolskiej oraz reprezentowanie Polski na zawodach europejskich i Mistrzostwach Świata w rzucie oszczepem.

Wesele„Wesele”, jakiego jeszcze nie było

„Naprawdę warto po raz kolejny przeczytać tę piękną pozycję naszej literatury, przeczytać ją razem. Przypomnieć sobie te niezwykle ważne dla naszej historii, dla naszej kultury, dla fundamentów tego, co nazywamy polskością, niezwykle ciekawe strofy tego arcydramatu” – powiedział prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzej Duda, w lutym 2017 r., ogłaszając podczas uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, żeWesele" Stanisława Wyspiańskiego zostało wybrane lekturą na Narodowe Czytanie w 2017 r.
      
Któregoś wrześniowego popołudnia p. Anna Doroń podsunęła pomysł, by zainscenizować fragmenty dramatu Stanisława Wyspiańskiego z udziałem nauczycieli i uczniów. W niedługim czasie narodził się kolejny pomysł, aby projektem objąć także pracowników obsługi i administracji szkoły. Wyborem fragmentów, przydziałem ról, opracowaniem scenariusza i wykonaniem scenografii zajął się p. Zygmunt Wziątek. Koncepcja spotkała się z przychylnym przyjęciem. Prawie nikt nie odmówił udziału w przedsięwzięciu. Zaczął się etap opanowywania tekstu, prób i przygotowywania strojów oraz gromadzenia rekwizytów, by wreszcie ogłosić, że premiera naszego „Wesela” odbędzie się 23 listopada 2017 r.

Czytaj więcej: Wesele

DSC01180  kopiaWarsztaty literacko-filmowe
z p. Zbigniewem Masternakiem

Co się może wydarzyć w na pozór spokojnym miasteczku Tychowo? Jak się okazuje skrywa ono bardzo wiele mrocznych i tragicznych tajemnic rodem z klasycznych thrillerów lub horrorów.
         14 listopada 2017 roku reprezentanci wszystkich klas Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tychowie uruchomili swoją wyobraźnię i pod okiem uznanego scenarzysty filmowego, prozaika i producenta, pana Zbigniewa Masternaka, stworzyli własne scenariusze filmowe podczas dwugodzinnych warsztatów literacko-filmowych. Celem warsztatów było opanowanie podstaw tworzenia scenariuszy filmowych, czyli ubranie w słowa pomysłu na film. Okazało się, że młodzieży konceptów nie brakuje i pan Zbigniew Masternak był zachwycony inwencją twórczą naszych uczniów, którzy wreszcie mogli puścić wodze nieskrępowanej fantazji. Powstało kilka interesujących scenariuszy filmowych, których akcja została osadzona w Tychowie. Kto wie, może ktoś w przyszłości rzeczywiście zwiąże swoje losy z szeroko pojętą produkcją filmową?

KrakówII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej
 im. Henryka Rasiewicza „Kima” Kraków 2017
               
W dniach 10-12.11.2017r. szkolny duet „Virtus” w składzie Katarzyna Trzebińska oraz Szymon Gołdyn, wziął udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima” w Krakowie. Organizatorem festiwalu było Stowarzyszenie Passionart z Krakowa oraz Fundacja AK w Londynie. Współorganizatorem tej uroczystości był Instytut Pamięci Narodowej. W ciągu trzech dni Jury przesłuchało ok. 80 zespołów i solistów. Organizatorzy zorganizowali uczestnikom zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem, zwiedzanie Muzeum Armii Krajowej im. gen. FIELDORFA NILA oraz zaprosili na koncert okolicznościowy z okazji Święta Niepodległości, na którym wystąpiła brytyjska wokalistka polskiego pochodzenia, Katy Carr. Towarzyszyła jej Orkiestra Passionart. W niedzielę 12 listopada odbyła się Gala, podczas której ogłoszono wyniki konkursu. Nasz duet otrzymał wyróżnienie. Jest to drugi sukces naszych uczniów.
        W wolnym czasie nasi uczniowie zwiedzali Kraków, byli
uczestnikami I Ogólnopolskiego śpiewania biało-czerwonych przebojów w ramach imprezy pod hasłem "Radosna Niepodległość". Słuchacze RMF FM, zespół Lady Pank oraz Mateusz Ziółko wykonali biało-czerwone przeboje. O godz. 17:00 rozpoczęła się 62. Lekcja Śpiewania pod hasłem "Radosna Niepodległość". Ten wyjazd dostarczył wielu wrażeń i niezapomnianych chwil. Opiekunem zespołu jest Alicja Łukjaniec.

Strona 10 z 46

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1210746
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
311
12959
1210746

Twój IP: 54.80.219.236

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine