MisjaUczestnictwem w obchodach Dnia Weterana rozpoczęliśmy dwudniowy pobyt w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie. Warto wiedzieć, iż 29 maja - Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa - to polskie święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2011 roku, obchodzone od 2012 roku. Połączone zostało z obchodami Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ. Dzień Weterana jest wyrazem szacunku i uznania państwa i narodu dla ponad stutysięcznej rzeszy weteranów misji i operacji wojskowych, prowadzonych od sześćdziesięciu czterech lat na czterech kontynentach. Początki udziału żołnierzy Wojska Polskiego w misjach zagranicznych sięgają roku 1953, kiedy to pierwsza ich grupa rozpoczęła służbę w Misji Polskiej w Korei. Od tego czasu polscy żołnierze uczestniczyli i uczestniczą w różnych, jakże odległych miejscach naszego globu.
Młodzież Naszej Szkoły, w dowód szacunku i uznania dla Weteranów, przygotowała występ artystyczny, który spotkał się z ciepłym przyjęciem.

11-112916 gWIZYTA W CENTRALNYM OŚRODKU SZKOLENIA STRAŻY GRANICZNEJ W KOSZALINIE

                 Piątek 26 maja 2017 r. był szczególnym dniem dla wszystkich osób związanych ze strażą graniczną. Na ten dzień przypadła 26 rocznica utworzenia formacji straży granicznej oraz 25 rocznica powstania Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia, awanse i nagrody. Uhonorowano również byłych komendantów Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie oraz instytucje i osoby zasłużone dla współpracy z Jednostką. Komendant COSSG przedstawił krótki rys historyczny Jednostki oraz największe osiągnięcia i plany rozwoju na najbliższe lata. Obchody uświetnili swoją obecnością liczni goście i muzycy z orkiestry koszalińskiej szkoły muzycznej. Jako że od wielu lat współpracujemy z COSSG w Koszalinie, na tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć delegacji z naszej szkoły. Na ręce Komendanta złożyliśmy gratulacje z okazji tak wspaniałego święta. Jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy współpracować z Centralnym Ośrodkiem Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Więcej zdjęć z uroczystości TUTAJ.

PoznańWycieczka do Poznania – czyli lekcja biologii w terenie.

25 maja 2017 roku uczniowie klas drugich wyjechali do Poznania na zajęcia biologiczno - przyrodnicze. W programie wycieczki obowiązkowe było zwiedzanie Palmiarni, która jest największą w kraju i jedną z największych w Europie ekspozycją egzotycznych roślin i ryb. W pawilonach o łącznej powierzchni 4900 metrów kwadratowych odbyliśmy podróż po odległych kontynentach, wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych. Wrażenia wzbogacały dźwięki żywych ptaków, szum wody i akwaria pełne egzotycznych ryb. Widzieliśmy ogromne kaktusy, długie liany, storczyki i wiele innych egzotycznych drzew, krzewów i kwiatów.

Czytaj więcej: Wycieczka do zoo

18672936 1436724039713841 987445497610327989 oStrzelanie klas mundurowych

 

        W dniu 24.05.2017r. odbyło się drugie w tym roku szkolnym strzelanie z KBKS. Udział brali uczniowie klasy policyjnej, straży granicznej i wojskowej ZSP Tychowo. Strzelanie odbyło się na strzelnicy otwartej w Białogardzie. Każdy uczeń miał do oddania 5 strzałów próbnych i 10 ocenianych z odległości 50m. Maksymalna liczba punktów do uzyskania wynosiła 100.                   Najlepsze wyniki podczas strzelania uzyskali: Piasecka Dagmara – 85 pkt., Sienkiewicz Fabian – 82pkt. i Malinowski Szymon – 82pkt.

smak zwycięstwaSPRAWNI JAK … uczniowie naszej szkoły !!!
        
W dniach 18,19 maja 2017 r. w Koszalinie i Bobolicach odbyły się jubileuszowe – 40 zawody sportowo obronne „Sprawni jak żołnierze”. W zawodach uczestniczyło 14 drużyn chłopców i 12 zespołów dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Zawody zorganizowało Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty przy współpracy z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, Urzędem Marszałkowskim w Szczecinie oraz Ligą Obrony Kraju. Naszą szkołę reprezentowali: Adrianna Łyjak; Oliwia Cichecka; Dagmara Piasecka – zespół dziewcząt oraz Paweł Todorowski; Patryk Hołubek; Kamil Bodnar – drużyna chłopców pod opieką Daniela Wacha. Link do artykułu ze stony CSSP w Koszalinie TUTAJ.

Czytaj więcej: Sprawni 2017

Strona 10 z 39

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1041467
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
1873
18107
1041467

Twój IP: 54.159.30.26

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine