Nagrody Starosty 2017  kopiaNagrody Starosty
        Coroczną tradycją jest, że po zakończeniu roku szkolnego, Starosta Białogardzki nagradza uczniów za wybitne osiągnięcia w nauce oraz w innych dziedzinach. W roku bieżącym nagrody z rąk Tomasza Hyndy Starosty Białogardzkiego odebrało troje uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie.
      Alicja Grabarczyk uzyskała najwyższą średnią ocen (5,64) ze wszystkich uczniów szkół powiatu białogardzkiego. Alicja aktywnie uczestniczy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Z dużym zaangażowaniem uczestniczy w zajęciach sekcji lekkiej atletyki, odnosząc sukcesy w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą, będąc aktualną Mistrzynią Województwa w obu konkurencjach w kategorii juniorek. Również jedną z najwyższych średnich ocen w powiecie (5,53) osiągnął Szymon Gołdyn. Uczestniczy on w licznych konkursach i olimpiadach przedmiotowych, odnosząc sukcesy na szczeblu wojewódzkim. Trzecią nagrodzoną jest Dagmara Piasecka, która osiąga sukcesy na szczeblu ogólnopolskim w skoku w dal oraz trójskoku. Na zdjęciu: dyrektor szkoły Józef Grabarczyk, Dagmara, Alicja oraz Szymon z rodzicem.

DSC05765  kopiaI już wakacje...
       Zajęcia dydaktyczne w roku szkolnym 2016/2017 zakończyliśmy uroczystym apelem. Zanim jednak nagrodzono wyróżniających się uczniów, wszyscy mieliśmy okazję do dobrej zabawy podczas występu artystycznego klasy I LOw.
         W trakcie apelu podsumowano całoroczny konkurs na najlepszego sportowca w naszej szkole. Dyplomy, nagrody rzeczowe i statuetkę dla zwycięzcy odebrały: Dagmara Piasecka (I miejsce), Adrianna Łyjak (II miejsce) i Oliwia Cichecka (III miejsce). Komplet wyników można znaleźć tutaj. Wśród chłopców najwięcej punktów zebrał Paweł Todorowski. Kolejne miejsca zajęli Łukasz Trusiło i Mateusz Ogrodowski. Komplet wyników można znaleźć tutaj.
           Podczas uroczystości wręczono dyplomy uczniom wyróżniającym się w szkole i w internacie. Najwyższą średnią ocen w szkole (5,64) uzyskała Alicja Grabarczyk z klasy II LOp. Na zdjęciu odbiera wyróżnienie z rąk dyrektora szkoły. Alicja jest tegoroczną stypendystką stypendium Prezesa Rady Mnistrów i kandydatką do takiego stypendium na przyszły rok szkolny. Niewiele niższą średnią ocen, bo 5,53 osiągnął Szymon Gołdyn z klasy I LOw.
           Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Zapraszamy z dobrymi humorami 1 września na inaugurację roku szkonego 2017/2018.

puchar za zwycięstwo w bieguFinał Centralny XL Zawodów Sportowo-Obronnych
„Sprawni Jak Żołnierze-2017”
      
W dniach 19-22 czerwca 2017 r. w Bornem Sulinowie odbył się XL, jubileuszowy finał zawodów Sprawni jak żołnierze. Po raz pierwszy w historii w finale ogólnopolskim – po zwycięstwie w Koszalinie, województwo zachodniopomorskie reprezentowali chłopcy i dziewczęta z naszej szkoły. Na starcie zjawiło się 28 ekip z czternastu województw. Uczestnicy startowali w pięciu konkurencjach – strzelanie, rzut granatem, tor sprawnościowy, pierwsza pomoc oraz bieg na orientację. Rywalizacja stała na niezwykle wysokim poziomie i była bardzo zacięta. Wspaniała pogoda oraz świetna organizacja pozwoliły sprawnie rozegrać wszystkie konkurencje. W generalnej klasyfikacji drużyny z naszej szkoły zajęły szóste miejsce, zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt. Duży sukces odniosły dziewczęta, które bezapelacyjnie zwyciężyły w konkurencji biegu na orientację. W tym roku konkurencja ta była dedykowana pamięci więźniów obozu Gross Born, którzy w czasie II wojny światowej zorganizowali na jego terenie olimpiadę sportową. Nasze reprezentacje zostały uhonorowane dyplomami, nagrodami rzeczowymi oraz pucharem.
          Uroczystość zamknięcia uświetnił występ Orkiestry Wojskowej z Koszalina. Organizatorzy planują rozegranie przyszłorocznej edycji zawodów również w Bornem Sulinowie. Mamy nadzieję, że drużyny z naszej szkoły będą tam również obecne.
Skład drużyn: Adrianna Łyjak, Oliwia Cichecka i Dagmara Piasecka oraz Paweł Todorowski, Kamil Bodnar i Jakub Świerć. Opiekunem obu zespołów był Daniel Wach.

                                  Znalezione obrazy dla zapytania zakończenie roku szkolnego gif                                                              Zakończenie roku szkolnego  

      odbędzie się w piątek

 23 czerwca o godzinie 9.00

DSC05615URAZ jest NASZ !!!
Uczniowie klas mundurowych w dniach 8-10 czerwca 2017 roku uczestniczyli w zajęciach survivalowych, czyli w tradycyjnym już w naszej Szkole Obozie przetrwania.
Ten obóz to zajęcia na terenach leśnych, bagiennych i pełnych ciekawych zadań sportowo – survivalowych. Pierwszy dzień rozpoczął się marszem z bagażem do obozowiska nad Jeziorem Drawskim na półwyspie Uraz. Po dotarciu do celu uczniowie zostali podzieleni na grupy i rozpoczęli rywalizację o miano najlepszej drużyny tegorocznego obozu. Drużyny przygotowały obozowisko, ognisko i całą stertę drewna. Ich zadaniem było wykonanie wielu zadań tego popołudnia, gdyż pokonywali tor przeszkód ze strzelaniem, czołganiem w błocie, zabawą w Paint Ball, czy wspinaniem się po moście linowym. Następny dzień to pobudka o 5:00 i bieg drużynowy na czas wokół jeziora. Po południu drużyny rozpoczęły rajd, w którym pod czujnym okiem instruktorów wykonywały zadania na poszczególnych punktach. Drużyny strzelały z łuku, maszerowały na azymut, posługiwały się alfabetem morsa, pokonywały tor przeszkód w wodzie i mosty linowe. Zwieńczeniem tych zmagań była uzdrowiskowa kąpiel bagienna. Na zmęczonych, ale radosnych uczniów czekała ciepła grochówka autorstwa wychowawców. Tego dnia wielu pokonało swoje lęki i wygrało z słabościami, inni wzmocnili silę mięśni i hart ducha! Obozowe wieczory to spotkania wokół ogniska, pieczenie kiełbaski, rozmowy i radości przy dźwiękach gitary i śpiewu. Tegoroczny obóz przetrwania przeszedł już do historii, a z pewności był pełen radości, zabawy i zdrowej rywalizacji. Więcej zdjęć z obozu TUTAJ

Strona 10 z 41

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1102900
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
346
22718
1102900

Twój IP: 54.162.105.6

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine