ulotka 2017Zapraszamy na Dni Otwarte!

         Wszystkich zainteresowanych Gimnazjalistów i Rodziców zapraszamy na Dni Otwarte w terminie 10-16 maja 2017 r. w godzinach 8.30 do 14.00. W ramach Dni Otwartych można obejrzeć wszystkie pomieszczenia szkolne oraz uzyskać szczegółowe informacje na temat funkcjonowania szkoły i zasad rekrutacji na rok szkolny 2017/2018.
W dniu 10 maja odbędzie się specjalny dzień otwarty z udziałem policjantów i żołnierzy. W trakcie będzie można strzelać z broni pneumatycznej oraz broni ASG na kulki plastikowe. Do dyspozycji będą również policjanci i żołnierz, którzy prowadzą zajęcia w klasach mundurowych. Mogą oni odpowiadać na pytania dotyczące funkcjonowania klas mundurowych w ZSP Tychowo lub możliwości ubiegania się o pracę w Policji lub Wojsku. Dla chętnych będą przygotowane tory sprawnościowe, przewidziane dla kandydatów na żołnierzy i policjantów. Dodatkową atrakcją będzie pokaz sztuk walki uczniów klas mundurowych.

20170428 140353WYMIANA MIĘDZYNARODOWA

             W ostatnim tygodniu kwietnia uczniowie z naszej szkoły wraz z uczniami ZS w Karlinie odwiedzili Kraków. Tam spotkali się z rówieśnikami z partnerskiej szkoły w szwedzkim Gnosjö. Program pobytu skupiał się na kilku głównych elementach:
-
Poznanie miejsc i zabytków ważnych dla historii Polski
-
Żydzi polscy – historia, obyczaje, zagłada
-
Integracja i edukacja.
          W pierwszym dniu uczniowie uczestniczyli w grze miejskiej polegającej na wyszukiwaniu i zaznaczeniu na mapie muzeów i kościołów według wskazanego klucza.  Dziesięć polsko - szwedzkich zespołów miało godzinę na wykonanie zadania. Wszyscy potraktowali je bardzo ambitnie. Najwięcej punktów uzyskał zespół w składzie Rafał Dybiona i Adrian Błaszczyk oraz Thea i Camelia – dwie uczennice ze Szwecji. Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Ta zabawa pozwoliła zintegrować wszystkich uczestników wycieczki. Całe popołudnie zajęło zwiedzanie Katedry oraz Zamku na Wawelu. Największe wrażenie zrobił na wszystkich Dzwon Zygmunta oraz skarbiec i komnaty królewskie.

Czytaj więcej: Wycieczka do Krakowa 2017

matura 2017MATURA BEZ KWITNĄCYCH KASZTANÓW

         Tegoroczni absolwenci liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie rozpoczęli egzaminy maturalne.
          4 maja odbył się egzamin pisemny z języka polskiego. Według większości abiturientów, wydawał się on stosunkowo łatwy. W dniu 5 maja byli uczniowie piszą egzamin z matematyki (na zdjęciu tegoroczni absolwenci LO w Tychowie tuż przed rozpoczęciem egzaminu). W kolejnych dniach wszyscy marzący o świadectwie dojrzałości muszą przystąpić do ustnych egzaminów z języka polskiego i języka obcego. Dopełnieniem sesji egzaminacyjnej będzie napisanie matury z języka obcego i z co najmniej jednego wybranego przedmiotu w zakresie rozszerzonym. Później już tylko nerwowe oczekiwanie do dnia 30 czerwca, kiedy to okaże się jakie są efekty majowej pracy.

 

Szczecin  kopia        W Szczecinie 22 kwietnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszych w Polsce warsztatach edukacyjnych dla młodzieży i nauczycieli z zakresu genetyki. Naukowcy Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego z wybitnym genetykiem prof. Janem Lubińskim pokazywali licealistom, jak ważne są zasady profilaktyki chorób nowotworowych. Uczniowie wysłuchali wykładów o diecie przeciwnowotworoej, o możliwościach zmniejszenia ryzyka zachorowalności na konkretne typy nowotworów oraz o metodach leczenia najczęstszych nowotworów w Polsce tj. rak piersi, jajnika i szyjki macicy. Najciekawszym elementem konferwencji były zajęcia w laboratoriach, gdzie uczniwie mieli okazję samodzielnie wykonać badania na DNA pacjentów, by zbadać wystepowanie mutacji.

4  kopiaDrużynowo na przełaj   
      Szkolny Związek Sportowy wprowadził od bieżącego roku szkolnego do kalendarza imprez sportowych dla szkół nową imprezę drużynowe biegi przełajowe. Zawody polegają na równoczesnym biegu po 4 uczniów ze szkoły. Rywalizują oni o medale indywidualne, a suma punktów za zdobyte miejsca wpływa na ustalenie kolejności zajętych miejsc przez szkoły. W dniu 10 kwietnia br. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie był gospodarzem etapu powiatowego zawodów w drużynowych biegach przełajowych. Współorganizatorami zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Białogardzie i Uczniowski Ludowy Klub Sportowy w Tychowie. Tradycyjnie już zawodom organizowanym przez ZSP Tychowo towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, która sprzyjała zawodnikom i kibicom. 
    
W biegu licealistek całe podium zajęły dziewczęta z ZSP Tychowo, według kolejności: Daria Brzozowska, Oliwia Cichecka, Adrianna Łyjak. Zespołowo Tychowianki zdecydowanie pokonały uczennice ZSP Białogard. Bardziej zacięta była rywalizacja chłopców. Miejsca na podium zajęli Mateusz Stobiecki z ZSP Białogard przed Arkadiuszem Płaszczykiem Szkoły SUKCES i Pawłem Todorowskim z ZSP Tychowo. Zespołowo na pierwszym stopniu podium zameldowali się uczniowie ZSP Białogard, a kolejne miejsca przypadły chłopcom z ZSP Tychowo i Szkoły SUKCES w Białogardzie. Zwycięzcy zawodów powiatowych zmierzą się z najlepszymi w województwie podczas finałów, które odbędą się w dniu 25 kwietnia w Gryfinie. Na zdjęciu w biegu licealistek na czterech czołowych miejscach uczennice ZSP Tychowo. Więcej zdjęć z zawodów tutaj.

Strona 10 z 37

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

986298
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
237
13258
986298

Twój IP: 54.221.93.187

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine